SPORT-Opšta tema

Cestitke nasim kosarkasima na osvojenom srebru, veliki uspeh :bravo:. Teo izabran u najbolju petorku na SP, bravo.
 
Nasi kosarkasi nisu okaljali obraz . Svaka im cast. Amerikanci nemaju nikakvo ponasanje (kulturu) tokom igre . Samo da su nam isle trojke kao njima sto su isle nebi oni veceras uzeli zlatnu medalju.

- - - - - - - - - -

Imaju 10 000 000 registrovanih kosarkasa.
 
Ljudi kako god amerima niko jos nije ubacio 90 koseva, jaci su vislji precizniji ja sam nasima zadovoljan svaka cast :)
 
Košarkaši kapa dole. Mislim da niko nije verovao da mogu i grupu da prođu a oni DRUGI u svetu. Svaka čast majstori, čestitam vam!
 
Prezadovoljan sam, nisam se uopste nadao ovakvom uspehu. Sve cestitke nasim momcima bas su vrh. Da smo imali samo tri igraca koja nam fale zbrisali bi i Amerikance.
 
Kad su igrali nasi protiv Francuske . Ja sam mec pratio na nekom francuskom kanalu , jer RTS satelitski program ne prenosi sportska dogadjanja. Odusevio me je njihov reporter sa koliko postovanja prica o nasim momcima , nasoj kosarci , Sasi Djordjevicu. A sama utakmica je bila jedna utakmica koja treba da bude slika i primer celom svetu sa koliko postovanja prema protivniku se igra kosarka i sa srpske i sa francuske strane. A ne kao sinoc ameri nemaju nikakav respekt i postovanje , tokom meca nece ni ruku da pruze , jos oce i da se biju. Jeste da oni dobro igraju kosarku , ali za mene to nisu igraci vec stoka bez repa.
 
Sve cestitke nasim momcima,ponosno su nosili boje nase zemlje i predstavljali nas u svetu,jedina zamerka je to sto su se sinoc mnogo uplasili i stisli,trebali su rastereceno da igraju i da se nadigravaju,pa makar bilo i 50 razlika u njihovu korist,zasluzili su toliko da budu opusteni....Sve u svemu jedno veliko priznanje za njih:ppozdrav:
 
Posto vidim da se razumes u sve sportove da ti objasnim malo kako stoje stvari u kosarci.Prica da Djordjevic treba da se dokazuje u klupskoj kosarci uopste ne pije vodu,jer je recimo Zeljko Obradovic kao najbolji klupski trener u istoriji evropske kosarke doziveo dva debakla sa nacionalnom selekcijom,tj. nije se pokazao u dobrom svetlu kao selektor.Druga stvar tesko je uporedjivati reprezentativne kosarkaske i fudbalske selekcije,jer se fudbalska okuplja na svakih par meseci,a kosarkaska samo jednom godisnje.
Djordjevic za selektora sta ti mislis?

- - - - - - - - - -

I dalje stojim iza svog misljenja,da bih neko bio trener neke vece reprezentacije ili veceg kluba mora da ima iza sebe rezultate koji ga dovode na to mesto .Postoje i slabije reprezentacije koje igraju kvalifikacije pa neka se tamo uce treneri. Zeljko je platio ceh jer nije hteo da se zamera igracima dok je recimo Pesic Radmana izbacio,u Bg 2005 igraci bancili po splavovima i igrali utakmice.
Djordjevic za selektora ,nije lose resenje ,zar ne?

- - - - - - - - - -

Djordjevic je trener pocetnik sa godinu-dve polu uspesnog rada, bio je vrhunski igrac ali to nema nikakve veze sa trenerskim poslom, Murinjo dobar primer, zbog toga sam protiv , neka se prvo dokaze u klupskoj kosarci pa onda . Ona treca slika sto je obrisana je sa utakmice lige sampiona Arsenal-Napoli u Londonu navijaci Napolija, evropski nivo.
Izabrali smo dobrog selektora,ili ovo smatras neuspehom?
 
Ej ljudi aj da otvorimo oci i pogledamo realno! PRvo: Vislji su od nasih i sto se visine tice i odraza(skoka) Fizicki su jaci bar 30% ko god kaze da takve ljude mozes pobediti neka uradi sam test... ako imas recimo 80kg pokusaj da se nosis sa onim koji ima 110kg, hoces malo sutra, oduvace te nece ti se znati ni mesto ni vreme! Brzina : Daleko su brzi.. Preciznost: Ne mozemo se meriti sa njima da se izrazim nisko, iz dupeta da je bacaju prosla bi kroz obruc! Da bi pobedili amere treba te imati veci procenat pogodjenih lopti za slobodna bacanja, za dva poena i za tri poena! E tada ako tako pogadjate tu ne igra snaga vec snalazljivost! NA teritoriji Republike Srbije i balkana ne postoji igrac koji bi mogao u suterskim takmicenjima da pobedili bilo koga od ovih igraca za koji znamo (oni koji prate NBA) da nisu najbolji od amera, znaci nisu najbolji! JEdino bi moooooozda kazem Boban Marjanovic mogao da parira u reketu zbog visine, ostali ne! Ko misli drugacije ili misli da sam slagao ili neistinu rekao neka me ispravi argumentima! Ja sam zadovoljan kako su nasi igrali, a to da li je zelen i iskusan selektor, ako ima kliker nebitno je! Murinjo ne sme nijednu reprezentaciju da uzme jer svaka ima svoje slabosti na pozicijama, a covek u koji god klub da dodje bar polovina su stranci, sto u reprezentaciji ne pije vodu!
 
Ja mislio on na Karibima trosi milione iz kladionice , za one koji ne znaju zna unapred rezultate ,ili da ne gledas mozda Lazovica u Genku . Sto se tice Djordjevica i dalje mislim da su Obradvic,Ivkovic,Pesic..bolji treneri a Djordjevic je TRENUTNO trener pocetnik koji ce za 10 godina mozda biti klasa a mozda i nece ,trofeji ce to reci .Sto se tice SP jos 24.08. sam napisao sta ocekujem a to je mislim da imamo kvalitet da budemo sigurno medju 8 a licno bih bio prezadovoljan medaljom i potajno se nadam tome . Post se odnosi na clana Markonator .
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh