Soja 2022

Pelikan,posejan 21.5.,diskosna Nodet Planter,poprskana sa Max 51,150gr/ha + Basar 1l/ha + Glifomark 3l/ha.A možete videti koliko je kiše palo.Sada slikano.

67e223dab4a9b887056794806032923d.jpg
77c94604f3847202df7cdff034b7dfef.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
I u mom kraju je pre par godina prvo opasno napao Wendy,moralo se dejstvovati insekticidom, iz tog razloga sam Wendy izbacio iz proizvodnje.Ostale sorte nisu bile kritične.
 
I moja soja se pati, sve radjeno po pravilima, orano na vreme, prskano na crno. Isto je prosle godine radjena sa adengom u kukuruzu.
Jedna njiva 30% takve zute, druga 10%...... Pati se, ali se nije osusila. Nadam se da ce ova kisa da je oporavi.
 
Spartam cim istruli dno stabljike rizomskog sirka, otprilike nekih 11-13 dana kako kad

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Isao sam sa gornjom dozom herbicida,i juce kad sam obilazio soju,sirak je fakticki pa do zemlje i skroz pocrvenio,mislim da je gotovo pa mrtav
Vise me brine pirevina i muhar koji nije veliki,mozda 3 cm visine,ali nesto kao da ne propada,malo je pobelio
Proslo je 5 dana od prskanja
 
Da li je neko prskao sirak Flusipurom? Jeftiniji je 1000 dinara po litri, ista količina ide, ista materija i ista količina materije po litri. Jednu njivu soje sam radio sa Fusilade, sirak je skroz uništen. Sad sam uzeo Flusipor, ali drugar mi kaže da je Fusilade najbolji.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Da li je neko prskao sirak Flusipurom? Jeftiniji je 1000 dinara po litri, ista količina ide, ista materija i ista količina materije po litri. Jednu njivu soje sam radio sa Fusilade, sirak je skroz uništen. Sad sam uzeo Flusipor, ali drugar mi kaže da je Fusilade najbolji.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Svi su jeftiniji od fuzilejda i jos ako je stara zaliha to ti to 1lit na 1kj i ne sekiraj se ...
 
Jel zna neko jel bi smeo da ponovim prskanje ,tj vise flekovanje,na par mesta u soji je nikao novi sirak,a vec sam isao sa 2l/ha sa kletodim ,njega mi ostalo pa nzm jel bi smeo jos 1.5-2l/ha da odradim ili da kupujem neku drugu a.m ?.
Vidim na forumu je pisan da su ljudi prskali sa 1.5l/kj po 2 puta ,neko je i odjednom isao sa skoro 2l po kj...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh