Spremanje kombajna za žetvu

Jednom popraviš meru, panterom za auta ili tako nečim i posle ti više neće trebati taj alat....
 
Mityoo, hvala za skicu...

Prosle godine sam brusio glave s tvornicki zakovanih nitni i cak sam pomotao jedan izbijac i nije se nitna htjela ni mrdnuti... Planiram napraviti neki sistem s hidraulicnom dizalicom da ju izbije i gotovo...


Jos cu pokusati kako si rekao izbusiti glavu nitne, pa onda izbijati.


Sto se kontra nozeva tice, imam 50 ili 60 komada rasspe nazubljenih i samo njih cu stavljati. kad poskidam sve duple prste, moraju ici na poravnavanje, da ne bi bio jedan vislji od drugog, te cu ici po rasspe nozeve i prenitat cu obadvije kose da budem s time makar miran.
 
Može malo više o tom pomoćnom alatu za skidanje korpe:haha:

Kako to ide najlakše kod ZMAJ 132??

Planiram dogodine da skidam korpu, a sada je skinut i bubanj i prijemni biter i sabirna ravan i ladja... ma sve, i lako bi sada.. ali dogodine sve će biti na mestu... kako najlakše skinuti i vratiti korpu (podbubanj)?


hvala unapred"!
 
Bobo je napisao(la):
Mityoo, hvala za skicu...

Prosle godine sam brusio glave s tvornicki zakovanih nitni i cak sam pomotao jedan izbijac i nije se nitna htjela ni mrdnuti... Planiram napraviti neki sistem s hidraulicnom dizalicom da ju izbije i gotovo...


Jos cu pokusati kako si rekao izbusiti glavu nitne, pa onda izbijati.


Sto se kontra nozeva tice, imam 50 ili 60 komada rasspe nazubljenih i samo njih cu stavljati. kad poskidam sve duple prste, moraju ici na poravnavanje, da ne bi bio jedan vislji od drugog, te cu ici po rasspe nozeve i prenitat cu obadvije kose da budem s time makar miran.
Potopi malo duple prste da prenoce u vodi , lakse ce da ih izbijas. Probaj sa dva kom. pa ako je bolje teraj dalje :ppozdrav:
 
Treba da počnemo da spremamo kombajn Z-142 ,te razmišljamo da stavimo reduktor za pogon kose.Interesuje me šta treba da se odradi i molio bih nekog ko to već ima da postavi koju sliku.Isto me interesuje i cena reduktora a takodje šta se dobija sa reduktorom (da li kosa radi brže).
 
Sa reduktorom dobijaš puno mirniji rad hedera, kosa ti više nikad neće pucati. U slučaju da nešto uhvatiš što nemože da preseče ona će da proklizi na kaišu.
Cena reduktora je oko 300-350€. Postoji mogućnost da ti i ugrade ti od kojih kupiš taj reduktor.
 
Dosta znači i kad se iskoristi i samo ruka od reduktora+pesnica i opruga sa kose. Dosta sam video takve prepravke i vlasnici kažu da su zadovoljni, naknadnu ugradnju reduktora nisam dosad primetio ni kod jednog pomenutog...valjda onda valja...
 
Kod mene sam stavio kuglicni lezaj umesto caure i polugu od reduktora na osovinu pogona kose a na kosi sam stavio glavu za polugu reduktora.Posle ovih prepravki kosa se ne cuje, kod ove prepravke treba obratiti paznju na polozaj nozeva na kosi u odnosu na duple prste.Ako te interesuje ova varijanta mogu da slikam sutra.
 
Slikaj,da uporedim, mislim da je i kod mene tako ali mi majstor kaže da bi kosa bolje radila sa reduktorom.Do sada nisam imao nekih većih problema ,nismo nikada lomili kosu ali kad je jaka slama i polog imam osećaj da kosa hoće da stane iako su i nožići i podplatne stavljene nove.
 
na mojoj 142 je stavljena ruka od reduktora i nikad nisam imao problem sa kosom jedino treba voditi racuna o mesinganoj cauri na osovini jer kad tamo ima lufta moze rastresti citav heder :cao:
 
@galki,za koji kombaj ti trebaju zavesice
sto se tice reduktora agroprofil mislim da uzima 500e sa ugradnjom znaci svi delovi i ruke,bar je tako bilo,ove godine nisam pitao,ja sam moj problem resio drugacije,samo ugradio podmazivanje i muke nestale,ako nekog interesuje imam prut i tu ruku,uzeo kao da namontiram i odustao,prut se mora grejati i uvijati da bi se dobio pravac sa rukom ili neko odsece nov prut pa kad dobije pravac zavari,lim na hederu se mora seci da prut moze da prodje posto je visok itd.....alergican sam na budzenje
 
Evo kako je postavljen pogon kose na mom kombajnu.Od kad je kupljen tako radi i ništa ne lomi,ali kaže mi čovek koji ga je najviše vozio i održavao da kosa sporo radi i da bi sa reduktorom brže radila.
4lkfps.jpg
 
Nazad
Vrh