SPORT-Opšta tema

Ne mozemo da igramo protiv visokog presinga. U takvoj situaciji ne mozemo da iznesemo loptu iz zadnje linije. U odbrani smo daleko od igraca, puno sporiji i tromiji pa im je malo trebalo da izgrade akciju i ugroze gol. Cini mi se da je onaj kiks golmana i Gudelja na pocetku drugog poluvremena doprineo da nam padne samopouzdanje i cini mi se da je od tada poceo nas pad. nismo imali raspolozenog igraca. Sta reci kad nam je golman bio naj bolji igrac?
 
Ovaj izgleda zavrsio prvenstvo....opet vam govorim kao sto sam napisao i pre meca samo da ne izgubimo sa vise od 2 gola sto smo i uspeli
rIbiHJK.jpg
 
Kvota pre meca je bila 1 ,40 na pobedu Brazila a 7,25 na pobedu Srbije i ponovo kada bi se igrao isti mec sutra opet bi bile iste kvote .To su realne kvote i veoma precizno odredjene . E sad mnogo je adrenalina u narodu i neobjektivnosti ali treba nekada pogledati realno novinari cesto prepumpavaju i realna ocekivanja i realne mogucnosti .Nema taktiziranja u ovoj grupi moraju da se vezu dve pobede ili X protiv crnaca i pobeda protiv Svajcarske i mislim da sa X -om i pobedom protiv Svajcaraca idemo u drugi krug ::super::
 
Vlahović me razočarao najviše.Po meni Pavlović i Vanja su bili najbolji pojedinci.Ako se ne opamete nek polako počnu pakovati kofere.Mislim da kompletna ekipa nema neke velike šanse na ovom prvenstvu.Moram opet da se vratim na Piksija-šta će Mitrović u timu ako se opredelio za bunker.
 
Nego malo da se vratimo košarci.Šta se to dešava sa projektom.Kolega MORNAR-danas nisi verovao Ivanoviću.
 
Poslednja izmena:
STA TI JE ZIVOT BUKARI PRORADIO :sta: :haha:
Kakav je to indijanac nije mogao da umuva jedan drljavi gol Makabiju ili ovima u ligi Evrope a danas na mundijalu gol i zamalo jos jedan steta za drugi i kako stoji situacija /a nije sve tako crno /izgleda da ce Terza da se opari jel BRZI GONZALES CE DA NADJE ARANZMAN NEGDE SIGURNO jer ove veterane iz Zvezde i crnacke i belce nece niko JER SU DOSTA IZRABLJENI I NEUPOTREBLJIVI ZA JAKE LIGE jedino mozda napraviti neke kontakte preko Ricmonda Boacija u drugu ligu Kine ili za Bugarsku ali kada se realno pogleda sada je sansa i za Degeneka i za Borjana jer objektivno mnogo para su usisali ovi iz rukovodstva kluba barem nesto da se vrati u kasicu prasicu bilo bi SEVAP :ideja:
 
Da bi išli dalje treba nam pobeda protiv Švajcaraca i barem remi protiv Cameruna, pod uslovom da Brazil pobedi obe selekcije. Šta da se radi glavu gore i idemo dalje.
 
Nismo lose prosli, ja sam mislio kad je krenulo drugo poluvereme da ce ih napuniti kao nikad

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Reprezentacija je poslednjih nekoliko utakmica igrala sa, nama ravnim, selekcijama i pri tome prikazala solidnu igru i dobar rezultat. To nam je dalo za pravo da se malo uzdignemo i ponadamo da možemo pobediti i ove naj selekcije ali... stvarnost je ipak malo drugačija. Igraš onoliko koliko ti protivnik dozvoli, a mi sinoć po 10-15 minuta nismo mogli preći polovinu igrališta, realno gledajući.
 
Ma nema šta, Brazil je ozbiljna ekipa, daleko ozbiljnija od Argentine, uz uigrane Francuze realno i najbolji tim na SP. Lepo reče onaj komentator, dovoljno je samo pogledati ko njima u napadu stoji na klupi i ne dobija šansu, kamoli ostalo.

Tačno su znali šta trebaju da igraju protiv nas, da nam je zadnja linija najslabiji deo tima, da su kondiciono superiorniji i kada su još na sve to primenili žestoki presing, jasno je tu bilo ko dana da mi nemamo šta da tražimo.

Ovih 2:0 je još i dobro odnosno podnošljivo, jer je Vanja imao 2-3 odlične odbrane plus stativa i prečka. Baš je mučni period bio tako 65-85minut, vala pucali su sa svih strana kao za bombardovanje, sa pravom se golman Vanja drao na igrače.

Šteta zbog povreda Kostića, Vlahovića i Mitrovića što od početka nismo mogli da igramo 4-4-2 jednostavno bunkerom smo unapred bili precrtani. Ali i nevezano za to, povremeno zaista neshvatljivo bezidejna igra naših, nervoza, pritisak, oklevanje...šteta. Baš nismo navikli na ovakvo lice reprezentacije, ali dobro, brzo će se zaboraviti ako dobro odigramo protiv Kameruna i Švice.

E da, jedino šta mi se nije svidelo kod Brazila....vala jesu ko neke curice i pi#kice, samo padaju i kukumaču..
 
Добро, очекивани пораз и са тим се рачунало и ако су добро размишљали у тренерској екипи онда је и требало да се фокусира на Камерун и Швајцарску.
Али оно што ми се не свиђа и што је манир Пиксија да даје изјаве које можда нису примерене ни према екипи ни према новинарима а ни према нама - народу.
Шта значи то што је рекао да је екипа пала физички у другом полувремену?
Ти си као тренер гледао све те играче више пута и то пре првенства. Знао си да су ти два нападача повређена и опет си их повео. А како и да их не поведеш кад су сварно изгарали у квалификацијама. Костић се исто нешто повредио али он и није незаменљив као што нису незаменљиви ни Влаховић ни Митровић. Али шта би народ рекао да их није повео а тек шта би они сами рекли...

Дакле знаш шта имаш. Знаш да без те тројице екипа не игра исто. Знаш да Бразил има квалитет и врхунске играче.
Онда бајо изађи и кажи били су бољи и победили су бољи а немој да се вадиш на физичку спрему. Вадиш се на неспремне играче.
И онда треба да играш на крв и нож са екипама којима требају бодови као и теби. Ко изгуби следеће утакмице испада. Ошамарио си своју екипу којој си рекао да се не залажу довољно јер су пали а дајеш материјала противницима да се спреме да те физички нападну и да ти физички оптерете баш те играче који су тек изашли из повреде.

Мислим да се Пикси уплашио за своје име јер је њему своје име најважније. Он је као и сваки фудбалер сујетан и новинари су требали да му објасне да и ако не уради ништа као тренер остаће његово име. Он ће све своје играче и целу екипу жртвовати за своје име.

Али надам се да ће играчи ово схватити као, можда, намерно таласање па да се само фокусирају на игру и следеће противнике.
Скоро сам сигуран да ће тим да се издигне и да победи у следеће две утакмице јер мислим да су ови фудбалери паметнији него што је паметан просечан фудбалер а то није нека висока интелигенција....
 
interesantno je da na svakom prvenstvu odjednom 3-4 najbolja igraca igraju povredjeni? Da li ce bar jednom protiv jacih protivnika da se desi da ceo tim je fizicki zdrav da nikome nista ne fali i da prosto trener se ne vadi na to nego da kaze : svi su bili spremnio niko nije povredjen i odigrali smo neborbeno i plasljivo.
Bolje da su se borili svih 90 minuta i izgubili sa vecom razlikom, nego da na kraju zatvore se u sesnajsterac .
A i sa ovakvom igrom nemoze se proceniti koja je realno prava snaga brazila , videce se kad budu igrali protiv borbenijih timova , mozda moze da se desi da neko brazil eliminise u nokaut fazi/
 
