Soja 2022

Pelikan setva 17.4
Prezivelo jedno 10-15% sirka Floyd i niklo jos nesto posle kise. Morace jos jedno prskanje sirka u narednim danima.
3a2568fe21b104b25769173ff9fd48ae.jpg


Послато са Mi 11T помоћу Тапатока
 
I ja ću korekciju da odradim na par njiva verovatno danas predveče. Uzeo flupisor....

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Isti slucaj i kod mene na jednoj parceli od 2 kj pola njive do kukuruza dakle oko 1 kj mozda i vise sva se zguzvala, pre par dana bilo je sve ok. Da li je komsija u medjuvremenu prskao kukiruz ne znam, pitacu ga!
Probacu Epinom extra sutra da je prskam!
P.S. Na parceli gde se proslogodisnji Adengo aktivirao radio sam Vitalom po preporuci promotera Timac agro i ne vidim nikakav preokret ka poboljsanju. Neki redove se skroz suse!
Jel ovde bilo normalno zimsko oranje ili neki oblik reducirane obrade? Čudno da se tek sada aktivirao Adengo, pa to je već godina dana
 
Ovo se desilo samo u jednom delu atara gde je zemlja kvalitetna i teza za obradu, na drugim mestima gde je isto odradjeno Adengom nema nikakvih problema.
Pitas me za pojam kisa, sta je to?
Nije je bilo skoro uopste u Maju, par puta po 2-3 lit.
Prskano je u medjuvremenu i Epinom Extra i cekam neku pozitivu.
 
Poslednja izmena:
Ovo se desilo samo u jednom delu atara gde je zemlja kvalitetna i teza za obradu, na drugim mestima gde je isto odradjeno Adengom nema nikakvih problema.
Pitas me za pojam kisa, sta je to?
Nije je bilo skoro uopste u Maju, par puta po 2-3 lit.
Uf žao mi je, jedino me čudi kako da se onda aktivirao adengo baš sada, očito nije bilo niti u zimskom periodu oborina da ga ispere, translocira dublje
 
1 pitanje iako je možda više za temu herbicidi.... do koje faze se može ići focusom u soju a da ne našteti soji? danas sam gledao i nađem prvi formiran cvijet na najvećoj biljci, je li ovo kasno za raditi? i 1 stvar, focusom gdje sam išao nađem možda svaku 40. 50. biljku sirka gornja 2 lista su totalno izgorila a dolje je sve zeleno, prošlo je nekih 10 11 dana od prskanja. ostali sirkovi su pocrvenili požutili izgorili ali nađem ovu anomaliju
 
1 pitanje iako je možda više za temu herbicidi.... do koje faze se može ići focusom u soju a da ne našteti soji? danas sam gledao i nađem prvi formiran cvijet na najvećoj biljci, je li ovo kasno za raditi? i 1 stvar, focusom gdje sam išao nađem možda svaku 40. 50. biljku sirka gornja 2 lista su totalno izgorila a dolje je sve zeleno, prošlo je nekih 10 11 dana od prskanja. ostali sirkovi su pocrvenili požutili izgorili ali nađem ovu anomaliju
Isao sam u avgustu kroz soju I prskao sirak.Fuzilejd I fokus su ti najselektivniji najbolje prskaj predvece.
 
I ja ću korekciju da odradim na par njiva verovatno danas predveče. Uzeo flupisor....

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Tretirao sam sirak vec jednom sa kletodinom i spalio sam ga iako je bio prilicno veliki. Sad rizomski krece ponovo. Stidljivo po negde ali ce ga biti sigurno jer je soja jos niska. Sa kojom dozom da idem flupisorom ako se za njega odlucim?
Vidim da pominju da i on moze ici u splitu pa da ne idem na punu dozu ako nema potrebe?
 
Kažu da ide 1,3 L/ha i da se može uz njega dodavati i Fuzelajd jer je ista akt.materija, ako ti fali do 1,3 l/ha, a ostalo ti od ranije Fuzelajda.
 
I ja sam radio sa kletoxom prvi put punu dozu. A sad sam ošinuo flupisor sa 1 l po jutru...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh