Soja 2022

Posejao soju 27, 28 ,29 Marta a 30 i 31 radio prskanje na crno sa Veltonom od 0,5kg/ha Samo Vandy na 50cm Ništa veštaka Samo seme inakulisao za azot fosfor i kalijum. Ništa AN. Više od 90% površina pod sojom i oko 10% pod pšenicom Ove godine ništa od kukuruza Bežim od kukuruza iz mnogo razloga skupa ureja, plamenac, ove što im je država izgradila kuće i naselila u selo kradu ko belsavi klipove itd itd 0% kuruz ove godine
Prošle godine preraan setva isto kao i sada 27 03 počeo mraz tukao ceo april, nikla tek oko 24 Aprila, pa ona suša 15 Jula bi potpisao 500kg, žilava je izvukla se ali na kraju bio prinos 2,4t po kj, zato sada samo soju sejem
 
Uopšte ne žurim sa setvom soje.Prošle godine sam je posejao 15-og maja a ove godine je u planu setva oko 20-og maja.Priprema je urađena i sad se čeka.
 
Јел Сејете Соју нико се не оглашава,ја ћу данас влага се саставила мислим да треба искористити прилику.
 
I ja planiram danas da krenem, drugaru sam sejao prosli utorak, juce isli da obidjemo pustila je lepu klicu do petka ima da izadje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Prvo iskustvo sa kontrolom setve,posto su novi ulagaci na sejalici,dosta visoko stoji raonik i kad je sunce bas nisko pred zalazak ,smeta joj ,tj senzorima ,mada nije dugo trajalo,prestalo je nakon 2 kruga,duza parcela ,iako sunce nije skroz bilo zaslo jos uvek....Videcemo kako ce biti sutra,ako joj samo smeta pred zalazak nece mi smetati,samo da ne pisti u toku dana ,i to pistanje probija mozak koliko je glasno jbt,ali nista sto ne moze resiti izolir traka :D.Inace razmak zrna pokazuje jako precizno,i povrsinu takodje,iznenadio sam se,moze se po razmaku zrna stelovati skidac zrna ako neka baterija odstupa bilo manje ili vise.

https://postimg.cc/ykfbZSKK][/url]
 
Plasio sam se da ne lomi zrno jer pred pustanje klice dosta je krto zrno,pukne po pola ,probacu pa cu videti sta bude.
 
Dali je neko usao u setvu soje. Kako izgleda ja necu skoro zbog posla prskanje psenice, setva kukuruz, suncokret

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh