SPORT-Opšta tema

Сећам се као да је јуче било да смо стајали на неким импровизованим трибинама на полутрулим даскама и да нисмо смели да се претерано радујемо да се даске не би поломиле... Главни играч је био чини ми се брадоња Пријић?
 
Početak gosn' Matkovića- rođen je 10. aprila 1956. u Bitolju. U kući Matkovića vazda je bio po jedan dežurni direktor. Prvo otac, koji je radio u raznim fabrikama kože širom "one" Jugoslavije, od Makedonije do Crne Gore, koja je i postojbina Matkovića. Bio je evo, i Duško direktor, dok mu je brat, kako je pričao, privredni poslanik.
Detinjstvo - sviđalo mu se to što radi tata, razmišljao je kako bi lepo bilo da i on jednog dana nastavi njegovim stopama.Nacionalnost- poslednji put kad je javno odgovarao šta je po nacionalnosti, bio je Crnogorac.Veroispovest - e, o ovom se nije izjašnjavao,mada pretpostavljam da je isto kao i većina ,,drugova" od 1991. pa naovamo počeobi da se krsti. Opet. Valjda vid'o kad je defilovao kolima po gostovanjima pa rek'o da i on proba,možda pomogne.Obrazovanje- završio je Ekonomski fakultet, kažu da je bio dobar student,zna se i kako.Karijera - iako je rođen u Makedoniji, za srce mu je, kao svakom Crnogorcu, prirastao Beograd. Tako je prvi posao dobio u Privrednoj komori Jugoslavije. Potom je imao funkciju savetnika u Opštem udruženju kožarsko-prerađivačke industrije Jugoslavije. Kad se isavetovao, prešao je u Industriju obuće "Beograd". Tad je već bio direktor - prvi put. U međuvremenu, našao je sebe u SPS-u, a da je tako, stavio je do znanja na mitingu na Ušću 1991. kad je pozivao na juriš protiv (Slobinih) neistomišljenika. Tako, kad je Dragi Zelenović formirao vladu, našlo se mesta i za mlađanog junošu Matkovića. Imenovan je za ministra industrije, imao je svašta na umu (u cilju unapređivanja poverenog mu sektora, naravno), ali nije mu se dalo. Dr Zelenović je podneo "kolektivnu ostavku".Za vredne uvek ima posla, veli ona naša stara narodna koja se obistinila i u ovom slučaju. 1992. Dukicu su postavili za generalnog direktora Metalskog kombinata Smederevo. Nije se uplašilo što je smederevska železara slovila za miljenika srpske države, ali i najvećeg gubitnika njene privrede. Hrabro se uhvatio u koštac s nagomilanim problemima (velikim dugovima koje je uspešno vraćao zna se i kako u jedno od najgorih vremena sto ti kažeš za ovaj nebeski narod...), krenulo mu je kao "po loju", a onda su ga po drugi put prekinuli. Ovaj put svet nam je uveo "kolektivne sankcije". Šteta ogromna. Verujem da je u tom momentu baš radnicima stalo najviše da gledaju fuzbal na ,,najmodernijem" stadijonu.... pokidali se,sve trčali. Za koliko je prodao železaru,jel' znaš? Jel'znaš da je dobre klince slao u Suvodol i Mihajlovac ako nisu mame i tate plaćale reket? A jel' znaš šta je tražio od samohranih majki da bi im sin igrao za podmadak ili prvi tim? Mani se matkovića. Da l,namerno je malim slovom prezime dotičnog napisano. I,da,nikad nije bila njegova slika u prostorijama,bila je slobina. I da,i ovde je namerno malo slovo.Batali 'lebati crvena govanca koja su sahranila ovaj narod. I izvinjavam se za off.
Prica je pocela recenicom CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA ili CILJ NE OPRAVDAVA SREDSTVA .Podvucena je paralela izmedju onoga sto je radio Dzaja i onoga sto radi Kokeza ili Terza .Mutno ce biti uvek to je neminovno ali Dzaja je barem znao sta radi i tu moze da se kaze CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA medjutim zadnih npr 10 godina sve ovo sto se radi u fk C Zvezda ne opravdava ulozena sredsva rezultata nema ,publike nema ,prodaje igraca nema nicega nema . U tom kontekstu je pomenut Matkovic i ta lova koja je upumpana u Sartid je opravdala ocekivanja .Nesto se zavrtelo sa mrtve tacke i nesto je ostalo gradu .Bili su mnogi drugi drzavnici i gradonacelnici pa je sve bilo duplo golo .Znaci ko je na celu grada da li je Raka ili Bidza ili Jutka jbm ALI VOLIM DA VIDIM NESTO KONKRETNO .U tom kontekstu ces videti u mojim postovima cesto DA ONO STO SU KOMUNISTI NAPRAVILI TO ZUTI I NAPREDNI NEMOGU NI DA OKRECE .Usput niko u familiji mi nije komunista samo sam objektivni posmatrac
Ovaj stadion u Loznici koji se zavrsava me ostavio bez teksta prelepo neznam u ovom trenutku ko gura lovu i iz kojih fondova ali taj koji je uspeo da izboksuje da ovako nesto bude u Loznici kapa do zemlje .Ovakvo zdanje nemaju Zvezda i Partizan . Normalno je da bez para nema nicega ali nije lose ponekad imati nekog Fikreta Abdica mnogo bolje nego nekog uspavanog strunfa koji ceka da prodje mandat i briga ga za sve
 
Jel su sekundarci zadovoljni sa kaznom.
Prvo da te pitam cemu ovo vredjanje. Da mi smo Cigani, ali nismo ni ciganlija ni sekundarci ni musavi kako nas nazivate ovde po forumu. I sam citas kako neki od vas pisu gluposti, a neznaju da sastave smislenu recenicu u svojim literarnim radovima, pa ipak se uzdrzavamo od nekih komentara. Sto se tice kazni ucinjen je ustupak i vama i Realu. Maksimalna kazna je godinu dana suspenzije, a to je jabusele trebao ladno da dobije za onakav zahvat, ali onda bi Panter i Lesor dobili po pet meceva. Egzum se izvukao jer ste napravili koreografiju oko njegove povrede, jer ce ladno igrati sledecu utakmicu.
 
Toliko su zaslepljeni da njima to godi kada se ove njihove camuge potuku. Oni prosto uzivaju u tome i nazivaju sebe institucijom 🤣🤣 i drogiranim crncima traze opravdanja. Samo skupljajete pare za porez, i ucite decu kako se voli klub pa na svaku drugu tekmu neka tuca. Ali ekspanzija grobarizma u kk je na vrhuncu. I onda se pitamo zasto nam je tako kako nam je, zasto su deca agresivna, zasto nema razumevanja. 🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾
 
Prvo da te pitam cemu ovo vredjanje. Da mi smo Cigani, ali nismo ni ciganlija ni sekundarci ni musavi kako nas nazivate ovde po forumu. I sam citas kako neki od vas pisu gluposti, a neznaju da sastave smislenu recenicu u svojim literarnim radovima, pa ipak se uzdrzavamo od nekih komentara. Sto se tice kazni ucinjen je ustupak i vama i Realu. Maksimalna kazna je godinu dana suspenzije, a to je jabusele trebao ladno da dobije za onakav zahvat, ali onda bi Panter i Lesor dobili po pet meceva. Egzum se izvukao jer ste napravili koreografiju oko njegove povrede, jer ce ladno igrati sledecu utakmicu.
Prvo vi niste sekundarci VI STE NAVIJACI REAL MADRIDA I TO STRASTVENI NAVIJACI :sta: sram da vas bude ::prica:: . Zamalo da ti se ispune zelje sa povredama naslutio si medjutim izgleda da ce biti sve ok sa Eksumom . Navikli smo da igramo pod pritiskom i da nam svi rade o glavi /tada smo i najaci /:veseljak::
Inace karte su planule za 10 minuta cak Misko Raznjatovic nije mogao da dodje do karata .Video BIM ce biti ispred hale TESNO TESNO TESKOBA NEMA MESTA a sto se tice poreza prikupljeno je 3 miliona eura a akcija traje tek 3 dana
IDEMOOOOOO GROBARI DO KRAJA
 
Pogledaj samo njihovo pisanje na pocetku Evrolige, pocetak ABA lige, pa domaci kup, njih kosarka nije interesovala kleli su se u fudbal. Sad odjednom pu-pik ne vazi ko sisa fudbal kosarka je institucija.
 
Zasto bi me bilo sram ako navijam protiv Partizana. Ako nekog ne volim, a da ne kazem nesto gore, ne mogu nikad da navijam za taj klub. To sam raskrstio pre 40 godina.
 
