Spremanje kombajna za žetvu

Ne razumijem sto smeta sistemu sa "zabicom" tj, standardnom spoju kose i ruke?

Uvijek sam mislio da je glavni izvor vibracija onaj gore zglob sto pokrece ciganku. A u biti i reduktor i obicna ciganka imaju blage prijelaze iz lijevog u desno, nema tu nikakvih trzaja. zmaj 780 cima kosu lijevo desno ko nenormalan, al ne znam jel ikad itko od vas vidio takav kombajn u radu...

Meni nista ne smeta standardnom sistemu, iako je reduktor kulturnije rjesenje, posto se kupa u ulju pa nemas brige o mazanju.
 
Pa to ja i govorim, ak o780 koji nema blagi prijelaz izmedju oscilacija kose, i njemu nije pucala, kako onda 142 lomi kosu?!? jasno mi je da u jakoj slami mora doci do preopterecenja i tu kosa hoce puci, ali u normalnim radnim uvjetima mislim da ne bi trebalo biti problema s pucanjem.
 
Bobo ja imam napravljen alat za deomntazu i montazu kontra nozeva na duplim prstima ubacicu slike za koji dan :ppozdrav:
Bobo je napisao(la):
Ajd da vidim, vjerujem da ce netko imati razradjeno rjesenje i za ovaj problem...

NA KOJI NACIN da istjeram zakovicu (nitnu) iz duplog prsta da zamjenim plocicu na prstu (kontra noz). U zetvi sam pokusavao, pa nije islo, i u zurbi sam kontra nozeve vario za dupli prst, ali to NIJE rjesenje i to NE ZADOVOLJAVA, posto moram mjenjati sve plocice...

Pokusao sam i s malim i s velikim cekicem, i s jedne i s druge strane, i nikako nece... iduce je u planu uposliti hidraulicnu dizalicu i napraviti neki sistem za vadjenje zakovice...
 
Evo moje muke:

vndxxy.jpg

10cq59k.jpg


Stari su isli preko 20 godina, a ovi su se pojeli za tri sezone. Naravno i osovina je u ku..u.
Sta raditi i napraviti da bude dugotrajnije?
 
Jedino što možeš uraditi je: kupiti na proverenom mestu i od čoveka koji garantuje da je to u "nekom" kvalitetu! Ja sam to menjao prošle godine i videću verovatno ove sezone dali sam kupio na dobrom mestu.
 
meni kad se raspadne prepravicu kao kod klasa,mada sam i ja menjao pre 10 godina i raspali se u sezoni,ja vratio stare fabricke i jos rade,doduse malo lufta al boze moj,kad je bila 88 godina
 
@ branko7
Pitao sam na sto mesta i niko ne daje ama bas nikakvu garanciju. Samo slezu ramenima kad im kazem kako sam prosao.

@ danger
I mene zanima klasovo resenje. Ako moze koja slika ili skica. Hvala! :ppozdrav:
 
@NIDŽA
Kod klasa je isti princip kao i kod zmaja, razlika je što u nosaču prsta ima dve čaure tako da se nosač na osovini okreće na tim čaurama. Da bi bilo jasnije evo slika iz kataloga delova to je pozicija 11, neznam od kog su materijala te čaure to će morati danger da nam kaže :cao:
nben9v.jpg
 
da,pozicija 11,to su plasticne caure po dva komada idu,mngo tisi rad,dugotrajnije,pojede se caura zamenis novom,osovina duze traje,skoro vecno jel plastika se trosi a osovina ne tako lako kao na zmaju gde je trenje metal o metal,i neces doci u situaciju da ti se klipnjaca pojede do osiguraca kao gore na slici,i plastike traju ako su org.i po 10-15 godina,zavisi koliko ko kosi,u sustini bolje da se te plastike sto cesce pojedu jer znaci da je kombaj radio i da ce biti ::novac::
 
Jel ima neko na hederu montiranu bočnu kosu? Ako ima bio bih zahvalan da postavi koju sliku! Mudrijam da pravim nešto, pa mi fali inspiracija!
 
Čuo sam ja još veću nebulozu... Kupiš makaze za grmlje one motorne, i vežeš na heder, i kad ti treba upališ motor i dok ima benzina seče ko ludo.... :haha:
 
Nazad
Vrh