Spremanje kombajna za žetvu

@ meshter danger
Hvala za savete. Verovatno cu tako da napravim, i naravno da slikam. :cool:
 
imam poleglog jecma pa me interesuje da li neko zna koliko su podizaci i koliko mi triba komada vidjo sam ih na vasaru u Topoli :cao:
 
zavisi koji heder imas,na svaki cetvrti prst ide,krenes od kraja i 123 pa na 4 stavis pa 123 i opet......pa izbrojis
kiraj,koliko kosta jedan dupli
Post je spojen: [time]1275150061[/time]
_________________________________________________
kako ti je polegao,bocno ili napred nazad u pravcu kretanja kombaja
 
Ma ti podizači će ti samo problema praviti, ako je ječam polegao u pravcu kretanja kombajna.
 
ma lego na sve strane sestoredni pa je valjda jos tezi a vestaka dosta da se iskoristi subvencija ::namigivanje::zmaj 141 klasicna sirina 4.20 hvala i kolega tako montira na Dzondira i bio sam svedok koliko pomaze jedino ne mozes tako motati na stranu kao kad nemas podizace inace mislim da je super stvar
 
kombajner je napisao(la):
eto nisam nasao temu o ovome i resih da je napravim jel neko poceo polako da sprema kombajne za zetvu ili sam ja grdno poranio?? upalio sam malo JD aktivirao pogon terao malo napred nazad namestio neka creva sto ide od dizne do dizne i polako cu da ga konplet proverim i spremam za dano-nocnu voznju?? jeste vi nesto poceli??
ja sam vec spreman za posao
 
@radnik, drago nam je što si spreman za posao. još kad bi mi ostali znali sa kome imamo čast razgovarati. pre bilo kakvog pisanja pročitaj pravila foruma i predstavi nam se u temi predvidjenoj za to.
 
@Tomica ,treba da vidiš kako stoji heder i kakvi su prsti na džonija a kako to izgleda na Z141.Ja sam pre 2 godine stavljao na 142 , polomio sam dosta prstiju a još više podizača.Koliko sam primetio nije heder od Z 141-142 za te stvari.
 
pa na dzoniki je to orginalno a na zmaja ko zna ipak fala na savetu pa vidicu mozda se i pridigne
 
Problem sa podizačima je što mala privreda koristi materijal Žnj kvaliteta, video sam original podizače za Case kombajn, kad je montiran, pa se nasloniš na njega, on se vrati u prvobitni položaj, a ovi privatnički, kad se nasloniš na njega on ili se uopšte ne savija, ili kad se savije, tako i ostane ::lose:: ::lose::

@ Montoya, jel možeš da uslikaš?
 
mityoo je napisao(la):
Problem sa podizačima je što mala privreda koristi materijal Žnj kvaliteta, video sam original podizače za Case kombajn, kad je montiran, pa se nasloniš na njega, on se vrati u prvobitni položaj, a ovi privatnički, kad se nasloniš na njega on ili se uopšte ne savija, ili kad se savije, tako i ostane ::lose:: ::lose::

Ja sam polomio desetak duplih prstiju na hederu dok nisam kupio prave (valjane) podizače, gde deo koji klizi po terenu nosi neku oprugu u sebi pa se ponaša kao neki amortizer.
 
Video sam danas u Mikron Sirig neke podizače,izgledaju kvalitetno,ali nisam pitao za cenu i za koji su kombajn.
 
Podizači su mi bili od pomoći samo kod žetve polegnutog graška.
Kod pšenice nisu toliko korisni,pogotovo ako je polegnuta u pravcu kretanja, ili još gore kontra od toga.
 
da,podizaci smetaju ako nije polegnuto bocno od kretanja,cak sta vise se kvalitetnije pokupi bez njih,a ako je bocno onda super radi posao,i ja sam imao podizace SAMA sa oprugom koje kopiraju teren al sam prodao :udri:,greska,pogresi covek nekad ::namigivanje::,problem kod zmaja je los kvalitet samih duplih prstiju koji su ujedno i nosaci podizaca,krti su i pucaju i zato stvaraju problem,moze to da uleti i u bubanj pa cudesije da napravi,treba znati kad ih koristiti
 
Nisam ih do sada koristio.Neko je napisao da ih koristi i da je zadovoljan a ja sam se odlučio za njih jel sam video da svi kombajni koji dodju spolja imaju ovakve ili slične prste (bez kontra nožića )
 
Nazad
Vrh