Toliko su zaslepljeni da njima to godi kada se ove njihove camuge potuku. Oni prosto uzivaju u tome i nazivaju sebe institucijom 🤣🤣 i drogiranim crncima traze opravdanja. Samo skupljajete pare za porez, i ucite decu kako se voli klub pa na svaku drugu tekmu neka tuca. Ali ekspanzija grobarizma u kk je na vrhuncu. I onda se pitamo zasto nam je tako kako nam je, zasto su deca agresivna, zasto nema razumevanja. 🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾🚾
UZMI COVICEVU SLIKU I URAMI JE U KUHINJI DA GA GLEDAS DOK MAZES MARGARIN :haha::haha:A VUCICEVU STAVI U KLONJARU da se razbije monotonija cisto zbog probave ::namigivanje:: ,A sto se tice drogiranih crnaca pa to su sve vasi bivsi igraci sram da vas bude pobegli su od vas kod nas a sta jer bilo sa Odzom to cemo tek da ispitamo ⁉️:sta:
 
Prica je pocela recenicom CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA ili CILJ NE OPRAVDAVA SREDSTVA .Podvucena je paralela izmedju onoga sto je radio Dzaja i onoga sto radi Kokeza ili Terza .Mutno ce biti uvek to je neminovno ali Dzaja je barem znao sta radi i tu moze da se kaze CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA medjutim zadnih npr 10 godina sve ovo sto se radi u fk C Zvezda ne opravdava ulozena sredsva rezultata nema ,publike nema ,prodaje igraca nema nicega nema . U tom kontekstu je pomenut Matkovic i ta lova koja je upumpana u Sartid je opravdala ocekivanja .Nesto se zavrtelo sa mrtve tacke i nesto je ostalo gradu .Bili su mnogi drugi drzavnici i gradonacelnici pa je sve bilo duplo golo .Znaci ko je na celu grada da li je Raka ili Bidza ili Jutka jbm ALI VOLIM DA VIDIM NESTO KONKRETNO .U tom kontekstu ces videti u mojim postovima cesto DA ONO STO SU KOMUNISTI NAPRAVILI TO ZUTI I NAPREDNI NEMOGU NI DA OKRECE .Usput niko u familiji mi nije komunista samo sam objektivni posmatrac
Ovaj stadion u Loznici koji se zavrsava me ostavio bez teksta prelepo neznam u ovom trenutku ko gura lovu i iz kojih fondova ali taj koji je uspeo da izboksuje da ovako nesto bude u Loznici kapa do zemlje .Ovakvo zdanje nemaju Zvezda i Partizan . Normalno je da bez para nema nicega ali nije lose ponekad imati nekog Fikreta Abdica mnogo bolje nego nekog uspavanog strunfa koji ceka da prodje mandat i briga ga za sve
Ja sam postavio pitanja i nisam dobio odgovore nego prelazis na Dzaju i slicne price koje vrtis ali nema veze a i ne kapiram kakve veze sad ima loznica i sa matkovicem i sa dzajom i sa ostalim ali ok,okreces pricu kako tebi odgovara jer nemas odgovore i argumente za dalji nastavak konverzacije. Ja sam partizanovac ali postujem kolege zvezdase i ne pokusavam da vredjam nikoga niti cu ikada. Ko vrti pare po partizanu,ista ekipica je i u zvezdi i u voši i svuda,niko od njih nije cist,to je njima postao klasican biznis za pranje para,nasih para,budimo realni,svi oni danas mute,zabole njih patka za boje kluba,samo daj kešić. Isto je bilo i u smederevu,i u celarevu i u nisu i u kragujevcu i u kikindi. Fudbal vise ne vode ljudi koji ga vole i koji ga poznaju u mali prst,ovo je sve bagra,kako ne kapiras. I u reprezentaciji je isto,i tamo se mora povuci paralela ali to ce se desiti nikad jer je i tamo normalno, kešić u pitanju i igraju menadzerovi igraci. Koliko je dobrih i talentovanih klinaca po zvezdi i partizanu koji greju klupu i zapale prvom prilikom preko jer nisu dali kintu da igraju? Mnogo mornar. Imas primera i iz mog sela. Mali Rupar,zapalio decko za nemacku i pika za neki klubic u sestoj ligi plus i siba na gradilistu,hteo ga partizan smederevo nije dalo bez odredjene svote, bio strasan,mali Sima,talenat koji ne pamtim da sam gledao negde,sad radi na laseru u mbs-u jer se decko razocarao,isao godinama na kampove sa czv igracima po pozivu ga zvali,znaci videli su nesto u njemu,kad je trebalo da potpise nisu mu dali ispisnicu namerno,Nedja,decko isto iz skobalja,bio je preslikani pirlo na terenu,sad radi decko u bexu,loptu ne gleda vise, trebao da potpise za smederevo sa Gedzom i Ivom Crnogorcem ispusili **greška jer nisu hteli tj nisu imali odakle da daju kes matkovicevom bati koji je sagradio parking ispred danubiusa i pravio se da je menadzer. Nemas ti pojma prijatelju-kolega kakve su price bile i kombinacije, ti samo gledas velicinu smederevskog stadiona i pamtis odredjena imena koja su igrala na njemu,nema tu nista ispravno i lepo i sportski,sve sam lopov do lopova.iskljucujem se iz diskusije i izvinjavam se svima na referatu.
 
