Soja 2022

Ja imam basar i welton za prskanje na crno. A šta preporučujete za kasnije?
Neko je prošle godine napisao “Nigasaki” kombinaciju…
“Clomatin 0,25 + sojal 40gr + galbenon 2, 61 +
okvasivac (neki agrosavin) i jos frtalj flasice
kvazar”.
 
Dali je neko usao u setvu soje. Kako izgleda ja necu skoro zbog posla prskanje psenice, setva kukuruz, suncokret

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Mi smo počeli u petak. Juče nas prekinula kiša popodne. Sinoć palo 11 litara. Sutra ujutru nastavak...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Za sada jos nista nisam sejao,bilo mi bitnije da oprskam zito i repicu a i ne zurim dok ne ugreje malo zemlja,ima fore do kraja meseca.
Uzeo sam Vihor za probu,Selesem 1 grupa.
 
Kolege treba mi pomoc,sa kojim plocicama sejete soju sa olt pneumatskom sejalicom?
Da li uzeti 88×4mm ili 120×4mm u dva reda?
 
Sta mislite da li je hladno za setvu? Merio sam zemlju juce kad je bilo 10° zemlja je bila 7°, kad je bilo toplo zemlja je bila 14°. Ova nedelja topla pa sledeci vikend opet zahladjenje. Mislio sam da sejem sad u cetvrtak, da li ce da joj skodi ovo hladno vreme?
 
Za soju nije problem i da je zemlja 5°,za kukuruz bi bilo dobro da je bar oko 10°.
Ja sam počeo po malo još u sredu ,nešto uslužno i sebi posejao 5 a u subotu 4 jutra,ostalo mi još jedno jutro ali tu moram prvo kukuruz pa nastaviti sa sojom pošto je njiva u špic pa da se ne zezam sa razmeravanjem...
Inače u petak sam sejao i kukuruz uslužno...
 
I ja skoro kao Mixer, danas zavrsena setva soje. Sve je ZP Laura, domace seme. Ponika korova nema, ali je i oprskano sa Max51 70gr/kj, pa ako bude kise super, ako ne bude bar se necu kajati.
 
Ostalo pola vreće semena Apolo od prošle godine. Planiram ako zafali ove godine za setvu da ga upotrebim. Kakva su vam iskustva sa starim semenom? Na oko deluje solidno, nepromenjenog izgleda.
 
Da sijemo sve zitnom. Nemamo pneumatsku a nema niko ni u okolini. Prosle godine smo zatvarali po jedan red. A ove godine smo zatvarali po dva reda.
 
Nazad
Vrh