Stočni grašak

ja ne mogu nesto da ubacim moj cvata polako doduse ozimi sa cim ga prskate u cvatanju
 
Poslednja izmena:
I kod mene je redak iz razloga što sam išao sa manjom setvenom normom i malo dubljom setvom ali šta je tu je,biće da se uhvati seme.Krenula sitna ambrozija pa će dobiti prskanje ovih dana.
P4090043_zpsojkplosu.jpg

P4090044_zps6eop4ebh.jpg

P4090045_zps2s79fbvd.jpg
 
@Saleso
Ja se izvinjavam nisam do kraja procitao da se radi o ozimom vec sam mahinalno napisao.
@Idklecin
Napisi te vi kolega sa cime ga treba prskati da ne mora puno lutati sa cime da prska.
 
U pola 10 sam zavrsio prskanje protiv sirokolisnih korova. Corum 0,9l/ha prvenstveno zbog suzbijanja ambrozije koje ima u velikoj kolicini i nalazi se u fazi 2 lista tako da se nadam da ce je unistiti. Sad se samo ceka kisa da malo zalije grasak da ne ostane nizak kao prosle godine
 
mi smo zvali ps i rekli su ne preko litre po kj. slikam ovih dana nije suzbilo ali stopiralo je da grasak nadjaca travu
 
Ja išao sa 1l na 0.5 kj jer toliko imam posejanog graška.Ne fali mu ništa a korov je stopiran.Videću šta će biti za koji dan sa korovom.
 
Ima već skoro 7 dana kako je prskano.Bio sam danas i nisam primetio da mu nešto smeta.Ima i braon ambrozije(crkla)a ima i žute ali kao što sam i napisao videću još kako se kreće stanje mada ne verujem da će Ambrozija otići bez Pulsara.Bentazon je visoko selektivan u soji pa bi trebao biti i u grašku jer su oboje mahunarke a preporučuju ga od 3 do 4 l/ha u soji.
 
ja danas oprskao drugi put sa insekticidom i fuhgicidom i gotovo za ovu godinu sad samo da ga ovrsemo
 
Nazad
Vrh