Ja sam postavio pitanja i nisam dobio odgovore nego prelazis na Dzaju i slicne price koje vrtis ali nema veze a i ne kapiram kakve veze sad ima loznica i sa matkovicem i sa dzajom i sa ostalim ali ok,okreces pricu kako tebi odgovara jer nemas odgovore i argumente za dalji nastavak konverzacije. Ja sam partizanovac ali postujem kolege zvezdase i ne pokusavam da vredjam nikoga niti cu ikada. Ko vrti pare po partizanu,ista ekipica je i u zvezdi i u voši i svuda,niko od njih nije cist,to je njima postao klasican biznis za pranje para,nasih para,budimo realni,svi oni danas mute,zabole njih patka za boje kluba,samo daj kešić. Isto je bilo i u smederevu,i u celarevu i u nisu i u kragujevcu i u kikindi. Fudbal vise ne vode ljudi koji ga vole i koji ga poznaju u mali prst,ovo je sve bagra,kako ne kapiras. I u reprezentaciji je isto,i tamo se mora povuci paralela ali to ce se desiti nikad jer je i tamo normalno, kešić u pitanju i igraju menadzerovi igraci. Koliko je dobrih i talentovanih klinaca po zvezdi i partizanu koji greju klupu i zapale prvom prilikom preko jer nisu dali kintu da igraju? Mnogo mornar. Imas primera i iz mog sela. Mali Rupar,zapalio decko za nemacku i pika za neki klubic u sestoj ligi plus i siba na gradilistu,hteo ga partizan smederevo nije dalo bez odredjene svote, bio strasan,mali Sima,talenat koji ne pamtim da sam gledao negde,sad radi na laseru u mbs-u jer se decko razocarao,isao godinama na kampove sa czv igracima po pozivu ga zvali,znaci videli su nesto u njemu,kad je trebalo da potpise nisu mu dali ispisnicu namerno,Nedja,decko isto iz skobalja,bio je preslikani pirlo na terenu,sad radi decko u bexu,loptu ne gleda vise, trebao da potpise za smederevo sa Gedzom i Ivom Crnogorcem ispusili **greška jer nisu hteli tj nisu imali odakle da daju kes matkovicevom bati koji je sagradio parking ispred danubiusa i pravio se da je menadzer. Nemas ti pojma prijatelju-kolega kakve su price bile i kombinacije, ti samo gledas velicinu smederevskog stadiona i pamtis odredjena imena koja su igrala na njemu,nema tu nista ispravno i lepo i sportski,sve sam lopov do lopova.iskljucujem se iz diskusije i izvinjavam se r
Sve je to tacno ali reci mi kada je dosao crveni Matkovic da li smo bili druga Srpska liga sa kaljugom od stadiona gde se sedalo na zemlji na kartonu ,a bili smo druga Srpska liga skoro 50 godina .Znam da su zavladali krimosi i menadzeri i da je teska situacija za mlade igrace ali mi u Podunavskom regionu nismo bas imali neke vece uspehe ajde da ovaj period Matkovicevog dejstvovanja izostavimo ajde da analiziramo ostalih 70 godina Smederevskog fudbala .Kazi mi koji je to period sa kojim bi mogli da se pohvalimo ❓
 
Nazad
Vrh