Soja 2022

Imam oči hvala Bogu a ne treba mi advokat, čisto da znaš!
 
Nema boljeg nacina od takve podele, nesto ranije a nesto kasnije setve.
Uistalom svi koji poseju desetine ili stotine kj donekle i moraju ulaziti duboko u Majsku setvu.
Nikad se nije desilo da kasno posejana soja ne stize se kositi, pa makar i do kraja Oktobra u slucaju kisne godine i duge vegetacije!
Ranijih godina kad sam manje soje posejao znao sam zavrsiti sa setvom kukuruza i suncokreta i nakon izvesne vremenske pauze krenuti sa sojom tek negde oko 5 Maja.
Mislim da u zadnjih nekih 20 godina samo u dva - tri navrata pokazala se bolja rana setva ili ta iz polovine dekade Aprila, dok Majska je uvek bila prinosnija. Sve to zbog vece veraovatnoce za neke ozbiljnije kise krajem Jula ili pocetkom Avgusta.
Sve pratim I tako ispada. U jednoj proizvodnoj deceniji jedna Ili dve godine budu bolje ranije setve,sve ostalo kasnije.Secam se 2012 sejao sam pocetkom aprila I popusio,a iste godine soja posejana 15 maja dala1800kg/kj
 

Mi poceli juce i posejali 21 kj ito u ataru gde uvek smo ostavili medju zadnjim za setvu.
Ove godine krenuli nesto ranije sa setvom soje.
Seme Wendy ove godine, setva na 50 cm a u redu na 4,4cm.
Potroseno oko 45 kg/ kj



3910f5a78aea2f8626afc6b8c65efd0c.jpg




I jedna nocna.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije mozda za temu. Je li to sejalica podesena na 5X50cm i ako jeste kako si resio kacnje srednje baterije da pti tom ne smeta turbini?
 
Turbina mora ici malo u jednu stranu kako bi srednja baterija ostala u sredini.
Nista nece smetati ni kardanu koji stoji malo u koso.
Prilikom namestanja sejalice i dodatka 5 baterije treba se voditi racuna i o polozaju menjaca na gredi. Pozeljno je da se postavi na takvom mestu da nikad ne zasmeta
baterijama kad se nasteluju na 50 pa se vracaju na 70 cm.
 
Која доза Бентазона може да се користи док је соја у котиледонима?Јер има младог поника корова који ниче...
 
Sa setvom u maju znatno stedite otrove…
Pojasni uz malo vise detalja!
Која доза Бентазона може да се користи док је соја у котиледонима?Јер има младог поника корова који ниче...
Ne gledaj soju. Procena kolicine Bentazona zavisi od velicine i raznovrsnosti korova. Ako ima i ambrozije moras koristiti do 1 l/kj
 
Po meni u soji je bitno ići sa više različitih aktivnih materija.I uvek idem sa dobrom dozom bentazona u zavisnosti da li se prska u splitu ili u samo jednom prihodu.
 
Nazad
Vrh