Steyr

mozda si u pravu ja bih najpre uzeo fiat agri 110 90 mislim da je to pravi traktor mene je u sustini interesovala celokupna ta serija ako bi nasao neki drugi da uzmem jer promeniti dihtung i nije neka stavka ovde kod nas
 
Mile pored dihtunga ima tu jos nesto da se nadje , nije tu samo dihtung. da se menja dihtung to nije preskupo . To moze i ovde da se odradi , pa makar to kostalo i 1000e. Kad je u pitanju dihtung , ja sam totalni pesimista.

Evo ga moj brat u danasnjoj akciji .



 
Danas sam slikao ovog lepotana.

6riq0g.jpg
28vgcyc.jpg
5my0qp.jpg
 
Koliko konja ima to lepotance,koje je godiste i koliko bi to kostalo nekog od nas ovde u Srbiji?
 
78konja 1994to god. 6400r.h. i cena je astronomska. mrzi me da racunam koliko tacno u evrima kosta . 22500f . Traktor jeste , ali cena nije za nas.
 
Neki dan sam menjao valjkasti lezaj na zamajcu tj na radilici ispred zamajca.Nisam u zivotu video ovoliki lezaj,jos uvek je prvi ima oznaku stajer austrija na kosuljici.Velicine kuhinjskog tanjira.Dva dana smo ga izbijali,jedva je izasao.Nasao sam novi,istocna nemacka 13.080 dinara stavili smo ga ma ne cuje se kad radi.Zamenio sam semering na pumpi za hidrauliku ubacio mi ulje iz hidraulike u motor.250 dinara dupli.Okrenuo sam felge da bude u trapu kao i standardni posto sam gazio red kad prskam kukuruz.Mozda je i bilo tako pa kad je farban okrenuli felge ko zna.
 
Drugari imam jednu pitanje
sta mislite da li se moze ubrzati kardan na mom stajeru jer je mnogo spor treba mi za kosenje i branje malo brzi kardan i ako koliko bi to kostalo.
Evo ovaj
 
Perhane koliko ja znam taj tvoj traktor treba da ima kardan i na hiljadu obrtaja posto ima jedan kod nas takav 650
 
Perhane ja sam u Crnjelovu kod Bijeljine prije par godina gledao jedan 540 sa prednjom vučom, dakle isti kao tvoj (sem prednje vuče) i imao je dvije brzine kardana, mijenja se negdje na nekoj ručici ali da me ubiješ ne mogu se sjetiti gdje :)
 
Ja mogu da biram da li da okrece kardan preko tockova ili preko radilice ali nema 720 obrataja ili 1000. A treba mi ko oci brzi kardan radi kosenja i branja i ostalog. Pa sam zato pitao moze li se kako ubrzati?
 
reci ti meni jeli to model 650 ako jeste mora imati dve brzine rucica na levoj strani,kad je napred radi na 540, a nazad je 1000 obr.znam to zato sto takav vozim
 
Model je 540 ima 40 ks i 1968 je godiste. Ima on dvije brzine kardana jedna je preko radilice i tu ima ja mislim 540 obrt. ali je spor za kosenja i ostalog, dok je druga preko mjenjaca (ona je malo brza ali sa njom mogu samo u sporohodnim brzinama raditi, a kad hocu da prebacim u brzohodne onda on automatski isljuci kardan.
 
Nazad
Vrh