Srne i zečevi (glodari) na voćnjaku

Tako sam nekako i mislio,ili da uzmem metarske cevke f70 za vodu,pa da ih rasecem i nabijem na njih..pa kad dodje vreme da skine samo izucem,sta mislite o tome..
 
nema jeftinije i bolje zastite od stubova i ograde ! bar iz nekog mog iskustva... kako prosle tako i ove godine , padne pola metra snega i eto lepo povijenih i razvedenih grana zecevima na dohvat ruke , sledece godine opet razvedi i povij , kad ono opet sneg .. stotine mrezica , neka mora i da spadne , sto od snega , sto od vetra i eto i stablo ostane ne zasticeno... heftalica mi srasla sa rukom , samo heftam po vocnjaku i opet nisam sve sacuvao.. nisam probao sa premazima os ribljih ulja i ljudske kose, mozda je tu moja greska , ali sam ubedjen da mi je greska to sto nisam ogradio, skupo jeste u pocetku, ali na duze vreme ,ubedjen sam da je jeftinije...
 
nema jeftinije i bolje zastite od stubova i ograde ! bar iz nekog mog iskustva... kako prosle tako i ove godine , padne pola metra snega i eto lepo povijenih i razvedenih grana zecevima na dohvat ruke , sledece godine opet razvedi i povij , kad ono opet sneg .. stotine mrezica , neka mora i da spadne , sto od snega , sto od vetra i eto i stablo ostane ne zasticeno... heftalica mi srasla sa rukom , samo heftam po vocnjaku i opet nisam sve sacuvao.. nisam probao sa premazima os ribljih ulja i ljudske kose, mozda je tu moja greska , ali sam ubedjen da mi je greska to sto nisam ogradio, skupo jeste u pocetku, ali na duze vreme ,ubedjen sam da je jeftinije...



To si upravu,nista bez stubova i pletene zice,ja sam pripremio stubove i pletenu zicu i cekam samo da ovo otopli i malo zemlja da se susne i da to ogradim,sto od zeceva srna tako i od ovaca,koza i td,jer to komsije samo puste i briga ih...A da mu kazes nesto on se ljuti..
 
Pozdrav forumasi
imam jedno pitanje u vezi divljaci srna.
Vocnjak sam podigao pre 3 god. I otad svake zime mi srne uniste pola vocnjaka.
Moje pitanje je jer moze neko da mi kaze kako najefikasnije da zastitim drva ili da oteram srne.
Unapred hvala.
 
Kalemarskim voskom ili fitobalzam mozes ga naci u bolje snabdevenim poljoprivrednim apotekama.
b07b9b231bd88efc8d092055500b876f_orig.jpg
 
Rasterivač divljači

Pozdrav forumasi
imam jedno pitanje u vezi divljaci srna.
Vocnjak sam podigao pre 3 god. I otad svake zime mi srne uniste pola vocnjaka.
Moje pitanje je jer moze neko da mi kaze kako najefikasnije da zastitim drva ili da oteram srne.
Unapred hvala.



x2o409.jpg



Od kada sam angažovao " noćnog čuvara " (ovog sa slike) srne zaobilaze moje voće. Svakog dana pred samo veče vežem je u voću,a ujutru je pustim i tako od marta do juna. Malo je smešno ali od tada ni jedan kalem voća nije oštećen. Od lovaca sam čuo da srndaći u pomenutom periodu traže vitke grane zbog češanja rogova ali bilo kako bilo rešio sam problem na ovaj način. Prošle godine mi se jedino komšija žalio da mu srne jedu grašak.Pozdrav.
 
Postovani,

Na jednom madjarskom portalu sam pronasao , po meni, genijalno resenje za zastitu od glodara, zeceva,srna...pa cak i divljih svinja.(vocnjaci , mladi vinogradi...itd)
Naime,radi se o ljudskoj kosi!?kako?Jednostavno, covek je obisao sve frizere, brice..itd iz svog mesta pokupio osisanu kosu doneo kuci.Napravio je kesice od zenskih najlon carapa ,malo vece od kesice za caj, u koje je napunio kosom , koliko stane u kesicu..Na svako 2.-3. stablo je zakacio , vezao tu kesu..itd.Ucinak je bio neverovata, cak ni divlje svinje nisu dolazile jer su osetilie "miris" coveka.Ni posle 2 godine nisu dolazalizi "glodari"..To vazi i za povrce ,ma za sve kulture koje nisu ogradjene i koje imaju "nezvane goste".Naravno , sto veca kesa sa kosom to je veci ucinak..hahah..nema "predoziranja"...

S postovanjem Misa
 
Poslednja izmena:
Danas sam obišao jesenas posađene trešnje u njivi. Na nekih 5-6 komada se mrežica otvorila, ali su samo dve blago gricnute :)

Rekao bih da su se mrežice otvorile od jakog vetra, a zec gricnuo dve sadnice na već otvorenoj mrežici...dovoljno da pokaže da ih ima i kod mene a opet i dovoljno da pomislim da ih nije on otvarao jer da jeste gricnuo bi svih 5-6.
 
da li si mrezice heftao heftalicom ili nekako drugacije pricvrscivao ?

i moje neke su se otvorile, ali sam primetio da se to desavala kod jednog tipa municije za heftalicu , ali jos uvek ne mogu da utvrdim kod kog , posto je bilo razlicitih proizvodjaca :osmeh: mada nisam siguran da nije do same heftalice, bilo je u upotrebi vise kom :osmeh:
 
Nazad
Vrh