Strništa i rad na njima

Na takvoj zemlji jako tesko moze da rodi vise od 30t/kj repe, a onda nemas racuna jer troskovi proizvodnje ce pojesti dobit, osim ako nemate subvencije od 300-500e/ha.:ppozdrav:
 
Bila je i prva usluga ove godine, oranje na dvadesetak cm tj. ljustenje strnista
illq4i.jpg
 
Na slici se vidi dok sam jos ustelavao plug oko 30 cm dubina , posle sam poplicio na 20 i dostelovao. 15 mi je bilo bas plitko i pretpluznjaci nemaju nikakvu funciju osim sto smetaju,jer guraju slamu ispred sebe,da sam ih skinuo ne bi zaoravalo slamu jer nemam deflektore na daskama.
 
Па, јесте, најлакше је заварити било шта....Немораш вући кључеве и дотезати стално то нешто..пустиш један добар вар и то стоји тако док исти не попусти, у ствари док не попусти метал поред вара....
 
Ove godine pokusacu drugu taktiku.Nista ne diram dok ne izadju korovi.Onda ih totalom skinem i sacekam 20-tak dana.Posle toga ide na pola parcela podrivac ,a na drugo pola gruber na 20-25cm.Na jesen na sve povrsine duboko oranje.
 
meni se naj bolje pokazalo prskanje totalom,posle sacekam 40 dana i oranje.di je peskovitija zemlja tamo neradim dubinsko oranje,di su teze zemlje tamo posle ide zimsko oranje i fajront :cool:
 
Nazad
Vrh