Srne i zečevi (glodari) na voćnjaku

Vec pet godina :sta:

Ja mislio da treba vocku od glodara zastititi samo prvi dvije ili tri godine tad vec budu stare pa ih zecevi ne grickaju

Imam par stari jabuka njih zecevi ne diraju kao i one koje su visoko kalamljne podlogu ne grickaju posto kalemom iskljucivo na divljaka
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad padne sneg i nema hrane zečevi će grickati ono čega ima a kora 5 ili 6 godina stare voćke nije tako tvrda.
 
da , bas to , citao sam na nekom drugom forumu da je zabranjena proizvodnja , ali da se jos uvek moze naci kod nas, svratio sam u savacoop u novom sadu danas i dobio informaciju da ga vise nema i da su zalihe otisle...
nista za tu upotrebu drugo nemaju , probacu sa ribljim uljem , kod mene nije problem u grickanju kore stabla , ono je zasticeno mrezicom , ali mi skidaju povijene grane..
 
ја сам прскао кунилендом и дугоушко више није долазио
 
Nije leglo nista zabranjen je nego oni nisu informisani pa prodaju sto nisu prodali. Verovatno je rok upotrebe kratak ako nije i istekao.
 
I ja bih rekao da nije, ali nisam siguran. Vidi se da nije sveze, pretpostavljam su sadnice bile ostecene pre sadnje.
 
Drugari dajte neki predlog,ideju kako da isecem dve rolne mrezice za fasadu ? Do sad sam sekao makazama malo po malo, sad sam isto poceo tako da seckam ,ali vidim da ce to da traje do besvesti..
 
Da ,probao sam skalperom, malo brze , pomislio sam da neko ima neko resenje, tipa brusilica ili tako nesto
;) Nemam pojma ,sad kad bolje razmislim nema drugog resenja , hvala u svakom slucaju
 
Nazalost i ja sam tako sekao, neznam za brzi nacin ali sve se stigne. I ja sam sekao dve rolne prosle godine ali ne iz cuga. Iseces pola pa postavis na sadnice pa onda drugu polocinu pa postavis i tako dalje da ne bude mnogo dosadno samo seci mrezicu nego malo i postavljanje da se protegnu ruke i ledja.:osmeh:
 
Nazad
Vrh