Soja 2024

Zato se koriste dizne za poluvetar.;)
 
Не него се не прска по ветру, а ни по полу ветру. Да има закона па такве бахате домаћине оклепати по ушима поштено да видиш како би сви са миром седели по ветру кући и радили нешто паметније.
 
Kolega nema se kade ni živeti danas radi se puno jutara vitla se na sve strane, svaki dinar se špara, radnik ne treba .gazda je tu sa jednim dupetom na tri mesta kakav vetar ko na to još gleda pola atara su usevi popasli komšijsku hemiju samo daj da se tera i odvadjava
 
Poslednja izmena:
Definitivno je komsija, i tacno se vidi kako je duvao vetar od njegove medje. Kad se pogleda izdaleka vidi se i da nije bas 10 metara u dubinu, ide i do 20. Jebiga, valjda ce da oporavi.
 
Треба да опрскам човеку соју, благи ужас амброзија и татула преовладавају. Чиме да му то спичим и којим дозама,кад сам му говорио да прска он копао сада кад је коров кренуо сад је куку, леле спашавају.
 
Ja sam prvi koji prska po jakom vetru. U tom slucaju biram parcele u kojima duva kontra od komsije koji nema isti usev kao ja ili idem u parcele gde komsije imaju isti usev kao ja ( srecom u nasem ataru preovladava soja pa je to moguce ). U mom kraju skoro da i ne postoji trenutak kada ne duva vetar pa MORAMO po vetru. Komsije nemaju stete kod mene ili je to minimalna steta. Mnogo vise stete imam ja od komsija nego oni od mene. Nikad nisam naplatio komsijsku stetu a ja sam 2x platio po nekoliko redi stete.

Slika je od prosle godine, kukuruz je moj i komsija preko puta prskao sa totalom kanal. Cak ni zbog ovoga ga nisam zvao a jedva je ostalo kukuruza u uvratini.

1xWNVgf.jpeg
 
Ја сам враћао пре то дупло и тродупло, али ове године гледам попиздим гадно да ми дође у том моменту тај који ми је опрскао усеве било би свашта. Онда кад преноћи седнем и размислим и опет попиздим.😁 Па себи кажем кратак је живот јебеш пар реди преживеће се. 😈
 
Треба да опрскам човеку соју, благи ужас амброзија и татула преовладавају. Чиме да му то спичим и којим дозама,кад сам му говорио да прска он копао сада кад је коров кренуо сад је куку, леле спашавају.
Idi neke lude doze tipa 2.5l galbenona, 1.5 kvazara i 10g okvira. Mozda prezivi soja.
 
Pa tu ni dugmici nece ostati 🫣 ja samo ne bih stavljao okvasivac


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda izbaciti okvasivac , al ako ima abutilona i slicnih filcanih korova mora.Ne ici 15ak dana bez bensedina , al ostace soja.
Ima jos miks koji bi se zvao Hemotarapija ,al tu je upitno dal bi prezivila soja pogotovo ako nije jak humus . To je kad bi se jos dodao Pledge
 
Ako ne prska uopste od te soje svejedno nece biti nista ako ima toliko ambrozije kako je covek napisao,to je sigurno.
 
Okvasivac smanjuje povrsinski napon kapljica preparata kojim se tretira usev, tj zalepi aplicirani preparat za list, a u ovom slucaju bi vise stete naneo korovu ali vrlo verovatno i soji jer je velika kolicina bentazona i flexa, koji prze lisnu masu, pa je preporuka proizvodjaca preparata da se u vecim kolicinama primene bentazona ne koristi okvasivac (lepak) jer bi manje stetilo soji. Ali i sa lepkom i bez soja ce dobiti po tamburi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih smanjio bentazon mozda na 3.5-4l/ha ,ali obavezno okvasivac,jer ga ionako preporucuje upustvo kod flex-a ako se dobro secam.
 
Nazad
Vrh