Soja 2022

Marko, kada si sejao Pasat i kad si ga požeo, mislim da je on vrlo rana sorta, a može da se seje i u maju mesecu.
Istog dana sam posejao kao i ostale sorte. Tj 14.04.
On je iz grupe OO pa sam namerno njega posejao na ovu malu parcelu do jednog malog potoka, gde je fina zemlja.
Prosle godine je tu bio apolo i nije mogao malte ne da sazri i ubudjalo se zrno.

Samo da sam ga uslikao kako je to jadno na oko izgledalo pre vrsaja, a u dzak samo sipa krupno zrno. Ni sam ne znam kako.
 
Počeo soju danas prinos 1350 kg / kj . Vlaga 13 % . A nečistoća 9.5 % , odakle toliko ne znam . Nisam ja nosio na vagu.... uzorak nisu ostavili.... a svake godine ostavljalju uzorak od svake prikolice..... unazad 30 godina....
 
Smijem li pšenicu na soju koja je tretirana između ostalog sa pola doze oksasulfurona i 2 puta po 0.2l rampe po hektaru?
 
Kod nas je bilo slicno prosle godine. Vlaga nije bila “dovoljna”, pa zato prinese su bile vece… kao zelene mahune… ehhh… pa onda vratite te zelene :D
 
2017.godine sam navodnjavao soju i povećanje po jednom navodnjavanju je bilo oko 600kg/kj. Izgleda da je ove godine soja slabije reagovala na navodnjavanje. Čekam da zet ovrše, on je tri puta navodnjavao.
 
imam nesto semena ,od prosale i predprosle godine dal to vredi za sledecu sejati ?
kakva su vasa iskustva ?
posto od ove godine za seme nevredi ostavljati
 
Nazad
Vrh