Strništa i rad na njima

Ne mora se ništa raditi u poljoprivredi na silu, nije ona olimpijska disciplina i nema nadmetanja sa prirodom:osmeh:
 
У пољопривреди некада је битан и један сат да се нешто на време уради. А када тог времена има на претек у неким операцијама, слажем се, нема потребе силити.
 
Ali taj sat nije bitan u ovoj operaciji ,a post se odnosio na to.Što bi radio na +40 i izigravao neko ludilo kad ima vremena na pretek za tako nešto...
 
Sta kaze skola,sta je najidealnije resenje uzorati plitko strljiku,preci gruberom ili teskom tanjiracom??
 
Док тањирача у другом проходу иде плиће, него у првом. Интересантно је, али тако је. То су ми причали трактористи који су радили у нашој задрузи. Сада задруга прво потањира, па онда иде грубером два пута, стрништа.
 
Poslednja izmena:
Gregoire besson 28 дискова...

- - - - - - - - - -

То би била ова малена:osmeh: прошлогодишњи рад...

Пробо да је укосим максимално, кејсоња је почео само укопавање чим су тањири потонули до туљака...пречник диска 610.
 
Koja tanjiraca sem tare ide 15cm?

Evo ova,Jean De Bru,610 diskovi sa razmakom 24cm,sve je cisto gvojze,imas sliku u tanjiracama kako sad izgleda sa valjkom:
35ajfxe.jpg

a3pmbc.jpg
 
Baca Nikola ja sam ovakvu bio hteo da kupim 32 diska fend bi bljuvao karike i klipove na auspuh dobro sam se oladio i manju uzeo :off_topic:
 
Baca Nikola ja sam ovakvu bio hteo da kupim 32 diska fend bi bljuvao karike i klipove na auspuh dobro sam se oladio i manju uzeo :off_topic:

Ne bi,posto je isti ram a ima vise diskova pa automatski ima manji pritisak na zemlju,ako se razumemo,ako je jaci ram ondak uredu....pricam zato sto imam iskustva,drugar ima ko moju al 32 diska i ne ide ni priblizno ko ova,ovo ore...
 
Nazad
Vrh