SPORT-Opšta tema

Dodajte i Holandiju obavezno, mozda jos neke dok malo razmislim. Al ga Van Persi ubode.:bravo:.

Evo kada sam ja jos napisao da Holandiju mozemo racunati u favorite za osvajanje titule svetskoga prvaka.

Cestitke Djokovicu na osvojenom Vimbldonu i ponovo na osvajanju zvanja br.1 u svetu tenisa.:bravo:
 
Kada sam gledao neke od utakmica, odnosno taktički pristup i kvalitet igrača zapitao sam se, kako da i mi nismo tamo, ne samo zato što smo bolji od pojedihih, već što sigurno od većine nismo mnogo lošiji.? Onda mi je sinulo kako je to za naše već drugim mukama istrošene živce, pozitivan nedostatak. Bilo je i dobre igre, ali nažalost samo na par utakmica. Nema draži za oko kao nekada, sve se svodi na to "kako ne izgubiti" . Komentatori tu opreznu i nedinamičnu igru opravdavaju velikim ulogom, ipak je to svetsko prvenstvo, nikome se ne rizikuje. Nameće se pitanje, šta mi to kao gledaoci treba da sačekamo da bi u fudbalu uživali, valjda da prođe svetsko prvenstvo.? Za ljubitelje produžetaka pa i penala, ovaj mundijal je ispunio i više od očekivanja. Bilo je toga uvek, ali nerešenih rezultata sa već postignutimm golovima, a veoma retko sa 0:0... Ostale su četiri jake fudbalske selekcije i ja se lično nadam dobrom fudbalu u samoj završnici, kako bi se kompletan utisak popravio a svi mi ljubitelji fudbala bili zadovoljni. Ipak se na ovo čeka četiri godine...
 
Poslednja izmena:
Eeeee veceras bi trebalo da bude dobroga fudbala. Ne volim Nemce ali veceras cu navijati za njih, blizi su mi od onih Brazilaca. Ono sto sam ranije napisao da navijam za Holandjane ali su Nemci favorit broj jedan za titulu, jos uvek stoji.
 
Razbise Svabe Brazilce k'o zvecku 4_0 , a tek 25 minuta igre....

- - - - - - - - - -

Vec je 5_0, koja bruka i sramota za Brazilce..
 
Bravo za Nemce, jos Holandjani da prodju i ja zadovoljan, dva omiljena tima u finalu, mada bih vise voleo da Nemci osvoje :ppozdrav:.
 
Kakva tragedija za Brazilce , iako bez dva ponajbolja igraca neocekivano visok poraz koji mnogo boli i ostavlja teske oziljke . Uf kako je samo njihovim navijacima .
 
Nisam se dosad oglasavao u vezi ovog svetskog, ali ona sinocna katastrofa stvarno..... Zao mi je Brazilaca jer mislim da nisu zasluzili takav pogrom. Navijaci koji placu i to onako iskreno iz duse. Znam kako im je jer sam i sam doziveo nesto slicno posle poraza mog omiljenog kluba. Holandjani su mi sad jedina nada od onih ekipa za koje sam mislio da mogu do samog finala.
 
Lično volim Holandski fudbal, lepo i disciplinovano igraju, slično kao Nemci. Imaju dobre igrače i Robena koji može dati gol ni iz čega. Ali ne smemo zaboraviti ni Mesija i njegovu družinu, Argentinu koja je uz Brazil asocijacija na fudbal. Biće ovo za mene prva utakmica ovog mundijala koju ću gledati nenavijački. Jedino, mislim da bi samo finale bilo zanimljivije, ako ga ne bi igrali geografske komšije, već ako bi se sastale države koje nisu sa istog kontinenta, kako zbog stila igre a ono i zbog drugih stvari. Nije mi milo zbog Brazilaca, ali su realno bili malo i prepotentni, kako igrači tako još više i navijači. Finale bez domaćina je bolje finale, više fer, manji uticaj sudija i ravnopravniji odnos publike. U svakom slučaju nadajmo se dobrim utakmicama...
 
Poslednja izmena:
Brazilu nije bilo ovoliko tesko jos od kad im je Bebi Dol posvetila pesmu :)
?
qanu8uza.jpg
 
Evo sta rade "karioke" posle poraza njihovih "bogova". Iskoristili poraz svojih ljubimaca da pocine kradje i druga nedela:

 
Kakva tragedija za Brazilce , iako bez dva ponajbolja igraca neocekivano visok poraz koji mnogo boli i ostavlja teske oziljke . Uf kako je samo njihovim navijacima .
Ко их...Шмрц.. Умислили су се да су богови фудбала и да су непобедиви. Немачка се поигравала са њима као мачка са мишем. Честитам Немцима на заслуженој победи.
 
Mene sinocna utakmica podsetila na EP 2005 u kosarci , pre prvenstva nismo postavljali pitanje da li je zlato nase vec samo kako cemo ga proslaviti kad ono raspad sistema .
 
Evo sta rade "karioke" posle poraza njihovih "bogova". Iskoristili poraz svojih ljubimaca da pocine kradje i druga nedela:

Bilo je protesta i ranije zbog toga što je na svetsko prvenstvo Brazil potrošio 13 milijardi dolara, ali to nije izazvalo toliko pažnje i komentara. Valjda zato što je tada sirotinja bila opljačkana. Ko ih šiša, dajte im igara, hleba više nema.

http://www.politika.rs/rubrike/Sport/fudbal/Brazil-ulozio-13-milijardi-dolara.lt.html

Čak je i Pele rekao da je bolje da su tim novcem gradili bolnice i škole.

http://sport.blic.rs/brazil-2014/ve...undijala-Protesti-su-na-mestu-ali-bez-nasilja
 
Nazad
Vrh