Spremanje kombajna za žetvu

Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ako tako radi i u dobrom žitu i ja ću da namontiram. :D
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

cekajte ljudi mozda nece licencu prodati :D mozda bi i ja sa ocem mogo nesto mada ovde ljudi dosta i baliraju!!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

mityoo daj malo preciznijih slika, iznutra gde je pricvrsceno itd......
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Cim skinem jari jecam nosim pumpu na remont... samo molim boga da izdrzi jos par dana...
A ono i u jakom zitu lepo radi ali nemam gde da pokazem jer je skoro sva slama ostala za baliranje, jedino ove dve parcele smo razbacili jer nismo hteli da nosimo slamu preko skele!
Danger: Listaj unazad ima vec negde.... Sad mi nije kuci kombajn, ako nenadjes slike onda sledece nedelje kad doteram kombajn kuci...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

kako radi kad skines kajs,jel moze slama lepo da pada za baliranje da nebude siroko i da se negusi na one razbacivace
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Negusi se na razbacivace jer su od gume pa se savijaju, moze balirati jer nemogu da zadrze slamu kad skines kais, nego slama pada na njih, ono nije bas najravnomernije rasporedjena slama, ali nije problem za baliranje! Ajde kad budem radio uslugu snimicu kako izgleda kad je razbacivac iskljucen!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Kako se zaorava tako razbacana slama, dali hoće da guši kad je velika masa? :sta:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Kod mene bi taj stroj radio odlicno, jer imam uze **greška na kombajnu... Cetiri manja slamotresa, manje slame, a pravio bi razbacivac tako da se na sredini prsti preklapaju i to bi onda bilo TO...

bas gledam onaj univerzal katalog djelova sto je postavljen ne forum i vidim da je on tvornicki imao razbacivac slame, ali s jednom velikom elisom.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

@ Branko7
Ako je dobro ustiman plug onda nema frke! Ja sam leopardom zaoravao bez problema!

@Bobo
Ako napravis suvise dugacke prste onda ce ti sve razbaciti a sredina ce ostati prazna! Idealno je da izmedju prstiju ima 2-3 cm razmaka... A ono na slici je zato deblje razbaceno na sredini jer je slame malo pa nije imao sta da razbaci po krajevima... Kad je slama normalna onda jednako razbaci!
Kad je jako puno slame onda zna cak da baci na nepokoseno zito par slamki!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

@ Bobo

Pogledaj caseIH 14xx i 16xx seriju za njih znam da imaju razbacivace a za novije nisam siguran, pa mozda si te svidi dizajn ::namigivanje::
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ovo su podaci i slika za zmajev razbacivac slame, mozda ce pomoci za izradu u kucnoj radinosti :ppozdrav:
o9lqo9.jpg
2zog001.jpg
iwhpvs.jpg
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Počeo pre dva dana kompletan remont šestorednog adaptera za suncokret a kasnije i za kukuruz.Danas je ostala samo šasija od njega.Sutra nabavka novih ležajeva i kajševa pa na sklapanje i farbanje. :D
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Evo jos jedan video o razbacivanju slame, a ako hocu da bude slama lepo slozena kad skinem klinasti remen onda sa 13 kljucem skinem jednu lopatu i okrenem u polozaj da ostale budu spolja i onda ostavi slamu ko da nema montiran rasturac slame!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kHmgpN4b6hg[/youtube]
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Mityo skini dizne sa kombajna izgleda da nevaljaju i nastimaj na 160 bara pa javi isti slucaj sam i ja imao sa svojim kombajnom i rijesio sad radi ko cura manje trosi ne frflja i ne dimi :D
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Neka budala ugasila vatru Zmaju(koji bljuje vatru) pa sad samo dimi... :haha: :haha: :haha:
Treba da nosim pumpu kod boschiste samo da prodje zetva...
 
Nazad
Vrh