SPORT-Opšta tema

Ne znam i dalje na šta ciljaš, konformizam, oportunizam i ad hominem napadi su mi skroz strani, nemam motiva da spominjem ikakve jutjubere jer ne pratim tu scenu.Posebno ad hominem napadi, to je samo za primate.
Konformizam -
Конформизам, конформитет или конформност је понашање појединца које је у складу са нормама и очекивањима њему важне друштвене групе.[1] Такво понашање иде у правцу некритичког саглашавања са важећим, општеприхваћеним групним нормама и вредностима, посебно под групним притиском. У пракси, то је тежња појединаца и група да се потпуно прилагоде окружењу и да не чине ништа што би се сматрало ексцентричним или необичним од стране ауторитета. Конформизам искључује креативност, вођство и активизам и противи се промени и напретку. Овај појам често има негативан призвук у смислу претераног прилагођавања по цену губљења самосталности и самопоштовања личности[2].

Људи се често уклапају из жеље за безбедношћу унутар групе - типично групе сличног узраста, културе, религије или образовног статуса. Ово се често назива групним мишљењем: образац размишљања који се карактерише самообманом, принудном производњом сагласности и усаглашености са групним вредностима и етиком, чиме се игнорише реалистична процена других праваца деловања. Невољност повиновања је праћена ризиком од друштвеног одбацивања. Конформност се често асоцира са адолесценцијом и културом младих, мада снажно утиче на људе свих узраста.
Oportunizam - Опортунизам је непринципијелно коришћење повољних прилика за остваривање сопствених, уских, себичних прагматичних интереса и циљева, не водећи рачуна о моралу, општим интересима и дугорочним циљевима. Опортунизам се сусреће у свим сферама понашања особа мада се најчешће везује за политику и политиканство. Као црта личности, опортунизам је важна одлика тржишног карактера и конформистичке личности.
Опортунизам је непринципијелно коришћење повољних прилика за остваривање сопствених, уских, себичних прагматичних интереса и циљева, не водећи рачуна о моралу, општим интересима и дугорочним циљевима. Опортунизам се сусреће у свим сферама понашања особа мада се најчешће везује за политику и политиканство. Као црта личности, опортунизам је важна одлика тржишног карактера и конформистичке личности. -
Ad hominem - Разлогом на човека, уместо разлогом на разлог (лат. Argumentum ad hominem, или само Ad hominem[1]) је стари логички софизам и може се рећи безобразлук коме су спонтано склони скоро сви људи, а који се показује у томе да супарник у разговору (расправи) не иде разлогом на разлог, него разлогом на човека и тако жели да обеснажи његову логичку и искуствену аргументацију.
Nadam se da je jasno šta su primati i zašto ad hominem napade prave samo takvi retardi ...
 
Pređite na naš izvorni srpski,bez upotrebe novih izraza sem onih koji su odomaćeni u našem jeziku..Olalija pa i vikepediju treba rastumačiti ili ne koristiti te izraze koji nisu primereni našoj kulturi,
 
Pređite na naš izvorni srpski,bez upotrebe novih izraza sem onih koji su odomaćeni u našem jeziku..Olalija pa i vikepediju treba rastumačiti ili ne koristiti te izraze koji nisu primereni našoj kulturi,
Ja sam sve na srpskom i pisao, izrazi: primat, retard, konformizam, oportunizam su najnormalniji izrazi u srpskom jeziku a ad hominem se možda malo ređe koristi ali je jasna upotreba, u razgovoru se argumentom pobija argument a ne napada se ličnost...
 
Ja sam sve na srpskom i pisao, izrazi: primat, retard, konformizam, oportunizam su najnormalniji izrazi u srpskom jeziku a ad hominem se možda malo ređe koristi ali je jasna upotreba, u razgovoru se argumentom pobija argument a ne napada se ličnost...
Riječ retard datira se kao davne 1426. godine. Potječe od latinskog glagola retardare, što znači ometati ili usporavati. Englezi su tu riječ usvojili i upotrijebili kao slično značenje, sporo i odgođeno. Riječ "usporiti" postala bi češći izraz od "usporiti". Wikipedia site:hr2.wiki
Etimologija kaže da izraz konformizam potiče od latinske reči conformation, conformis u značenju prilagodljivost, povinovanje, prilagođavanje nastalim okolnostima, pa i saglašavanje. Tako se pojam konformizam i u naš jezik preneo kao praksa usklađivanja, odnosno prihvatanje tuđeg mišljenja ali iz špekulativnih, interesnih razloga.

Neću više da tražim.Možda time želiš da istakneš sebe kao poznavaoca takvog rečnika ali je ovo poljoprivredni forum i mi (većina) to ne shvatamo.
 
Odlukom suda Novak ipak nece biti proteran iz Australije. Pitanje je samo koliko ce to sve uticati na njegovu igru...................

" Ноле, да ли је могуће ?
Ђоковићи, дал' нико нема да му објасни ?

Надо наша, снаго наша, заставо наша !

Сукобио си се са машином...................................
Нико није победио машину !

Проблем са твојим ударањем главом о зид је у томе
што ти вучеш за собом целу нацију (па и шире) да те подржи.

Сад наша држава шаље неке протесне ноте Аустралији ...
За шта бре ?

Милиони падају мртви,
СЗО као релевантна институција је прописала вакцинацију,
Аустралија је изричито нагласила да нико невакцинисан неће ући.

Који део није јасан ? "
 
Deo koji se tiče medicinskog izuzetka,u nekim slučajevima se ne može primiti vakcina.
Kog djoku je trazio tamo kad je od starta znao da postoji problem sa vakcinom.

Mogao je dostojanstvrno da kaze.. moja ubedjenja su ovakva..ako me ne zelite na turniru, to je vase pravo.

Na taj nacin bi poslao poruku i drugima.
 
Nije problem. Ne mozes da primis ne mozes da igras. ALI????? Neke mogu da puste nevakcinisane, njega nece. Koji je razlog? Te se vade na ne ispostovanu proceduru, te na neispravnu papirologiju, a u stvari je nesto sasvim trece.
 
Svetih se priče ( možda je urbana legenda ) kako je i Dzajic svojevremeno oslobođen služenja vojske iz medicinskih razloga ( navodno slabo srce ) I sad će neko da me ubedi kako su vrhunski sportisti nekakve metiljave spodobe koje iz zdravstvenih razloga ne smeju da prime bocu .
Od same pojave vakcina Djokovic je bio protiv i to bi i sam trebalo da poštuje kao svoj stav a ne da trči po belom svetu i kamci nekakve papire o štetnosti iste po njegov krhki organizam .
 
Riječ retard datira se kao davne 1426. godine. Potječe od latinskog glagola retardare, što znači ometati ili usporavati. Englezi su tu riječ usvojili i upotrijebili kao slično značenje, sporo i odgođeno. Riječ "usporiti" postala bi češći izraz od "usporiti". Wikipedia site:hr2.wiki
Etimologija kaže da izraz konformizam potiče od latinske reči conformation, conformis u značenju prilagodljivost, povinovanje, prilagođavanje nastalim okolnostima, pa i saglašavanje. Tako se pojam konformizam i u naš jezik preneo kao praksa usklađivanja, odnosno prihvatanje tuđeg mišljenja ali iz špekulativnih, interesnih razloga.

Neću više da tražim.Možda time želiš da istakneš sebe kao poznavaoca takvog rečnika ali je ovo poljoprivredni forum i mi (većina) to ne shvatamo.
Zorane sve reci koje sam upotrebio u postu su minimum 100 godina duze u upotrebi u srpskom recniku od reci :traktor, kompjuter, monitor, lajk, rosula, avion itd. Nisam znao da ljudi ne barataju tim recima, u mom kraju su svakodnevno u upotrebi svuda. Samo bih hteo za retard da objasnim posto vidim da mnogi to ne kontaju. Postoji 3 nivoa retardiranosti, tj mentalne zaostalosti. Idiot 0-30 iq, Imbecil 30-50 i moron 50-70. U kolokvijalnom govoru to jesu uvrede a u stvarnom su mentalna stanja...
 
dakle da nije dobio dozvolu da moze ucestvovati na turniru normalno da ne bi isao na let dug 12h da bi mu potom kada je stigao,ulazak u zemlju bio zabranjen....dobio je dozvolu od dva medicinska tima koj su mu dozvolila ucesce na turniru dok su politicari to naknadno zabranili iako su 4-5 dana i oni bili saglasni sa tom odlukom...e sad drzava Viktorija(jedna od 6 drzava Australije)najrigoroznija sto se tice vakcina(obavezna za sve stanovnike bar 1 doza),vecina protesta sto je bilo nam tv kanalima i drustvenim mrezama iz Australije su 70% dolazile iz ove drzave(ima ih oko 5miliona u Melburnu zivi preko 3,5mil)....cini mi se 26 igraca je dobilo medicinsko odobrenje,samo je Novak zadrzan...neki igraci nisu mogi ucestvovati iako su vakcinisani ali ne fajzerom pa ne priznaju,smesno....Nadal vakcinisan-pre 20dana imao koronu i bilo pitanje da li ce moci ucestvovati,Denis Shapovalov vakcinisan,sleteo na aerodrom sa koronom i otisao u izolaciju(komedija)....sto se tice vakcina-Israel zemlja sa najvise vakcinisanih u svetu,rokaju vec sa 4 dozom belezi ovih dana najvise zabelezenih slucajeva od pocetka korone u toj zemlji
 
Zorane sve reci koje sam upotrebio u postu su minimum 100 godina duze u upotrebi u srpskom recniku od reci :traktor, kompjuter, monitor, lajk, rosula, avion itd. Nisam znao da ljudi ne barataju tim recima, u mom kraju su svakodnevno u upotrebi svuda. Samo bih hteo za retard da objasnim posto vidim da mnogi to ne kontaju. Postoji 3 nivoa retardiranosti, tj mentalne zaostalosti. Idiot 0-30 iq, Imbecil 30-50 i moron 50-70. U kolokvijalnom govoru to jesu uvrede a u stvarnom su mentalna stanja...
To se sve može pročitati u vikepediji.Ne znam da li tvoj baba (otac) ako je živ,zna značenje tih reči.
 
Kog djoku je trazio tamo kad je od starta znao da postoji problem sa vakcinom.

Mogao je dostojanstvrno da kaze.. moja ubedjenja su ovakva..ako me ne zelite na turniru, to je vase pravo.

Na taj nacin bi poslao poruku i drugima.
Da li znaš da neko iz zdravstvenih razloga,ne može da primi vakcinu.Sigurno je to Novaku sređeno ali to ovi neće da priznaju i tu nastaje problem.
 
Da li znaš da neko iz zdravstvenih razloga,ne može da primi vakcinu.Sigurno je to Novaku sređeno ali to ovi neće da priznaju i tu nastaje problem.
Od samog pocetka je protiv vakcine , uglavnom je pricao u smislu ZASTO DA TRPAM U SEBE NESTO STO NIJE DOVOLJNO ISPITANO .

I takav stav treba postovati ali i on mora biti dosledan .

Kakvi su sada to zdravstveni razlozi da ne primi vakcinu i to bas pred A.O.
 
pa mozda i ima zdravstveni razlog a mozda i nema(njegova privatna stvar) a mozda je samo pronasao "rupu u zakonu"
da su rekli samo vakcinisani cao zdravo

greska politicara Australije je sve ovo,ne moze pa moze,ne moze pa moze i na kraju ce sud odluciti da moze ali Novak nece ucestvovati

idu izbori tamo pa je sve za racun glasova,ne postoji samo kod nas politicki marketing
 
Našli su sistem kako da se pojavi bez vakcine,stavili pečat i kraj priče.
Od samog pocetka je protiv vakcine , uglavnom je pricao u smislu ZASTO DA TRPAM U SEBE NESTO STO NIJE DOVOLJNO ISPITANO .

I takav stav treba postovati ali i on mora biti dosledan .

Kakvi su sada to zdravstveni razlozi da ne primi vakcinu i to bas pred A.O.
 
Nazad
Vrh