Stočni grašak

Ja sam takođe posejao u Subotu.Posejana Crista 104 kg/k.j.
 
posejao sam zimski grasak nikao lepo sejao sam sa jecam.kad sam iso da bacam ureju dobar bilo.juce kad sam otiso on se smanjio ka da sad nica zasto neznam.inace na ti 80 ara bacio sam 5 dzaka ureju i odma uvece pala kisa.jecam dobar a za grasak tesko zasto tako neznam.
 
iste kolicine? a u kojem uzrastu, misim koliko da je velik? kod mene lepo krece amrozija za koji dan ce imati lep prvi par listica..
 
Mene isto interesuje a kod prskanja sam mislio na Pulsar,Bentazon i Fusilade ne na praškove koje je Miloš naveo.
 
Sve što se koristi u soji može i u grašku.

Uh,uh ,uh samo cu toliko napisati,ako bi probao bar nesto od toga sto si naveo sve u soji,prosao bi tako da bih ostao bez graska,a pogotovo od praskastih herbicida tipa Harmoni,kod nas u okolini je bilo i po desetak hektara unistenog graska jer su ljudi mislili moze sve
 
hvala druze, tvoj savet nisam zaboravio, ali sam ipak hteo da cujem jos koje iskustvo... mozda neko ima jos stogod za ponuditi a da je proverio...
 
@idklecin mozete li ubaciti neku sliku izniklog graska?
moze i jos neko da izbaci ako je bio ovih dana na njivi?
 
Hvala na slikama,sve hocu da ga uporedim sa mojim jer mi se cini redak ali je tu negde kao tvoj na prvoj slici(po meni je to retko) ali kad se pogleda iz daleka (s obzirom da je malo izrastao) to deluje ok,jos danas bio na njivi i ne ponesem telefon sa kamerom reko koji ce mi samo da ga nosim bezveze(moracu sutra skoknuti opet). a trava nice i napreduje kao luda sto je najgore ima dosta ambrozije i jos kojekakvih gluposti a prosle god bilo solidno cista njiva.
 
Nazad
Vrh