Srne i zečevi (glodari) na voćnjaku

oktopode je l' si se uverio koliko je bela mrezica bolja? :)))
 
Jesam jesam, eno napisah gore, skroz druga priča u odnosu na plavu, plava mi sad deluje kao najlonski džak, a ova bela je ista kao ova namenska koja se spominje.
 
Evo malo slika da se vidi kako smo bili vredni ovih dana.Jeste da je vreme bilo lose ali smo nekako uspeli da postavimo ogradu oko sljivika.Na svu srecu srne i zecevi nisu dirali vocke do sada.Ima jos nekih stvari koje treba da se zavrse ali dobro je za sada.Treba da se pokrate stubovi i da se postavi bodljikava zica i zatezne zice,ali to kada se stigne.

pc020633.jpg


pc020634.jpg


pc020635.jpg


pc020636.jpg


pc020637.jpg
 
kolega gde ste uzimali ove stubove i koje su dimenzije i cena , mozete i na PP , hvala

ja nisam planirao da ogradjujem zbog zeceva ,ali izgleda da cu morati... zekani su poceli da mi skracuju povijene grane ,pored mrezice od 70-80cm , valjda se popne na zadnje noge ili sta je vec...
 
Stubove mi je prodao jedan prijatelj iz njegovog bagrenjara.Duzine su 2.5-2.7m.Ja sam ih malo ucetvrtio na cirkularu.Deo iznad zemlje je oko 2m.Stavio sam zicu od 1.5m i bodljikavu po vrhu.Postavicu slike ovih dana.Mozda su i srne,ne mora da znaci da su zecevi,mada ovakva ograda nije bas neka zastita od zeceva,jer oni uvek mogu da se provuku ispod zice.Ja sam je stavio prvenstveno zbog srna.
 
mozes da ukopas ili nabacis zemlju ali stavi bodljikavu zicu dole i nema provlacenja i potkopavanja
 
Jel ovo metalna? :D Kako stoji, da ti ne izgrebe koru? Kolika je jedna rupa tj saće, dal može kroz nju da gricka?
 
Kod mene su samo zečevi problem,nemam problema sa srnama tako da je plava mreža sasvim dovoljna
 
Koliko vidim ovo je takozvana"heksagon" ili "pilicarska" pletena zica.Ja sam stavio mrezice za fasadu i ogradio sam pletenom zicom od 1,5m i jos jedan red bodljikave 30cm iznad.Sad sta mu bog da.
 
Jel ovo metalna? :D Kako stoji, da ti ne izgrebe koru? Kolika je jedna rupa tj saće, dal može kroz nju da gricka?

Jednostavno ju je pricvrstiti ne ide bas direktno na koru
Rupe/sace je 25 mm ili e sad dali ce moci da gricka kroz te rupe? Ne mislim posto je malo odmaknuto od stabla a i nema zec bas tako usku i dugu njusku

Mozes vidjeti ovdje kako od prilike izgleda

4dVNnO9.jpg


T0CH9RW.jpg
 
Ali i najskuplje,nama (kolegi sa 7 kj lešnika i meni 2 kj jabuke) se zapatila lisica i prošle godine nismo imali ama baš nikakve štete:osmeh:
 
Nazad
Vrh