Spremanje kombajna za žetvu

Odg: spremanje kombajna za zetvu

Isto se desi i da skidas odbojni biter. To su zajebancije.Kad skidas lezaje sa bitera i bubnja uglavnom radi autogeni aparat ,bar na 142 dok kod manjih neznam.Kod nas kazu izduva lezaj sa autogenim tako da osovinu ni nevadis napolje .Normalno ako osovina nije ostecena.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Upravo dosao od tokara... Osovina je dobila i na jednom i na drugom kraju. lezajevi se razletjeli DOSLOVCE. Bojao sam se da su i kucista dobila, al nisu, jer su vanjske kosuljice ostale na mjestu.

Kaze mi majstor, NAJRANIJE oko 2-3 popodne, jer nisam uspio skinuti remenicu od plosnatog remena, pa se i s tim mora zezat.

Ma, nitko drugi nije kriv, nego ja sam. Lijepo mi danger pisao da mjenjam sve klimave lezajeve, jer ce me to skupo kostati, a nisam poslusao. Jos nekidan ja primjetim novi zvuk na kombajnu ali nisam uspio odgonetnuti odakle dolazi, jer sam na taj klimavi lezaj potpuno zaboravio... Dva dana sam vrsio uz to cudno brujanje i samo je odjednom prestalo brujati, jer su se kuglice prestale okretati...

Nista, sad cekam da majstor tokar nazove i kaze da je spasio stvar, do 5-6 popodne ce biti sastavljeno (bar se nadam) i onda da povrsim ono sto nisam jucer stigao...

Imo super srecu da nisam heder morao odvajati od kombajna. Makar nesto u cjeloj ovoj pizdariji.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Jos si mlad naucices. Mala sala ali istinita.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Cuj, najbolje je uciti na svojim greskama jer ih NIKADA vise neces ponoviti, jos pogotovo ako te opali po dzepu!!

Pametan uci na tudjim greskama i slusa sacjete iskusnijih, al ja nisam poslusao, vjerovao sam da ce biti sve u redu dok zetvu ne proguram, al ocito sam se zezno...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

jeste najgore je kad te kombajn u zetvi zajebe uhhh!! do sada nisam imao nijedne greske ali oce to!! i ocito si se dobro zeznuo!! ali svaka se skola placa nazalost! i staces sad?
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Pa stacu sad? osovina jutros skinuta, i odnesena kod toakra, lezajeve imam nove japanske najkvalitetnije sto sam mogao naci, potpuno zatvoreni. Oko 2-3 popodne ce osovina biti napravljena, i do 5-6 cu ga valjda sastaviti, jer moram sastavljati sam, postostari radi 2. smjenu...

Nema sanse da vise ostavljam klimave lezajeve i da se dovodim u ovakve neugodne situacije... Ajd, da osovina nije ostecena bila, ja bi vec kosio zito, al eto, kad te krene, onda te krene kako treba...

Jos jednom ponavljam, kombajn nije kriv nego moja ljenost! Pregledan 100% skroz na skroz jesenas i znao sam da je lezaj klimav i nisam ga htio mjenjati, sad su mi se obadva razletjela i tek sad imam sto sarafati... Da sam desni na vrijeme zamjenio, lijevi ne bi morao drzati sav teret na sebi i ne bi se ni osovina pojela sve bi bilo super... zbog sat vremena posla ja sad imam cjeli dan zajebancije, a ljudi cekaju da strja sastavim i da idem vrsiti cim prije, jer sad bi SVI i ODMAH da njima idem... nista obecavao nisam, jer sam nekako kvar predosjecao, kad sam vidio da me ljudi koji me ne pozdravljaju zovu da im vrsim znao sam da ce nesto poci po krivu.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

132RM isti klinac ko i 133, samo sto je starije godiste (1981.g.)

