SPORT-Opšta tema

Ove nedelje bice zestoko na ulicama nasih gradova!!!! naravno, ako se obistine izjave pojedinih grupa navijaca.... prestao sam da gledam utakmicu kad sam video sta se desava na derbiju...do daljnjeg, dok se situacija ne sredi, zadrzacu se na nemackom fudbalu!valjda ce ovi iz fife i uefe da se pokrenu pa da nam zabrane takmicenja za narednih deset godina!!! od stonog tenisa pa do fudbala!!!!! ja naj ali najrealnije pricam.....necu da me prozivaju i pokazuju prstom kad odem na letovanje ili negde u inostranstvo sa majcom srbija ili slicno i da kazu: aha, to je taj sto dolazi iz vandalske zemlje!!!!!
 
Huliganstvu se mora stati na kraj. Ako drzava ne sredi to, onda su oni jaci od drzave i neka prestanu (drzava) da nam uzimaju pare za poreze od kojih oni zive. Kao i svako normalan zelim da odem na stadion i pogledam neku dobru utakmicu ali ne smem iz straha da ce mi izlupati kola na parkingu ili sto je jos gore da ce nalupati i mene. Videcemo sta ce sada biti igraju na Banjici Rad i Zvezda, ali nisu samo oni interesantni treba sve srediti i dok nam UEFA kao sto pise "jugi" ne zabrani sva sportska takmicenja van zemlje nece se dozvati pameti.
 
Lose jeste ali bas toliko crno nije .Sto se tice bezbednosti manji je problem na stadionu nego okolo,problem je doci da ne upadnes u sacekusu,ako ides autom vrlo je moguce da ga vratis sa nekom ogrebotinom,bez retrovizora,antene...Kad je veliki broj ljudi na jednom mestu normalno je da se desi neki incident,uzmimo u primer svadbu ,cesto se desavaju kojekakvi incidenti a 300-400 ljudi a na utakmici 100 puta vise .Incidenti se desavaju i u eu samo sto se tamo kaznjavaju,Jugi ako pratis Svabe sta ono bese na Salke-Dortmund i bakljom su se gadjali. Po meni kod nas je problem samo nekaznjavanje koje se mora odmah po kratkom postupku desiti a ne ko sad derbi proso oni jos razmisljaju ,sad ce njih par kazniti i pojeo vuk magarca . Kad je Kimi usao u teren i skinuo traku Scepovicu trebalo je odmah da bude uhapsen uso si u teren 2 godine i bio bi mir boziji, vlast je saucesnik . Licno sam protiv Engleskog stila navijanja,na utakmici moraju biti zastave,baklje,koreografija.

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;1t8U1Byf42g]http://youtu.be/1t8U1Byf42g[/video]
 
kad se to desilo?? gledam utakmice,ali majku im njihovu uvek daju od 15 i 30h nikad kasnije i ne mogu da odjednom pratim sve, moji favoriti: bajern minhen nekada herta iz berlina, sada werder bremen a sto se tice dna tabele nadam se da ce BRAUNSCHWEIG
da izbori opstanak, a prokleti nurnberg da ispadne! Zaboravljas da smo mi balkanci! to znaci da za nas ako hocemo da vidimo decu na tribine zabrana svih pirotehnika, jer siguran sam da niko nece da posalje dete pa ni te vodje navijaca na utakmicu pa da ga ceka na vma! onog trenutka kad budem video da su zatvorske ograde ''skinute'' i da ljudi normalno navijaju doci cu na utakmicu i mnoge cu savetovati da idu, a bakljada ne mora na svaku utakmicu, jer ni ti ni ja kad zaradimo neki dinar ne trcimo u kafanu da castimo zar ne??
Znas da ne zalazimo duboko, jednostavno je gazda odredjuje radniku sta ce da radi,dok radnik ne postane gazda,....nekanasi budu velesila pa neka nasi odrede sta im je volja! ja nemam nista protiv nikoga, volim ovu zemlju, ali ako je resenje da lomimo stadion blokiramo pola beograda pred svaki derbi, onda ako je to resenje, ajd da i mi na jugu Srbije organizujemo jedno 50-100 hiljada ljudi pa cemo sve do beograda da lomimo...e moj druze nije to resenje...jednostavno nije to...mi smo tu gde smo, a vise dal mozemo,pa mozemo da se zajedno udruzimo i da dokazemo da svi smeju da dodju na stadion, a ne deca da nam beze..


- - - - - - - - - -

A budi siguran da ce oba kluba biti kaznjena i da te kazne nisu male....jer u nemackoj koliko sam ja informisan da klubovi placaju i u sivoj zoni mnoooogooo vecu sumu samo da imse ne odbijaju bodovi zbog ovakvih ispada.... a i kad se nemackoj desilo da navijaci njene zemlje prekinu reprezentativnu utakmicu, kao nasi navijaci nasuutakmicu u italiji?? jednostavno mi smo balkanski narod, za nas mora sve popropisu da bi nam se svest promenila...ja se nadam da ce za koju godinu sve biti u redu.... ne treba da ubijaju navijace .... ne treba da ih mlate treba da im daju posao da zarade,a ne da ih mlate i nazivaju huliganima....

- - - - - - - - - -

I hteo bih da dodam da ne pricamo vise o tome, ova policija prati sve pa da ne nadrljamo, da nas niko ne uzima za zub....sta je bilo bilo je, ne ponovilo se...
 
Poslednja izmena:
Jos od 90-tih sam zamrzeo Bajern i dan danas mi je odvratan usput ima hrvata i siptara,sto se tice nas samo zakonsko kaznjavanje ujedno trebalo bi sever,jug navijaci zapad i istok gledaoci ali i finansije prave problem, a Djenova je posebna prica navukli su nas samo tako ami se primili bese dosta mojih tamo osetljiva je tema da ju neotvaram.
 
E tu si u pravu, Al ja ne gledam da li ima hrvata ili ne igra me zanima iskreno nije bitan klub toliko koliko igra... nacionalista nisam, jeste da cu i ja morati prinudno da se odselim odavde iz Prokuplja jer ce nas kako stoje stvari za 40 godina sve proterati, uz podrsku drugih sila,ali ne krivim njih, nego nas sto mi nismo kao oni proracunato radili....realno oni imaju mozak i koriste ga,a ovi nasi pune svoje dzepove....eee da sam ja na vlasti subvencije za sela bi pljustale samo tako pa bi narod leteo na selu i druga prica bi bila ovako ode mast u propast kako kod mene obicno kazu,elem, radujem se uspehu svih nasih klubova, kad razmisljam za nasu naciju-srbiju, a kad razmisljam kao navijac kluba naravno da zelim svim srcem da pobedimo gde god je to imalo moguce :D inace, druzim se i sa zvezdasima i nemam problem da sednem sa njima i razgovaram, uvek cestitamo pobedu jedni drugima,ne lupamo flase u glavu ni stolice od ledja:osmeh:...a zaljubljen sam (sportski ) naravno u Milicu Mandic :osmeh:.
 
Hmm sportski,Jugi ko prizna pola mu se prasta,lutka sa naslovne strane
kurir-milica-mandic-ivan.jpg
 
E moja zvezdo tuzno i ruzno,odgledao sam utakmicu do kraja od mene i previse.Ceh ce platiti Stojanovic pa tu ni celi Murinjo ne pomaze.Gde samo nabavljate ove nazovi igrace,uzmite bicikle gospodo menadzeri pa kroz sela srbije imacete mnogo bolje od ovoga sto vi dovodite.Gde ih samo nabavljate?Ogorcen sam na moju zvezdu pun besa na ove prepotentne igracine,jedino Ninkovic krvari a on je bar izgradio ime,predsednice pobacaj te cirkuske kopacke i kupi im one iz Montevidea za druge i nisu.Od mene kao velikog zvezdasa toliko.
 
SRAMOTA !Sa ovom igrom mozemo pobediti cak i Mali Mokri Lug nek mi oni izvine sto ih spominjem
 
Nije dzabe Sa Pinto dao ostavku, trenutno najlosije igre Zvezde u poslednjih par godina, igre u stvari ni nema samo faulovi, nepovezani pasovi , trcanje kud koji mili moji. Igre je nesto bilo za vreme Prosineckog,ostali nule Stojanovic zeli trudi se ali nije on auoritet za ove manekene .Treba jak trener i uprava koja ce dovesti dva tri solidna igraca a ne ko ovi dovedu 15 luzera i treneru ajde sad to uklopi.
 
Bas tako kolega samo mi i imamo prava da kritikujemo nasu zvezdu jer najbolje znamo sta bismo zeleli.Ne bi trebalo ni partizanovci mnogo da se zanose je ovo sa donjim sremom i nije bas neka svetla perspektiva.Pozdrav.
 
Kako hoce tako neka rade,iskreno meni ni u dzep ni iz dzep,a da boli to boli sto je ovakvo stanje necu da lazem, jedva cekam stecaj pa privatizaciju,e onda za svaku gresku osini po dzepu,pa da vidis kako se srede situacije :)
 
Niko se ne zanosi sa Partizanom, i mi vidimo da je tuga zakucala na nasa vrata i to odavno. Mozda smo manje duzni finansijski od Vas ali nismo nista u boljoj situaciji. Mozda je i vreme da se afirmisu i drugi klubovi sem nasih miljenika.
 
Nase dve velike zvezde danas izjavise da nisu imali srece prilikom zreba za kup izvukli Vojvodinu,pa ljudi moji lale nisu imali srece,da su oni to izjavili to bi razumeo.
 
Nazad
Vrh