Soja 2022

Prvi put se srecem sa ovim korovom i to bas u soji,zove se Lipica i nista ne moze da je ubije pa smo napravili akciju i na kolista gde je bilo rucno cupali....sva sreca je sto se lako cupa a raste do metar visine... kaze mi zastitar vetar je naneo do sad nikad je nisam imao,eto jedno novo iskustvo
8433313ac20a63e8c40c27c75e7febc1.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Mi ga zovemo mračnjak..katastrofa korov,donese ga obično kombajn.
Ako se ne riješi na vrijeme,naraste poprilično.
 
Raste i do 2m. Abutilon ti je to kod nas. Na vreme kad se odradi zaštita onda nije problem.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Abutilon je latinski naziv, lipica domaci.
Kad naraste ni ne cupa se nikako. On je izazov u repi kao ambrozija u soji. Ako se provuce posle kombajna za repu i mocnog tarupa ostane stablo, ni tarup mu nista ne moze.
 
Mi ga pocupali dok je jos mali i evo mu ga k.... do sad nikad ga nije bilo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Za to je zaslužan Arsenije Čarnojević, još smo mi i dobro prošli kako su Banaćani nagraisali...😂

Da znate da jeste...

Ssmo ludaci preplivali Dunav i Tisu. Zbog toga i ima najviše duševnih bolnica u Južnom Banatu :haha: :unsure:.

Dobro... ali nasi ludaci su bar zatvoreni... a kod ostalih...


Inace ove godine prskamo samo "na redove" (sa 25-33% hemije). Planirano je 2x medjuredna kultivacija. Videcemo...
 
Pozdrav za sve vas,ove godine po prvi put se upustam u proizvodnju soje i to kao postrnog useva posle ozimog jecma na parceli kojeg mogu navodnjavati.Razmisljam koji medjuredni razmak da odaberem...Prva verzija:jedan moj kolega radi tako da sa nodetkom od 70cm prodje "dvaput" na parceli pa dobije kao "dvored" od nekih cca 10cm jedan od drugog,pa bi mogao i meni to da odradi...Druga verzija:sejanje sa zitnom sejalicom na uske redove-dal 12,5 ili 25 nebitno...Treca verzija,za kojeg bas i nemam "pri ruci" sejalicu:sejanje na 50cm...koju varijantu biste vi predlozili i zasto?Hvala na odgovorima!
PS: imam spartaca i za 70cm i za 50cm
 
Poslednja izmena:
Ista stvar i kod mene. Pogledaj kad prolazis parcelu od 3kj od vetroelektrane ovamo pored kukuruza.
Vise nikada Adengo u njivi.
Opet nije mi jasno zasto u nasem ataru na par mesta nema ostecenja a isto tretirano Adengom!
 
Pisali smo par puta da imamo problema sa proslogodisnjim Adengom. Evo danas sam snimio jedan video. Parcela je od istog vlasnika i u pola je prosle godine imao kukuruz sa Adengom a u drugoj polovini soju. Ove godine je kompletno pod sojom i razlika je vise nego vidljiva. Ova parcela je orana.


A ova mucenica je moja:

SvJhvGV.jpg
Posle oranja i posle 1 godine. Bas treba da se izbegava.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh