Steyr

Moj favorit sa sajma u Veroni:
2qvsggy.jpg
 
Koji je to model, mnogo lijepo izgleda? Iako mi se "moderne" zaobljene linije kod novih traktora ne svidjaju, obožavam te lijepe široke gume koje na njih montiraju :)
 
imate takav isti model 4095 sa sirokim gumama u NS u Vaitu ... stoji im par godina , sad je na popustu :osmeh: iskoristite :osmeh:
 
U ovom sam sedeo dugo kako bi zapamtio taj neponovljivi miris nove mašine. Čini mi se da još osećam. Neverovatno je udoban, pregledan i nekako baš sve stoji pod rukom.
 
Nikada nisam razumeo ljude koji se razbacuju na gluposti , a posne lome kicmu u losim traktorima.
Odkad moj brat vozi Stajer-a on jako redko seda u 539. Uz laganu muziku i udoban osecaj mogu se svi najtezi poslovi obaviti. Kaze on da se umori dok vozi 539.
Ovo mogu da savetujem svima: more , skup auto nepotrebni troskovi . Sve to moze da saceka za malo kasnije . Dobar traktor je prioritet kod seljaka.
 
Ako neko zna neka napise da svi vidimo
Cena novog traktora 4095 kompakt sa nekom solidnom opremom je oko 41.500,00 plus PDV. Motor je jos uvek TIER III 32x16 menjač sa powercluch funkcijom i elektro hidraulikom. I to je cena za sad dok ima tih traktora na stanju kad bude ubacen TIER IV motor mislim da ce da ide gore za oko 2,5%
 
Mozda nisam u toj kategoriji traktora tj snage ali i ja sam kupio stajera :bravo:
Ima 30 konja,5 brzina i 2000 kila skoro.Dva klipa trosi kao upaljac.Zamenio sam dizne moracu i elemente da iskontrolisem malo vise dimi.Pali odlicno.Cena 700 evra.Trebao mi je mali traktor i ovo je opcija najbolja koju sam mogao naci za te pare.Vuce prikolicu stajnjaka kao od sale mislim da je prenos daleko bolji od IMT 533,vuce u cetvrtoj i u petoj prikolicu fjubra na ravnom a mokar djubar.Dobio sam kompletnu hidauliku rezerve (koju cu da montiram na rusa napred verovatno_Ovaj malisa ide mnogo brzo u petoj kao zmaj nisam video brzi traktor u toj kategoriji mislim da je brzi i od rusa T40 ito za trecinu ljudi se smeju kad ga teram drumom.
23vfbpi.jpg
 
http://www.agropijaca.com/polovni,732732,Steyr-T180.html evo ovakvo je to cudo........Uzeo sam ga u Nisu,700 evra i 50 za prevoz a gazda dao 20 litara loze prevozniku posto ovaj trazio 70 evra sto vozi.Dobio sam komplet kuciste hidraulike sa cilindrom i razvodnikom.30 konja,oko 2000 kg.Kacio sam tanjiracu 24 diska ne oseca je,vukao prikolicu djubra uzbrdo,nizbrdo.Nema brze spore sve su zajedno ima ih 5 i rikverc.U rikverc ubacujes tako sto povuces rucicu menjaca kao na autima inace nemozes da ubacis u rikverc.Zadnje gume 26 prednje 16,prednje lose imam nove a zadnje onako nisu lose imaju saru.Ima dekompresor,ima snage vise nego sto mu treba.Vuci ce bure 450 litara,IMT spartac,vezacicu za kukuruznjak i kosu bocnu.To su masine koje mu sleduju.Rus ore tanjira i drlja,ide u sumu.Menjao sam mu dizne nisam morao ali sam hteo i malo mi opet pusi ustvari sa loz uljem dosta pusi idu i elementi na stelku i to je to.Dizne dajc,klip klipnjaca sa karikama su od dajca,grejaci mercedes.Hidro pumpa spoljasnja tako kada rikne ima prostora za budzenje.Ima kardan normalno ima klepusu za kacenje prikolice sto nema ni jedan traktor sta li je mislio da kacina njega kad je ovoliko cudo napravio odlivak 3 cm debeo.Brzi pritisak konstantno na 3 bara,temperatura na 60.Sta znam za te novce nisi mogao naci neznam ni ja sta mislim da sam napipao premiju.Slikacu sutra
 
pozdrav svima na forumu dugo nisam u toku sto se kaze pa sam hteo nesto da pitam steyr 8120 turbo ima li ko i kakvi su mozda kupim pa me interesuje.Hvala unapred
 
to je traktor mislim 84 god. 3500 sati jedino ima problem sa dihtungom glave pomaso je ulje i vodu,pali tako mi je receno
 
Taj traktor ako ima 3500radnih sati i mesa ulje i vodu taj nije Stajer. Da li ti josuvek verujes u Deda Mraza. 84to god i do sada je radio samo 3500r.h. Da nije mozda 13500 ili 23500, nikako ne moze biti 3500. I cena je 5000e.
 
nije 5000 nego 7500 pa i meni je sumnjivo ali traktor je u austriji

---------- Poruka napisana u 18:58 ---------- Prethodna poruka je at 18:57 ----------

na slici ne izgleda lose pa netnam ni sam
 
I sta , tebi je to povoljna cena ? Taj traktor ne vredi nista , mozes mu ponuditi cenu starog gvozdja. Ove na granicu ne zanima da li on radi ili ne , oni traze da se plati carina , isto tako onaj sto ga bude prevezo , njega ne zanima u kakvom je on stanju . A ti kad vec platis sve to onda kupi traktor u ispravnom stanju. Ili nemoj da se cimas.
 
Nazad
Vrh