Ide ko bjesan, samo kad su mu svi lezajevi na broju ;)
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

:D :D terao sam ove godine bas takav kao 133 samo 132 i ide lepo guta i sve to samo imao problem sa kocnicama pa nismo gas forsirali :D i ovaj ima napravljen bunker kako je tvoj?
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Moj je tvornicki bunkeras sa zakretnom cjevi za kipanje. Kocnice se rijese za 2 minute, ak osu cilindri ispravni i pakne dobre...Problem je sto cilindri na papucicama ne zele povuci ulje iz posudice i nitko ne zna zasto nece, al to nije bitno... Samo uzmes "inekciju" i pomocu nje natiskas ulje odozdo prema gore i kad na posudicu krene curiti, sistem je odzracen i spreman za upotrebu. Ponovis isto i na drugoj strani i kombajn staje u mjestu. bas sam jucer morao demonstrirati kako rade, jer su ljudi vec zaboravili kako izgleda zmaj s ispravnim kocnicama ;)

neki su stavljali sa stojadina cilindra i oni povuku ulje samo tako, dok ovi original bas i nisu neki...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

za godinu ces nauciti lekciju,nema goreg prokletstva kad ti kombaj stane u po zetve a jos gore na pocetku zetve,ja to sebi nesmem da dozvolim nikako zato uvek temeljni pregled i ide bez greske,najveci kvar sam imao zamenu dva dupla prsta
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Eh, sad je i meni sve jasno, i krivo mi sto nisam slusao... Do sad je bez greske isao, jer sam mu mjenjao lose remenje, podmazivao kvalitetnom masti, promjenio lezajeve slamotresa, postelao korpu, struju malo sredio, al eto, sto se cinilo dovoljno dobrim da izgura sezonu zita i trebalo prije soje bit napravljeno, sto, u pola posla mi se pokvari...

Dobro kazes... PROKLETSTVO i gotovo...

Kolegi jucer na zmaju 780 riknula vodna pumpa, isto se lezajevi razletjeli, a drugom susjedu na 133 EKSPLODIRALO crijevo od vode... Nevjerovatne su se stvari jucer dogadjale. Moj zmaj je 4km/h vrsio jecam bez greske, a dan je cjeli grbavo poceo znao sam da nesto nece valjati...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

I ja sam zetvu izgurao bez kvara jedino 2 gumna defekta i to u istom danu. Sad sam promenuo tu unutrasnju gumu koja kao da je od plastike .
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

ja sam prosle godine na zmaju imao dva gumna defekta,osla unutrasnja promenuli novu i namontirali covek upalio kombaj krenuo i gruuuuu ode opet,a ono nisu gledali pukla spoljna iznutra i ustine unutrasnju i grune tako da je i spoljna nova i sad ide,nema veceg sranja za kombajnera koji temeljno spremi zmaja i racuna na njega i ode u atar u vrazju mater i grune guma......i sta sad.....da poludis...ajd zadnja nije problem kuci ima dve dubrave prikolice pa se resi al prednja.....vec dugo trazim neku prednju felgu sa nekom losijom gumom samo da ima za prvu ruku...
@bobo
ovaj da je pre zetve skinuo kajs i zavrtio vodenu pumpu cuo bi da lezaj nevalja,kod mene ima jako puno kombajnera koji nista nespremaju vec na njivi sta rikne ajmooo,pa svaki dan uradi bar 5-6 jutara,i to je posao...zar ne :sta:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Samo za tebe danger:Tocak za zmaj 142 18.4x26 tel: 063812599 Oglas iz novina "Magyarszo"
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

mityoo je napisao(la):
Samo za tebe danger:Tocak za zmaj 142 18.4x26 tel: 063812599 Oglas iz novina "Magyarszo"

Jel vidite ljudi šta je ekspresnost !
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

na sta mislis kiki?? momci zna neko zasto mi se JOHN DEERE kombajn tesko mota tesko se okrece volan inace ima i cilindar i kardan za okretanje tockova dali bi skidanje tog kardana pomoglo i dali bi skodilo necemu drugom ja mislim da je to a sta vi mislite ??(imam ulja)
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Veći kombajni imaju orbitrolsku jedinicu i tu ne postoji meh. veza volan-točak . Dok kod manjih je meh. veza sa asistencijom hidraulike tzv. servo jedinica (mada i kod manjih može biti orbitrol) uklanjanjem meh. veze nećeš imati upravljanje (naravno ako nije orbitrol) . Kod rođaka je bio slučaj na MF da je postojala meh. veza, ali je naknadno dodat orbitrol kojeg je pogonila uljna pumpa od golfovog motora koja je za to bila slaba , pa nije imao baš neku asistenciju hidraulike dok nismo izmerili pritisak i usatanovili to . Sad je stavljena stara Zetorova hidraulična pumpa i sad je sve OK .
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

imam i orbitrol jer imam cilindar i creva do cilindra iz orbitrola!! neznam sta moze da bude dali ima nekih podesavanja!!??
 
Nazad
Vrh