SPORT-Opšta tema

Na danasnji dan ravno pre 50 god. do tada nepobedivoga Sonija Listona pobedio je u borbi za apsolutnog sampiona u boksu mladji, spretniji, vestiji i bolji Mohamed Ali ondasnji Kasijus Klej.


Mnogi su tvrdili da je mec bio namesten i kako bi demantovao te tvrdnje pruzio je Listonu revans ali sada kao Mohamed Ali posto je presao u Islam. Nokautom u prvoj rundi meca, pokazao je da je neprikosnoveni vladar i majstor ringa.


Kasijus Klej rodjen je 17.01 1942 god. u Luisvilu U svojoj briljantnoj kako amaterskoj tako i u profi karijeri postigao je najvisa odlicja. U profi karijeri imao je 61 mec i od toga ostvario 56 pobeda, a prekidom je zavrseno 37 borbi. Tri puta je osvajao titulu apsolutnog sampiona u boksu. Izgubio je 5 meceva i to od Dzoa Frejzera, Kena Nortona, (boksovao sa slomljenom vilicom), Leona Spinksa i njima se uspeo da revansira pobedama. Na zalost nije uspeo da se povuce iz boksa kao apsolutni sampion, porazen je u svoja dva poslednja meca u ringu. Lari Holms ga je savladao 1980 god. prekidom u 10-oj rundi u borbi za VBC pojas, a potom sledece godine i Trevor Berbik. Alijevi uspesi nisu zaboravljeni- 2001 god. je proglasen za NAJBOLJEG sportistu u 20-og veka.

403298-24.jpg
 
Ali je zaista bokser za sva vremena. Sta kazete za- Olimpijakos- M. United* 2:0 !!! Crveno beli su poceli da dominiraju i u Evropi :haha::ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad nece onda nece ,imaju kvaliteta nema hemije ,nov trener igraci odlaze neodlaze sve to utice , mala kriza dok se neuspostavi autoritet trenera ako ga ima , cestitke za Olimpijakos nas bratski klub i mi Zvezdasi cemo razbijati te zapadnjake al dogodine .

- - - - - - - - - -

images
 
Nemojte se paliti Bogdanović nemože imati tao loše šutersko veče(19:4), sledeći put će vas sam baciti nakolena. Tada će to biti mnogo važnije nego ovog puta.
Ko se i malo razume u kosarku zna da je Bogdanovic na tom mecu bio stavljen u dzep. Zvezda je odigrala vrhunsku odbranu. Po meni Zvezda mora naci zamenu za Radenovica i jednog dobrog beka. Partizan je blagi favorit do kraja sezone, a i jedni i drugi treba da gledaju da se izbegnu u polufinalu ABA lige.
 
Poslednja izmena:
Od tih 15 promašaja koje je imao u tom susretu barem za pola je imao čist šut, tako da ta konstatacija da je stavljen u đep je smešna ako si imalo razumete u košarku.
 
Od tih 15 promašaja koje je imao u tom susretu barem za pola je imao čist šut, tako da ta konstatacija da je stavljen u đep je smešna ako si imalo razumete u košarku.
Ako se vi uzdate samo u Bogdanovica.....:sta: Fali onde malo vise Bogdanovica,koliko se ja razumem u kosarku (a igrao sam je aktivno).Gagic je bio totalno sturen na terenu,Musli kao da je s' kruske pao...Kinsi i Tepic su bili jedine svetle tacke Partizana u tom derbiju.A sto se tice tog scenarija da Partizan opet preotme titulu u ABA ligi na kraju sezone,pa to je smesno jer vec upola sezone vi imate "klub invalida i veterana" . Ali polako,docice i fajnal-for pa cemo komentarisati bilans.:ppozdrav:
 
Od tih 15 promašaja koje je imao u tom susretu barem za pola je imao čist šut, tako da ta konstatacija da je stavljen u đep je smešna ako si imalo razumete u košarku.
Dobro, nisam u pravu ni ja, vec si ti u pravu, izvinjavam se ::svaka cast::.
@crni tekir ne bih ja bas otrpisivao Partizan.
 
Poslednja izmena:
[QUOTE@crni tekir] ne bih ja bas otrpisivao Partizan.[/QUOTE]

U pravu si, na kraju bic puca a dotle je sve samo prica.
 
Naravno Dule,Partizan se nikad' ne otpisuje (pogotovo u kosarci) ali sada mi bas deluje da je Vujosevic pobrkao neke loncice dovodjenjem par istrosenih igraca (pre svega tu mislim na Pavlovica).Takodje Partizan je uvek imao jaku centarsku liniju a sada ....Musli :sta:....
 
Naravno Dule,Partizan se nikad' ne otpisuje (pogotovo u kosarci) ali sada mi bas deluje da je Vujosevic pobrkao neke loncice dovodjenjem par istrosenih igraca (pre svega tu mislim na Pavlovica).Takodje Partizan je uvek imao jaku centarsku liniju a sada ....Musli :sta:....

Videcemo sta ce biti, bar nije monotono.
 
Lacio posle uzbudljive utakmice doziveo jos jednu katastrofu-ispali iz "Lige Evrope".Ipak najveca katastrofa je to sto I.T.F. ostro negoduje na "druzenje Novaka Djokovica i Viktora Troickog". I ovaj sport (koji je nekada bio olicenje fer-pleja,dzentlmentskih poteza i manira) je otisao u K..AC!!!::lose::::lose::::lose::::sramota::
 
I.T.F. ostro negoduje na "druzenje Novaka Djokovica i Viktora Troickog". I ovaj sport (koji je nekada bio olicenje fer-pleja,dzentlmentskih poteza i manira) je otisao u K..AC!!!::lose::::lose::::lose::::sramota::
Ma to mediji da imaju o cemu da pisu. Ako i bude to pravilo bice od 1.1.2015., a Viktoru ove godine istice suspenzija. Cak se i I.T.F. oglasio u vezi toga i negirao.
 
Cuo sam sinoc,i mogu ti reci da mi je bas prijala ta vest. Nasi novinari su cudo a zakon im dozvoljava da javno iznose svakakve bljuvotine a da pritom ne snose nikakvu odgovornost. Juce Zvezdin dan.... Jagodina-C.Zvezda =0:2.....Megavizura je ugostila crveno-bele a rezultat je -jos jedna pobeda Crvene Zvezde.:ppozdrav:
 
Sportskom drustvu CRVENA ZVEZDA i svim navijacima cestitam 69 godina postojanja i uspesnog takmicenja na ovim prostorima, a i sire. Srecan rodjendan.
 
Nazad
Vrh