Soja 2022

Danas oprskao Belugu sa Afinityjem.Mada sam se pokajao kada sam ušao u njivu.Samo na uvratinama je bila zelena,ostalo počeo da opada list Pelikan nisam praksi,on stiže normalno_Opada list ubrzano.
 
I mi se vratili u soju. Slični uslovi i kod nas. Uradili i nešto pelikana, vlaga 14,7, nečistoća 4,9. Sa 4 jutra ravno 1000 kg.... Tuuugggaaa.....
 
Mušovac, sećam se da si pisao da kad nigde nije padala ili možda malo poprskala kod tebe su bile lepe litraže... S toga i takav rezultat...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja danas prodao jednu prikolicu 4 tone okruglo.

Tri merenja vlage, od 12,8 do 13,4

Cena otkupa 80 dinara sa pdv-om, konacna odmah.

Gorstak u proseku od 1200-2000kg po hektaru. Negde se dosta otvorio i prosuo. Na jednoj maloj parceli 2400kg/ha.

Apolo trecu godinu za redom razocarao. Zrno lepo i cisto ali sitno. Nikako dzak da se napuni iako na oko lepo izgleda pre vrsaja.

Pasat me odusevio. Imao sam ga na jednoj maloj parceli od 20 ari i poneo sam sa sobom 6 dzakova ali sam morao da idem jos po tri dzaka tj prinos je oko 2300kg/ha.
Na oko izgledao jadno i bedno. Zao mi je sto ga nisam slikao da vidite kako to ni na sta licilo nije, a zrno krupno i zamo zvoni. Ne biste verovali.
 
Marko, ko otkupljuje po toj ceni? Ja sam ostavio oko 4t, necu da dajem po 75 din.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Marko, ko otkupljuje po toj ceni? Ja sam ostavio oko 4t, necu da dajem po 75 din.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Pisao sam cene u temi: Cena soje 2022

Oranica 75 din akontna, sto znaci da ce doplatiti 2-4 din maksimalno ako cena ode na berzi u nebesa
Sumadijsko zrno 80 din
Sumadija kop 80 din

Mada tebi iz Valjeva ovo tesko da nesto znaci jer smo daleko.
 
Pisao sam cene u temi: Cena soje 2022

Oranica 75 din akontna, sto znaci da ce doplatiti 2-4 din maksimalno ako cena ode na berzi u nebesa
Sumadijsko zrno 80 din
Sumadija kop 80 din

Mada tebi iz Valjeva ovo tesko da nesto znaci jer smo daleko.
E izvinjavam se, nisam znao da ima ta tema, potrazicu.

Hvala na odgovoru. Pa jeste malo dalje, ali gledam gde jos ima a da nije mnogo daleko a ko placa skuplje nego ovde.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Cena pada jer nema kupaca u eu je 520€ niko je ne kupuje, ocekuju veliku recesiju navodno… nece biti sojinih preradjevina.. nesto muckaju, al ne po propisi…
 
Marko, kada si sejao Pasat i kad si ga požeo, mislim da je on vrlo rana sorta, a može da se seje i u maju mesecu.
 
Nazad
Vrh