Soja 2022

Prosle godine sam bas u par navrata obilazio vojnu parcelu posejanu na 25cm, sve super sem korova, nisu uspeli da se izbore sa njima, i na kraju nisu 30% parcele ni uspeli da ovršu. Svidja mi se takva setva

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Sta mislite za Valjevku, razmak 70 cm pa sam mislio da prodjem izmedju jos jedan red da bude na 35 cm? 😀
 
To mi je seme od prosle godine, mislio sam da iskoristim sve na 1 ha, imam 100kg. Pa mozda i da gazim. Jer nije bas dobro zatvorila redove prosle godine pa sam zato mislio da probam na cesce pa koliko bude bilo semena.
 
Bitan je broj biljaka, sve ostalo su nijanse, sem slobodnog prostora za prskanje i špartanje. Kod mene ko seje na 70 obično ide na razmak u redu 3,0-3,2 cm, a ko seje na 50 ide 4,4 - 4,5 cm i to mu opet izađe skoro isti broj biljaka.
 
Ove godine su kod mene dve sorte u igri. Valjevka i pelikan. Do sad smo uvek soju sejali na 70x3 cm. Od ove godine imamo ogled. I jednu i drugu sortu smo na jednoj njivi sejali pola na 3 cm a pola na 4,3 cm. Pa da vidimo šta kaže u malo redjem sklopu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam ranijih godina išao sa 3.4cm na 70cm međredno. Ove godine sam posejao Wendy na 3.9cm, a Rubin ću na 3.7cm.
 
Namestili smo na 4,3 zato što taj razmak mogu da postignem sa pločama za soju a da ne menjam zubčanike. Pa ako se dobro pokaže onda samo menjam ploče kukuruz-soja i nameštam menjač...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ove godine su kod mene dve sorte u igri. Valjevka i pelikan. Do sad smo uvek soju sejali na 70x3 cm. Od ove godine imamo ogled. I jednu i drugu sortu smo na jednoj njivi sejali pola na 3 cm a pola na 4,3 cm. Pa da vidimo šta kaže u malo redjem sklopu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Znaci valjevka valja??

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kako neće valjati... zadnjih par godina je bila na 100% površine soje. Pelikan za sad obećava...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Мени се нису ти да кажем већи размаци добро показали,не сејем никад преко 3цм,обзиром да сејем са плочама 120 рупа доста шара.Доста простора она има у међу реду да би било густо...Сејем од 48-55 кг по јутру,сејао сам другарима на те веће размаке имам утисак да је мало биљака по јутру тј рејаво ми...
 
Kada je podneblje za proizvodnju odgovarajuće može da se seje i tri u metar biće lep prinos.Tamo gde se proizvodnja nateže k'o pijan s' gaćama možeš joj dati i Beluga kavijar ne vredi ništa.
 
**greška га ето од прилике као кад сејеш кукуруз на 19 и 25 Куруза има...јбг не знам такав сам утисак стекао колико год да се сорта грана али свакако да су све то нијансе у односу на падавине од којих све зависи.
 
Kako neće valjati... zadnjih par godina je bila na 100% površine soje. Pelikan za sad obećava...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Ne bih da te razočaram ali kod nas se u odnosu na wendy sejan na 70 pokazao jako loš. Ja sam ga imao prošle g i razlika je bila 500 kg u korist wendy,Pelikan voli manji međuredni razmak i moždamalo teži teren (kod mene je bio na nekoj peskulji).
Ove godine sam ga posejaao samo na 2 kj i to na težem terenu a međuredno na 25 cm,žitnom,
 
Prošle godine na pesku mi dao 1900 kila po jutru sa 50% sklopa...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Prosle godine sam bas u par navrata obilazio vojnu parcelu posejanu na 25cm, sve super sem korova, nisu uspeli da se izbore sa njima, i na kraju nisu 30% parcele ni uspeli da ovršu. Svidja mi se takva setva

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
Jel to ona parcela pre ulaska u rumu, ispred nadvoznjaka sa desne strane?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Posejao sinoć soju, otišlo dosta semena. Ploče 120 4r OLT sejalica i IMT 539.
Počeli sa 3,5 cm pa posle prešli na 3,8 cm. Površina oko 2,25 ha. Otišlo oko 200 kg.semena Apolo, dorada Uljarice Bačka iz Sonte. Sejanje plaćeno 16.000 dinara.
 
Nazad
Vrh