Spremanje kombajna za žetvu

Odg: spremanje kombajna za zetvu

Pitanje :sta:

kako pravilno nastelovati usmjerivace vjetra na zmaju 142

hvala :ppozdrav:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Kod mene je vetar usmeren na prvu polovinu sita! To znaci gornji usmerivac skroz na gore, a donji skoro skroz gore.
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

zasto ja nevidim taj video snimak :sta:,valjda zbog slabog interneta postanskog,mityoo koliko imas jos zetve ako stignem dosao bi da vidim kako radi,ajd stavi tel.tvoj na PP
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Evo sređivanje adaptera :udri:

30llydx.jpg
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

ne bih bas nekog da uvredim,ali adapter za kukuruz pa preradjen za suncokret je sviranje u onu stvar.
imas tako veliki kombajn reskiraj 2000-2500e,kupi polovan zitni i neka ti muzljaji nameste adaptaciju za suncokret.
taj kukuruzni nikada nece lepo raditi. :nono:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Radim tako od kad imam kombajn i ne bih se više vraćao na heder da mi daju dzabe.Kod nas ima preko 50 kombajna i neznam da neko radi sa hederom. :D :ppozdrav:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Pa kodnas se radi uglavnom sa adaptiranim zitnim hederom, a kukuruzni nevalja jer puno prospe kod grobnica, meni su jedne godine radili sa kukuruznim i rekao sam nikad vise! E sad sam video "Babolnai" heder za suncokret, i tako sta cu da pravim od kukuruznog hedera, ali to ce biti samo za suncokret!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Zavisi kako ga pripremiš.Nesme da prosipa pa ne bih radili a i čistije radi i ako ima trave ne ulazi u kombajn a samim tim i manje primesa. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Ako suncokret pokisne par puta kad je vec zreo onda znaju da mu se raspadaju glave(sigurno znas o cemu pricam, onda napred puno prospe jer onda dolaze do izrazaja kljunovi "tepsijastog" oblika( koje imas na adaptiranom zitnom hederu) dok grobnice sa kukuruznog hedera to neznaju da sakupe...
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Mityoo, legendo!!!

Cim nadjem neki rashodovani berac ili kukuruzni heder, pravim i ja razbacivac slame... nego, jel znas koliko km/h ide 142 na tom tvom snimku? Nekako mi se to cini jako brzo za 4.20 heder?!?
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

mityoo je napisao(la):
Ako suncokret pokisne par puta kad je vec zreo onda znaju da mu se raspadaju glave(sigurno znas o cemu pricam, onda napred puno prospe jer onda dolaze do izrazaja kljunovi "tepsijastog" oblika( koje imas na adaptiranom zitnom hederu) dok grobnice sa kukuruznog hedera to neznaju da sakupe...
to si u pravu ali i zrenjaninac je u pravu i kod mene uglavnom rade sa kukuruznim adapterom,@kombajner za kukuruz ti netrebaju noževi dok za suncokret trebaju da odseku glave a kukuruz ti je isti princip kao na beraču
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Bobo je napisao(la):
Mityoo, legendo!!!

Cim nadjem neki rashodovani berac ili kukuruzni heder, pravim i ja razbacivac slame... nego, jel znas koliko km/h ide 142 na tom tvom snimku? Nekako mi se to cini jako brzo za 4.20 heder?!?
To je vozeno prvom brzinom pun varijator, sto mu dodje oko 4.5-5km/h ako tacno pokazuje kilometar sat!
 
Odg: spremanje kombajna za zetvu

Mityoo: Ja sam danas tjerao 132 oko 3.5-4km/h i vidjet ces da sam gadno pogrijesio (pise sve ispod), jer sam ga "ganjao". Vrsio sam i jecam i zito, i lose i dobre usjeve i negdje je moralo pokazati zube...

Kad smo kod spremanja kombajna za zetvu, napravio sam veliku gresku jesenas i sad mi se obilo o glavu... ::novac::

prilikom promjene remena za pogon bubnja, primjetio sam da se klimucka desni lezaj na prijemnom biteru i mislim ja u sebi "izdrzat ce sezonu, ima tu puno sarafanja". JE KLINAC!!!

Danas mi se razletjela obadva lezaja na prijemnom biteru i ne znam odakle da pocnem... Do desnog se lako dodje i remenicu sam skinuo, i kad uhvatim osovinu da ju obrisem od masti, ona se klima lijevo-desno 2cm?!? tada sam dosao do zakljucka da je i lijevi lezaj los, al ne znam kako do njega tocno doci... Skidati heder ili ne (velik posao), dal probat na silu, ili ici linijom manjeg otpora pa razrazivati lim kako bi mogao osovinu izvuci gore...

BEM TI ONOGA TKO JE IZMISLIO PRIJEMNI BITER!!! :zli: :nono: :udri: ::lose::
 
Nazad
Vrh