Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedna sa njive, poveo par nesvrstanih da prelete po soji imao oo koji suncokret.
Wendy, mada ima nekih sa belim cvetovima verovatno se godinama oprašivala sa raznim komšijskim, kod mene je sorta više od 5 g.
Sejana na 70.
Što se tiče prognoze zanemerili stre krupnoću zrna, uzmite za primer tenisku, rukometnu i odbojkašku loptu. Džabe sam ja imao prošle g soju od metra i po kad je bilo zrne duplo manje od normalnog.Sa ovih 100 l+ mislim da nm treba jop jedna tamo najdalje za 3 nedelje i da padaju rekordi🤫
 
@cicimoric
Mislim da bi dobro dosao i tvoj komentar na neka pitanja iz mog posta.
Dugogodisnje iskustvo gajenja soje govori vise.
Mislis li da ima sanse jos dosta da poraste i da stvara jos prilicno dosta mahuna ili ipak taj gornji snop cvetova znaci kraj rastanja?
Danas smo cistili Wendy koja je sejana 30.04. Pre ovih kisa smo isto radili ovu parcelu i bila pauza od nedelju dana zbog padavina. Danas ista ta soja je vislja za najmanje 30 cm nego pre kisa. Ima da rastu soje jos ohohoho. Za soje ova kisa uopste nije zakasnila. Vrati samo film unazad do 2012 god. Tada je bilo jako puno osusenog otpalog lisca medju redovima a ove godine to nije bio slucaj. I te godine su jako puno porasle a tada je kisa dosla nedelju dana kasnije. Budi bez brige sto se soje tice u nasem ataru. ;) Sve dok na vrhu ima novih malih listova ona raste. Biljke nisu ostarile i nema razloga da ne raste jer u ovom trenutku ima jako dobre uslove tj. dovoljno vlage i sunca.
 
Колега је чупазон амброзије ? Постаје упито сејање соје троши се свакаква хемија а ње сваке године све више и више
 
Danas smo cistili Wendy koja je sejana 30.04. Pre ovih kisa smo isto radili ovu parcelu i bila pauza od nedelju dana zbog padavina. Danas ista ta soja je vislja za najmanje 30 cm nego pre kisa. Ima da rastu soje jos ohohoho. Za soje ova kisa uopste nije zakasnila. Vrati samo film unazad do 2012 god. Tada je bilo jako puno osusenog otpalog lisca medju redovima a ove godine to nije bio slucaj. I te godine su jako puno porasle a tada je kisa dosla nedelju dana kasnije. Budi bez brige sto se soje tice u nasem ataru. ;) Sve dok na vrhu ima novih malih listova ona raste. Biljke nisu ostarile i nema razloga da ne raste jer u ovom trenutku ima jako dobre uslove tj. dovoljno vlage i sunca.
Hvala! Nadam se da ce tako biti i na kraju ce biti neki zadovoljavajuci prinosi.
Malo sam bio iznenadjen onim gornjim snopom cvetova koji lici na onaj zavrsni kojeg uglavnom biljka ne zavrsi da pretvori u punim mahunama.
Znaci da vrh biljke samo dokazuje da trenutno luduje zato je i razmak mali izmedju spratova.
Mislim da ove godine soja neće dati ni blizu rekordne prinose,čak mislim da će ona najviše podbaciti.
Rekordne prinose nece sigurno biti a ni podbaciti nece kao sto na nekim parcelama je vec podbacio kukuruz.
Kukuruzu je trebala izuzetno kvalitetna zemlja kako ne bi podbacio i okoncao svoje pre ovih kisa, nazavisno od agrotehnike, dok soja trenutno ne zavisi mnogo od kvatiteta zemljista. Isto joj je jer solidna vlaga je prisutna na svim parcelama.
 
Poslednja izmena:
Соја Аполо, дивошки атар...млатнуо сирак са фокусом ултра...па шљкоцнуо једну за успомену на ову годину са ове њиве....прија јој ова киша, буја сам тако...
НС Аполо

IMG-20210723-200309.jpg
 
шта вреди ако је сирак извлато имам таквог размишљам се да ли да прскам
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh