Stelovanje pluga

Jeste vodim racuna o tome...Mada sam primetio da su raonici malo jaci na jednoj strani e sad koliko to ima uticaja?Jednostavno kad gledam iz kabine kad orem desno bega na polugama kao oranom, a kad orem levo plug ide u ravni sa sredinom traktora tj silom otpora i prva hvata pun zahvat a u desnoj strani pola brazde?Mogao bih da ga utegnem na stabilizatorima ali nije to to!
 
Jeste vodim racuna o tome...Mada sam primetio da su raonici malo jaci na jednoj strani e sad koliko to ima uticaja?Jednostavno kad gledam iz kabine kad orem desno bega na polugama kao oranom, a kad orem levo plug ide u ravni sa sredinom traktora tj silom otpora i prva hvata pun zahvat a u desnoj strani pola brazde?Mogao bih da ga utegnem na stabilizatorima ali nije to to!

Tesko da je to zbog istrosenosti raonika , gledaj da li plug negdje pomotan.
 
Ne nije pomotan malo sam smanjio zahvat pluga 28cm po glavi kao i zadnji trap tockova unutrasnja mera je 105cm...Nisam smeo vise da mi u Jesen ne bi blato nabijalo izmedju blatobrana...U levu stranu ide kao sterla sa raspustenim spanerima poteznica a u desnu stranu na polugama bega i prva hvata pola brazde?
 
Kada je plug van brazde: Da li je prva glava na istoj udaljenosti od levog / desnog tocka kada ga okrenes levo / desno? (Plug je van brazde, poluge su na "sredini" tj ne vuku ni na jednu stranu).

Proveri i gde je zadnja glava u tim polozajima, trebalo bi da je isto udaljena od linije zadnjeg levog / desnog tocka.

p.s. Ako nije nista od ovog, i nije smotan, onda ovo sto sale pise...
 
Kod obrtača pluga moraju biti u istom stanju istrošenosti svi elementi na glavama pluga sa obe strane inače sigurno neće raditi jednako obe strane.
 
ja imam predpluznjake sto sam montirao na krivog leoparda 3 brazde radio sam strnista extra je zaoravao, i to sam cekao da dobro poraste samoniklo zito za zeleno djubrenje, ako nekom treba moze na pp. malo treba strpljenja dok se nameste na dubinu i onda ide dobro.
 
Raonici nista drugo nisam puno ni orao traktor ide lepo kroz brazdu ne drzim volan mallte ne...Gume u redu,poluge na istoj duzini osnovno podesavanje uradjeno,izmenjacu raonike pa cu videti:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Koje sve radnje kod podesavanja pluga treba preduzet(cini mi se da sam sve pokusao) da bi se brazda dobro prevrnula tj.poklopila,da li moze biti do raonika ili mozda na to utice i vrsta zemljista,to mi je posebno izrazeno kod jako teske zemlje za oranje,radi se o plugu imt 757.20 i traktoru 577
 
Probaj da ores na istu dubilu koliki je zahvat daske. To je plug 14 coli i 35cm zahvata, pa probaj na dubini od 30-35 kako radi. Ako je plice oranje uzmi trobrazni manjeg zahvatta

- - - - - - - - - -

I kod mene je teska zemlja i cim tvrdje problemi svih vrsta
 
E toga se nisam setio,orao sam strniste pa se to kod nas radi bas plice,probat cu u jesen kad budem preoravao,
 
Odnos kod starijih modela plugova je 1,2 : 1 , sto bi bilo za 14"(35cm) max dubina za dobar rad pluga 28cm.
 
Moze se bez problema orati i plice ali dublje nije preporucljivo. Ovaj problem sa IMT 757.20 koji na plitkom oranju strna ne zaorava dobro moze biti samo do nedostatka deflektora ili do nepodesenosti istih ako postoje na plugu. Mnogi ljudi ih uzimaju zdravo za gotovo i samo nasarafe i nikad nista ne podesavaju. Deflektor se, kao i pretpluznjak, podesava.

Stavi dobre deflektore na plug i nema da ista viri za njim.
 
Moze se bez problema orati i plice ali dublje nije preporucljivo. Ovaj problem sa IMT 757.20 koji na plitkom oranju strna ne zaorava dobro moze biti samo do nedostatka deflektora ili do nepodesenosti istih ako postoje na plugu. Mnogi ljudi ih uzimaju zdravo za gotovo i samo nasarafe i nikad nista ne podesavaju. Deflektor se, kao i pretpluznjak, podesava.

Stavi dobre deflektore na plug i nema da ista viri za njim.
Al ga potrevi...iz prve....svaka ti cast.!!
 
Nazad
Vrh