Stočni grašak

Danas je poprskan sa Bentazonom (Bentamark sam jedino nasao u apotekama)i Vuksal super. Doza 1l Bentazona i 1l Vuksala na 40 ari.
 
Trebao si ubaciti i malo Imazamoksa(Pulsar,Passat,Ikarus).Ja ću sutra sa Ikarusom da dejstvujem.Bentazon samo stopirao Ambroziju.
 
Nemaju nista na bazi Imazamoksa.Kad sam rekao u apoteci Imazamoks i nabrojao par preparata gledali me kao "jel me to zaje#avas".Drugi mi kazu mnogo je rano za te preparate.Sta sam drugo mogao uzmem to sto ima,Bentazon.Grasak je vec 15-20 cm,a ambrozija do 3-4 cm i neka tek nice.
 
Da bezobraznim trgovcima je rano za to jer se to koristi u maju u soji a oni bi to da naruce i rasprodaju u par dana dok im jos ne stigne racun za naplatu i onda im rabat od 10000% ostane bez da su mnogo ulozili :zli:
 
jP9wETn.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Q7U8iJu.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Za prvi put je to i dobro ispalo ,zahvaljujuci i nasem drugu Montoyi.
 
kod mene poceo da izbacuje di koji cvetic.. jel ko od vas prska necim sada, mislim nekim insekticidom.?
 
I kod mene po neki cvetic,bio danas da obidjem i jos mi nekako malen tj nizak a ambrozija prezivela prskanje tj jos se malo zuti ali ce ubrzo krenuti sa rastom i bice veselo u zetvi :zli:
 
POzdrav forumasi
kakva su iskustva sa ihranom stoke stocnim graskom
Negde sam procitao da nije potrebna termicka obrada i da li moze u potpunosti da zameni soju u spremanju koncetrata?
pravio bih koncentrat za muzne krave i prasice do 30 kg(ako oni smeju da konzumiraju)
Unapred hvala
 
Ne moze u potpunosti da zameni sojinu sacmu jer za prasice sme maksimalno da ide 10% u smesi sto ti je oko 2,5% potrebnih proteina. Ostali deo potrebnih proteina nadokadjujes sojom. Za krave moze vise.
 
Nije ovo tema za to. Imas teme svinjarstvo i govedarstvo pa mozes tamo da se informises. Verovatno je vec bilo razgovora o tom pa kao nov lepo sedi i listaj ili pitaj pa ce ti neko odgovoriti.
 
Nazad
Vrh