Spremanje kombajna za žetvu

Ne smes lupkati pritiskivac kose zato sto ti kosa ide daleko od kontra noza. Ti pritiskivaci moraju svi biti u pravcu, kao i kosa. Ako ide daleko onda jednostavno onim limcicima podignes dupli prst ili ako te mrzi da ga odvrces, malo ga nastelujes cekicem. Al za to moras imati osecaja, da nebi slomio dupli prst.

@Matic
Gde si kupio te prste i kolko kostaju? ako moze koja slika? :cao:
 
Isto to pise i u uputama od kombajna... komadom cjevi da se poravnaju dupli prsti da budu u istoj ravnini, sto sam i napravio...

Pritiskovaci nisu bili u pravcu bas kako bi trebali biti, al svejedno sad sve skidam dolje i prenitavam kose obadvije novim nozicima, i duple prste...

Moram negdje za kosu nabaviti one schumacher sarafice, da mogu i na njivi mjenjati nozice, posto ima puno njiva a da u medji imaju red sljiva ljudi, pa grane rade cuda na nozicima i kosi...
 
Ti dupli prsti o kojima se ovde govori su Rasspe i zastupa ih Mikron Sirig.Takodje ima i srafica za nozeve za kosu. :cao:
 
Tako je rasspe nozici i dupli prsti... Neka hvala, daleko mi po sarafice u srbiju. neci cu ih negdje ovdje...
 
panonstib je napisao(la):
Ti dupli prsti o kojima se ovde govori su Rasspe i zastupa ih Mikron Sirig.Takodje ima i srafica za nozeve za kosu. :cao:
Tačno.Ja sam ih pre par godina plaćao 500 dinara po komadu direktno u prodavnici a koliko koštaju sada ne bih znao. :cao:
 
Najjeftini dupli prst na koji sam naisao je kostao 95Kn, sto ce reci 13€... To je toliko nekvalitetno bilo, nikakva oznaka na njemu, nikakav zig NISTA, crne boje,a protunozevi zanitani tako da nitne vire iznad plocica bar za 1mm... nesto nevjerovatno...
 
@panonstib
@Matic
Hvala za odgovore. Nisam jos video ni cuo za takvo nesto. Verujem da je dobro. ::svaka cast::
 
Naravno da cu probati. Nema nista gore nego kad se nitna kontra noza malo pojede pa noz dobije lufta. I sa takvim klimavim kontra nozem uletis u poleglo zito, pa na svakih 10 m stane kosa jer se noz podvuce pod kontra noz. :udri:
 
Bobo, probaj da razbušiš glavu od nitne(kontranož neće dati burgiji da skrene) Pa onda kvalitetan izbijač i sve zakovice izlaze garantovano! Često je problem to da se kod zakivanja ošteti rupa u koju ide zakovica, pa kad joj obrusiš glavu ti misliš ravna je u rupi a ona još uvek ima proširenje...
Probao sam da skiciram, da pojasnim...

1 ispravno
2 neispravno


2qm0ufk.jpg
 
bobo kad uzmes cekic i izbijac ravan moras dva tri puta jako da udaris jer ako kljucas po toj nitni ona se prosiri i posle nemoze nikako
 
Obrati pažnju da nisu svi kontranoževi iste mere, u zavisnosti od proizvodjča dešava se da se razlikuje veličina za pola, ili čak ceo milimetar, pa mora da se obrusi prednji kraj jer ne može da stane na mesto starog, ne poklapa se rupa za nitnu.
 
i mi smo počeli spremiti kombajn, danas skidali grlo i menjali korpu

IMG[img]



pomoćni alat za lakše vađenje korpe,
IM[img]
 
takodje koristim isti sistem godinama za vadjenje korpe :D,koje olaksanje,od kada to koristim sam menjam korpu,a do tada smo je ferdzom cupali trojica :haha:,a kad je treba vratiti :udri: :udri:
 
Nemam taj alat za korpu, a i ne treba mi, jer stvarno nikad nisam imao problema sa vadjenjem a ni vracanjem korpe. :cao:
 
Nazad
Vrh