Soja 2022

Gotova setva soje na 8.5 jutara 500 kg ostalo mozda par kila protero po ovratini da ne vracam kuci sorta Apolo sejano razmak u redu 3 cm a red od reda 70 cm
 
Završili smo i mi danas setvu soje, sorte sava i apolo na 3,2 cm između zrna i 70 cm međuredno otišlo u proseku 45 kg/kj. Malo sitnije seme zbog prošlogodišnje suše. Vlage ima dovoljno, zemlja je topla videćemo kako će ići dalje.
 
Danas sam po savetima clana Goran Ilinci kod jednog coveka sejao Wendi na dve parcele. Jedna je redovna gustina hmmm ako ne gresim 3.7cm,a druga 5.2cm za probu. Bas me interesuje prinos i dalji rast.
Odmah je uradjen i tretman posle setve pre nicanja Metribuzinom i basarom, a kisa lagana pada sad.
 
Danas sam po savetima clana Goran Ilinci kod jednog coveka sejao Wendi na dve parcele. Jedna je redovna gustina hmmm ako ne gresim 3.7cm,a druga 5.2cm za probu. Bas me interesuje prinos i dalji rast.
Odmah je uradjen i tretman posle setve pre nicanja Metribuzinom i basarom, a kisa lagana pada sad.
Rođo,
za Wendy i ostale sorte koje se dobro granaju, savet je bio 7,5 cm u redu, sa međurednim razmakom 70 cm, naravno pod uslovom da je klijavost dobra.
Ali dobro, neće tu biti vidljive razlike, priznajem ni meni u početku nije bilo jednostavno posejati od 15-20kg/kj, pa prvih par nedelja sve soje bujnije od moje... Ipak na kraju se računa samo ono što je u prikolici.
 
Nije gazda imao srca da seje na 7,5cm.
Mada ono je seme pravo svako jednako, bez polutki i slicno sto bude sa NS semenom, svaka im cast za doradu i kvalitet.
 
Da li neko ko ima noviju tabelu može da pogleda koliko biljaka po hektaru ide sa pločama 88 rupa i 3.2 cm razmakom u redu na 70 cm. Z 24
 
U tvom slučaju ti je nebitno koji je zubčanik i koje su ploče u pitanju,tebi je bitan podatak da je razmak u redu 3,2cm a međuredni razmak 70cm,u tom slučaju broj biljaka je oko 446000 po hektaru.
 
U tvom slučaju ti je nebitno koji je zubčanik i koje su ploče u pitanju,tebi je bitan podatak da je razmak u redu 3,2cm a međuredni razmak 70cm,u tom slučaju broj biljaka je oko 446000 po hektaru.
Prvi put ih koristim, a u staroj knjizi nema tabela za njih. Imam onu nalepnicu za kombinacije pa sam spram nje namestio, sejao sam Fantast i otišlo je oko 38 kg po jutru srednje krupnog semena. E sad tako ću i Rubin posejati, po broju biljaka po hektaru bi onda mogao i ređe ići u redu ali ide dublja setva ove godine,uslovi nisu baš sjajni pa bolje nek ga ima više.
 
Soja posijana u srijedu i cetvrtak. Juce sam gledao vec je pocela pustati klicu. Dobila je tretman max 51 120gr i 1.2 l Mont. Prijatelj juce sijao sebi nabavio neke ploce od 120 rupa. Sijao na razmak u redu oko 2 2.5 cm i medjuredno 70 cm. Da li je to pregusto? Sorta wendy sa tavana od prosle godine.
 
Ja kad bih sijao sledece godine na 70 cm razmak u redu ne bih ispod 4 cm. Nasa zemlja je loseg kvaliteta sve je to 5 i 6 klasa. Ako bude pregusto bice previse sitna.
 
Nazad
Vrh