Spremanje kombajna za žetvu

@kiraj
Ovako je resen pogon kose kod mene na 142, umesto mesingane caure stavljen je lezaj 6208 EES bez ikakvih prepravki sve mere odgovaraju.
2hxwzrq.jpg
 
adamov zoran je napisao(la):
da li je neko menjao lezaj na slamotres kombajn new holand clajson
mi kad smo nas pripremali,tj kad smo radili generalni remont.
izmenjali smo sve lezajeve na slamotresima(stari su bili u dosta dobrom stanju)
a sa njim smo do sad uradili oko 500kj.
 
Da bi se izmenili lezajevi na slamotresu mora da se vadi osovina slamotresa i onda se menjaju lezajevi.Onda je najbolje zameniti sve jer ako se menja bilo koji mora se sve vaditi sa osovine..Lezaji su sa konusnom rupom u koju se uvlaci hilzna iz dva dela i hilzna se postavlja tek kada se namontira osovina slamotresa i podese lezaji pod svaki slamotres tek tada se postavljaju hilzne i pritezu.
 
Ima to je klasicni kuglicni lezaj zatvoren sa obe strane i konusnom rupom. E sad kod nekih je bilo sa prosirenim unutrasnjim prstenom e to su onda japanski lezajevi, a neke je radio FKL za kombajne Djuro Djakovic.
 
kiraj je napisao(la):
Evo kako je postavljen pogon kose na mom kombajnu.Od kad je kupljen tako radi i ništa ne lomi,ali kaže mi čovek koji ga je najviše vozio i održavao da kosa sporo radi i da bi sa reduktorom brže radila.
Po podacima za zmaj kombajne kosa na 142 ima 465 oscilacija u minuti a na 170 gde je pogon preko reduktora ima 535 oscilacija u minuti.
 
Da li broj oscilacija zavisi samo od reduktora ili ima uticaj i veličina remenica na prenosnoj osovini.
 
To ubrzanje je dobijeno razlikom između remenica, ja sam rasklapao taj "reduktor". On ima prenos 1:1 tj za jedan okret ulazne osovine napravi jednu oscilaciju kose!
 
Nazad
Vrh