Soja 2022

Jel zna neko jel bi smeo da ponovim prskanje ,tj vise flekovanje,na par mesta u soji je nikao novi sirak,a vec sam isao sa 2l/ha sa kletodim ,njega mi ostalo pa nzm jel bi smeo jos 1.5-2l/ha da odradim ili da kupujem neku drugu a.m ?.
Vidim na forumu je pisan da su ljudi prskali sa 1.5l/kj po 2 puta ,neko je i odjednom isao sa skoro 2l po kj...
Fokus ultra 1 lit/kj ne vredi vise kletodim najbolje menjaj
 
Da li smem u 3oj potpuno razvijenoj trolisci da idem sa drugim splitom (nisam stigao da odradim posle 10 dana proslo je 20). Corum 0.9 + Dash +1l bentazon + 8g harmony. Uzeo sam hemiju,sad posle ovih kisa vidim da su krenuli novi ponici.
Na slici maximus.
285775248_706370647148712_4194010557455133224_n.jpg
 
A ja imam drugi problem kod mene niklo 50% i ta je u prvoj trolisci a drugi dio tek nice sada a morao bi ju prskati.Hoce biti puno 1l Coruma +1lBasagrama na ha plus okvasivac?Ima ambrozije najvise .
 
Mikser, kakvi su to štapovi po soji, jesi li metribuzin išao na crno ili površinsko, pa promašio?
 
Rastavić. Na crno pa sam malo pobego od komšije...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Šta može biti uzrok zgužvanih listova na soji? Nema kukuruza u blizini da je od dikambe. Nema tripsija. Ovo na listovima je valjda zemlja, tako mi liči. Jel moguće da je od kiše prskalo i nanelo zemlju na listove pa da je dobila od zemljišnih herbicida malo?









Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Šta može biti uzrok zgužvanih listova na soji? Nema kukuruza u blizini da je od dikambe. Nema tripsija. Ovo na listovima je valjda zemlja, tako mi liči. Jel moguće da je od kiše prskalo i nanelo zemlju na listove pa da je dobila od zemljišnih herbicida malo?









Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Samo uzmi neku prehranu i preko lista daj

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh