Steyr

Ja to neznam ja sam samo slikao traktor u prolazu kroz to dvoriste
 
Našao sam podatak, da če se sljedeče godine početi proizvoditi nova linija Steyera Kompakta, sa oznakama 4080, 4090 i 4100. Bit če ista, kao i New Holland serije T4.90, T4.100 i T4.110. Ali če to sada biti potpuno drugačiji traktor nego do sada. Bit če puno veči, sa kotačima od 34 cola bit če viši negdje oko 15 cm, imat če jaču hidrauliku, jači motor (Steyr Kompakt 4100 imat če oko 107 KS), mjenjač če biti približno isti kao i do sada, 24x24.
A proizvadit če ga u Italiji.

kompakt31.jpg

kompakt1.jpg

IMG_1055.jpg
 
Moja pretpostavka je da ce uskoro i case i steyr i nh imati iste modele traktora pod drugim oznakama. samo ne znam sta se time dobija ?
 
Vec imaju. Dobijaju jeftiniju proizvodnju po proizvedenoj jedinici - vece serija traktora. Zadrzavaju brednove zbog navike kupaca. Uvek ce austrijanac kupiti Steyr pre nego NH, a italijan NH pre Steyr-a. Slicnu logiku imaj i Same Deutz Fahr grupacija.
 
Lose sam se izrazio kolega cicmoricu , izvinjenje za jos jedan besmislen post.
 
Imam pitanje za stručnjake traktora Steyr 9094. Našao sam jednog, 94 godina, izvana dobro očuvan, nešto malo više od 6000 radnih sati. Ima samo jedan mali problem. Ne ide u treču prestavu. Sve drugo je dobro, samo treča ne radi, ni naprijed ni nazad. Što bi to moglo biti? I još nešto. Malo se čuje kako zuji pumpa i volan je vrlo tvrd i pod gasom. Jel to nešto sa pumpom ili je stvarno moguče, da su filteri toliko prljavi, kako tvrdi vlasnik.
Več sam ga išao pogledati, ali bila je tama, tako da ču morati još jednom iči.
 
Na ovoj slici Vam je predstavljen deo menjača za izbor grupa brzina.


Uploaded with ImageShack.us
A što se volana tiče najverovatnije je pumpa jer se folter nalazi na povratnom vodu, a pošto se pumpa čuje onda je ona najverovatnije stradala.
 
@Fendt&Fendt
Imao sam ja problem sa tvrdim volanom dok nisam kod prednjeg trapa ispustao ulje na cilindrima.Problem je bio filter ulja koji nije ni bio postavljen u rezervoaru orbitrola ulje se zaprljalo a volan sve teze se okretao.Dovoljno je da se popusti sraf na cilindru i da prljavo ulje iscuri u nekoj kolicini dok se ulje ispusta istovremeno se dodaje novo ulje u rezervar za orbitrol da pumpa neostane bez ulja isti postupak sam i kod drugog cilindra odradio i volan sam okretao malim prstom u mestu.
 
Zanima me gde mogu nabaviti karike za Steyr 1090 sa duplom vucom i vodenim hladjenjem.Oznaka motora wd610t.Traktor je sa 6 cilindara precnika 105mm.Sirina karika:prva karika kao i druga i treca sirina je 2.5mm a dubina u klipu 5mm. Cetvrta i peta su uljne karike sirina je 5mm a dubina u klipu je 5.5mm. Ako neko zana gde mogu da nabavim (ili ako odgovara od neceg drugog) neka se javi na p.p Hvala!!
 
Nazad
Vrh