Ne postoji opravdanje za kukavicku igru, da su Zvezda i Partizan igrali sa Brazilom odigrali bi bolje, ovo je jedna velika sramota, Brazil je top tim ali brate, gde su Vlahovic, Mitrovic, Tadic i Sms? To su igraci vrednosti od preko 200mil ukupno, to je sila koja svakom daje gol ili je mozda u pitanju nesto drugo? Nedostatk kvaliteta sto je jedina prava istina, Vlahovic moze da igra u timu koji napada i koji stvara sanse za njega i za Mitra takodje, Tadic i Sms nisu uspeli da zadrze loptu ni sekund, posle prijema iste igrac brazila je već na toj lopti! Jer ljudi trce, ne moras imati znanje, trci udri, ometaj, saplici, po meni uz Katar najgore smo se pokazali, ne zbog poraza jer realno je bilo 5-0 najmanje, ne mogu da prihvatim da ovakve zvezde koje imamo ne mogu da pariraju brazilcima, ali to nisu prave zvezde vec smo mi napravili od njih zvezde, prvo treba da se setimo da smo portugalu ukrali pobedu i u Beogradu i u Lisabonu od tada mi nismo imali ozbiljnu utakmicu protiv top tima, cak ni Portugal nije vise sila, juce su se provukli protiv Gane. Boli to sto svi igraju mudima, Kanada je unistila Belgiju, izgubili su ali su pokazali igru, Arabija dobila Argentinu, ljudi trce, Japan Nemačku a mi kao kurve, Ako su Mitrovic i Vlahovic povredjeni, zasto ne igra Jovic koji je kvalitetan igrac, jer od Mitrovica nisam video nista a Vlahovic je sve lopte dao Brazilu, Nebi ga dao ni Jovic jer smo bili sabijeni u odbrani svi, nismo mogli da iznesemo loptu do centra. Golman daje gudelju loptu a ima igrača na ledjima i pravi im zicer, sreca nasa sto su promasili 3 zicera, precka, stativa i jos gomila sansi a mi bez i jedne akcije a hocemo na SP? Strah? Pa kakvi su to igraci koji imaju strh od neke ekipe? Ako nisu spremni da igraju i ako smo vec unapred izgubilk, trebalo je da igraju svi igrači sa klupe a ovi da cekaju sledeću, ubedjen sam da bi bolje odigrali jer su fizicki bolji od ovih 11, po meni jednio su Milenkovic i Lukic bili stabilni igraci, ovo ostalo nije vredno pomena. Imamo velike sanse i dalje, mozemo da pobedimo obe ekipe u grupi ali ako moraju da igraju igraci koji su povredjeni onda ne treba ni da prodjemo grupu, pa nije bolji Vlahovic sa jednom Nogom od Jovica koji je i dalje igrac Real Madrida! Ili je povreda mozda Alibi? Sve u svemu, sam pristup igraca je jedna velika bruka i ja ne vidim da smo bolje odigrali nego kada je Krstajic vodio tim.
 
Poslednja izmena:
Ja zaista ne shvatam sta vi pisete...pa opet vam govorim ovaj brazil je razbio ganu bilo 3 0 u prvom pol i posle su mogli kao i nama sto su dati jos 5 ali nisu,juce ih portugal jedva dobio....razbili tunis 5 1 koji je igrao x sa dancima...dobio japan 1 0 iako takodje mogao bar 4 da im uvali po sansama a japanci dobili nemce...juznu koreju dobio isto 5 1 a takodje mogao bar jos 2 da im zavuce,ti korejci juce x sa uvek nezgodnim urugvajcima....ocigledno da ne shvatate jacinu brazila u ovom trenutku......meni je samo ne jasno ako su vlahovic i mitar roviti sto su uopste juce i igrali pa da ih izgubimo za sledeca dva meca
 
Nazad
Vrh