Spremanje kombajna za žetvu

Ja pocinjem oma posle djurdjevdana. Prvo sto mi je u planu je da skinem glavu i nosim je na ravnanje, obradim sedista ventila, i stavim nove ventile i vodjice. A da, i dizne moram odneti na proveru.

Jel mi moze neko reci na koliko se steluju ventili, i na koliko se zateze glava? Kombaj je zmaj 141 a
motor s 46. Hvala. :cao:
 
NIDŽA je napisao(la):
Ja pocinjem oma posle djurdjevdana. Prvo sto mi je u planu je da skinem glavu i nosim je na ravnanje, obradim sedista ventila, i stavim nove ventile i vodjice. A da, i dizne moram odneti na proveru.

Jel mi moze neko reci na koliko se steluju ventili, i na koliko se zateze glava? Kombaj je zmaj 141 a
motor s 46. Hvala. :cao:
0.30mm na hladno
 
Da li slučajno neko ima katalog delova za motor S 44 AT ?
Inače, motor mi je dobar, pali ko mina, nema crnih dimova i lepo radi.. jedino mi pritisak ulja u žetvi pod punim gasom padne na 3 bar.-a.
Pretpostavljam da je do pumpe uljne pa bi da vidim kako i da li je lako prići ako skinem karter i da li imate informaciju da li je bolje reparirati i gde ili nabavka nove i koje (mislim na proizvodjača)

pozdrav

P.s: Sutra odmaram!! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
3 bara na punom gasu toplog motora i nije neka alarmantna situacija,3 bara sasvim zadovoljava,ako motor nelupka(lezaji radilice itd) da se mene pita ja to nebi dirao,znam da ima onih koji rade i sa 1.5-2 bara pa radi,mada ja vec sa toliko i nebi,kod mene je 4.5 bara pun slus na 70 stepeni
 
Meni ne diže temperaturu.. tu je 60 - 65 oC.
a kad upalim ujutru ide 5 bara.. onda malo kasnije padne na 3 bara...

planiram da stevim ulje 15-60W mislim da ce biti bolje??
 
moze biti i do loseg ulja,ja jos nisam cuo za 15-60,za 20-60 da,ja koristim samo 15-40 i nema problema,ako uzimas neko jeftino ili na tocenje onda je tri bara :D
 
Neko bi pozeleo da mu zmajcek drzi ceo dan pritisak na 3bara.
Ja sam do sada koristio SAE 40 i nikada nije pao pritisak ispod 3bara. :D
 
pardon 20-60.. ono je valjda malo gušće od 15-40?
ne nisam uzimao na točenje... prošle godine sam SAE 30 ubacio.. ali mi rekoše skoro da je jako loše inače.. i da mi predlažu 20-60
 
Sa multigradnim uljem nećeš imatu veći pritisak, uzmi sae 40.
Ne treba da brineš ako ima 3 bara, to nije strašno, osim ako ti spadne na nulu kad smanjiš gas?
 
U principu ja se nerviram kad na leru toplog motora nemam 1-1.5 bara pritiska ulja... A na iber gasu bar 2....sve preko toga je OK!
 
Ajd da vidim, vjerujem da ce netko imati razradjeno rjesenje i za ovaj problem...

NA KOJI NACIN da istjeram zakovicu (nitnu) iz duplog prsta da zamjenim plocicu na prstu (kontra noz). U zetvi sam pokusavao, pa nije islo, i u zurbi sam kontra nozeve vario za dupli prst, ali to NIJE rjesenje i to NE ZADOVOLJAVA, posto moram mjenjati sve plocice...

Pokusao sam i s malim i s velikim cekicem, i s jedne i s druge strane, i nikako nece... iduce je u planu uposliti hidraulicnu dizalicu i napraviti neki sistem za vadjenje zakovice...
 
Napravi izbijač koji naleže na nitnu,dobar čekić i udri miško.Ja sam taj problem rešio ugradnjom duplih prstiju bez kontra noža. :D
 
Uzmes dobru kvalitetnu burgiju i razbusis je, ili ako vise volis da cekicas ugrej materijal brenerom pa onda izbijaj. :cao:
 
Dupli prst bez kontra noza? SCHUMACHER sistem ili nesto za sto ja jos ne znam?

Kolega na 780 nikada nije mjenjao kontra nozeve, i kaze da kombajn kosi kao lud. Samo nozice mjenja redovno i to je sve. Kod mene je i duplo brza kosa i sve je po nekoj logici bolje, al ako je kontra noz losiji, il se klima, kosa odmah zvace... malo lupnem pritiskivac kose, odmah se grije, dakle stisnuta je do kontra nozeva, al i dalje nece, ak se i najmanje potrosi kontra noz.

Sto se tice izbijanja nitne, pokido sam ne znam koliko izbijaca a imam i dobru ruku i jos bolji cekic jednostavno NE IDE... Busenjem se ne zelim baviti... bas zelim izbiti stare nitne van, ali se ne daju, jer mislim da nikada nisu kontra nozevi mjenjani.
 
Nije Schumacher Bobo ali jesu neki Švapski tj.Nemački i evo već 2 sezone odradili bez greške a jako sam bio skeptičan po tom pitanju kada me je prodavac ubeđivao da ih kupim a sada druge nema šanse da stavim i još da dodam obavezno pred žetvu promenim sve noževe na kosi i samo deri.
 
Nazad
Vrh