Soja 2022

Velika susa je kod mene, pa me i iznenadjuje kako se soja jos uvek drzi. Posejana 14.04. i tek sada ima trecu trolisku.

Obratite paznju kako poskakuje traktor i grane prskalice koliko je tvrda zemlja, pa svaku manju neravninu docekuje kao da sam kamen zgazio.


 
I'mam nekog sana u prahu ostalo mi od proletos jel bi mogao sad pred kisu sto javljaju da ga bacim na soju.ona je 5-6troliska bojim se da joj nesprzim lisce posto je prah
 
Vrsena ispitivanja a ima i online da se vide rezultati ogleda - prihrana soje dodatnim azotom ima smisla i koristi u susnim uslovima
 
Zena jutros vozila bidone Amarokom pa uslikala neku sliku
b0187cb5e80ec94aacf8ddde21f853b9.jpg
f98f526014c898c0e35c1df5ff0f7461.jpg
2ebb45b11e9c2b0b09a89b645bba96ec.jpg
 
Upravo sad prskam sa Flojd zamena za fujzelend 5 l kanta 9000 din za 5 hektara peglam uskolisne poneki sirak i ljulj .Morace motikan jedno sat vremena oplazine kad sam prakao da sredim poneku ambroziju . Od mene toliko ostalo je od boga.
 
За Амброзију дефинитивно нема лека и немој да ме неко од стручњака убеђује у супротно!Плодоред да чисте њиве Да али заражене крај....
 
Radio dubinsko basar I velton Pala kisa posle prskanja. Druga nijedna trava nije nikla sem amrozije I po kojeg cicka. 1 put je prskao pre prve troliske 0.2l rampe I 1l savazona po kj. 2 put je prskao sa 0.3l rampe I 1.2l savazona po kj. u trecoj trolisci. I opet I'ma jedno 2-3 posto po koje su prezivele zanimljivo jedna pored druge jedna Suva a druga samo malo pozutela I oporavlja se. Mislim da je stekla rezistetnost na rampu jer je koristim vec niz godina. Ako neizbace neki novu hemiju za soju poput vibale stosu izbacili za suncokret. Tesko cemo se odbraniti od ambrozije. Sejem soju u monokulturi vec 10 god.
 
Radio dubinsko basar I velton Pala kisa posle prskanja. Druga nijedna trava nije nikla sem amrozije I po kojeg cicka. 1 put je prskao pre prve troliske 0.2l rampe I 1l savazona po kj. 2 put je prskao sa 0.3l rampe I 1.2l savazona po kj. u trecoj trolisci. I opet I'ma jedno 2-3 posto po koje su prezivele zanimljivo jedna pored druge jedna Suva a druga samo malo pozutela I oporavlja se. Mislim da je stekla rezistetnost na rampu jer je koristim vec niz godina. Ako neizbace neki novu hemiju za soju poput vibale stosu izbacili za suncokret. Tesko cemo se odbraniti od ambrozije. Sejem soju u monokulturi vec 10 god.
Kako izgleda soja posle tih doza , rampu si gruno hektarsku dozu na jutro a ni savazon nisi stedeo
 
Bude zuckasta nedelj dana I vratijo se boja gura naj normalnije nije otpalo donje lisce caka je nestaviti lepak I promini. To je unakazi.
 
Nazad
Vrh