Soja 2024

Ja bi isao ovako.Sve po ha. 2L kletodima . Drugi dan 5L bentazona , 0.5L klomazoma i 1.2 L flexa ,okvasivac
Једини проблем је што он, оће све одједном да му опрскам неће да плати два прскања. Тако да ће усколисно и широколисно ићи заједно.
 
Pomozi Bože. Obavezno mu nagovesti da sve te količine zajedno će sigurno oštetiti i soju, pa da posle ne krivi tebe, što mu nisi objasnio...
 
Ovdje nekad bijase kolegina soja (visine 10-15cm)…

‘Soja’ jucer 3h nakon leda…
8012ae428ddc8c351af7f6ea76513de6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas su do sad , osiguranja, u takvom slucaju isplacivali 80 posto stete,kad je totalna steta .Objasnjenje je da je to u ugovoru maksimalno , zato sto u tom slucaju nemas troskove kombajna , transporta i ostalo. A od ove godine ,nije dosta , pa su uveli ,i napomenuli ,odbijanje jos 10 posto na isplatu ,bilo koje isplate stete. Pitam sta je to . Kazu neznamo, novo , ali pise u ugovoru ,upoznati ste , ako necete ,nikom nista
 
I ovde su uglavnom natezanja oko procenata stete, medjutim poljoprivredna strucna sluzba u zadnje vreme malo bolje rade svoj posao i kada oni procene stetu, osiguravajuce kuce u principu moraju da se sloze sa tim...
 
Ja bi isao ovako.Sve po ha. 2L kletodima . Drugi dan 5L bentazona , 0.5L klomazoma i 1.2 L flexa ,okvasivac
Mi znamo da upotrebimo strasne doze na nekim parcelama ali ove doze Momo ako prezivi soja ja sebi jedem opanak odmah, ali da mi dozvolis bar da ga posolim posteno kao Chaplin!😂
Ovo je van pameti, izgorece soja ko brenerom i nikad se nece povratiti!
Pitam te da li si nekad tretirao soju na ovakav nacin ili samo pretpostavljas da ce unistiti sve korove a da ce soja preziveti?
 
Jesam ,osim ovo sa flexom. Da se ogradim ,ne garantujem nikom nista . Kod mene je prezivila. Imam i ove godine jednu traku promasenu pa cu mozda probati.
 
Jesam ,osim ovo sa flexom. Da se ogradim ,ne garantujem nikom nista . Kod mene je prezivila. Imam i ove godine jednu traku promasenu pa cu mozda probati.
Upravo na to sam i pomislio, neki od nas sigurno da smo probali sa tako jakim dozama Klomazoma plus Bentazona ali na tim dozama dodati i punu dozu Flexa malo je opasnije po soju, bar ja to neko moje misljenje.
Ovo govorim jer sam odradio samo sa Flexom sa 1,2 l/ha dok je soja bila u samom nicanju pa sam video ucinak kako je sprzio ambroziju. A dobro znam da i od samo Klomazoma plus Bentazona u tim dozama soja dobije po tamburi prilicno dobro.
Ne znam sta bi se desilo da soja vec ima 2-3 troliske a spiciti je sa tako jakim tretmanom.
 
Nazad
Vrh