Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@pop step
Da li si vec imao prethodnih godina palador?
Kako sazreva, da li maune pucaju kada su zrele ili kada ih kombajn dodirne?
 
Prošle godine radio drugaru palador. Zelen a mahune pucaju...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam ga imao prosle godine, isto kao i kod Mixer ovog drugara, zelen a mahune zrele, jedva ga ovrl. Bilo je sad i vise nikad, slican problem i sa Angelom
 
@pop step
Da li si vec imao prethodnih godina palador?
Kako sazreva, da li maune pucaju kada su zrele ili kada ih kombajn dodirne?
Паладор сејали и никада више, јесте да роди, али то је смрт за комбајн..зелена стабљика, а махуна зрела, пуца, као што је миксер рекао...

Аполо је проверен, роди добро за наше атар, сазрева у један дан и лако се ради...
 
Imam savu vec 7-8 godina pa zelim da je promenim, neku novu genetiku. Apolo je u planu za sledecu godinu ali sam mislio da jos nesto dodam.
 
Паладор има мауне са 4 зрна и то око 20% таквих мауна, буде начичкан истим и зато му је род доста већи....На истој њиви пре две године сам имао оглед 3кј њега, 6кј Белуге...У просеку је дао за 400кг више од ње, али смо се зато напатили да је овршемо...и не можеш да га оставиш за семе, хибрид је...
 
Паладор има мауне са 4 зрна и то око 20% таквих мауна, буде начичкан истим и зато му је род доста већи....На истој њиви пре две године сам имао оглед 3кј њега, 6кј Белуге...У просеку је дао за 400кг више од ње, али смо се зато напатили да је овршемо...и не можеш да га оставиш за семе, хибрид је...
Prosle godine sam kupio od coveka palador za setvu i bio solidan rod...
 
Паладор има мауне са 4 зрна и то око 20% таквих мауна, буде начичкан истим и зато му је род доста већи....На истој њиви пре две године сам имао оглед 3кј њега, 6кј Белуге...У просеку је дао за 400кг више од ње, али смо се зато напатили да је овршемо...и не можеш да га оставиш за семе, хибрид је...
Sejali su reprodukciju I nema nikakve razlike sto je hibrid
 
Ето видиш, то нисам знао...Прича је била код кога до да сам чуо да се хибрид не оставља за семе, јер много мање роди...

Значи треба пробати па видети да ли је тачно или не, а не као што нам кажу јелте....
 
Паладор има мауне са 4 зрна и то око 20% таквих мауна, буде начичкан истим и зато му је род доста већи....На истој њиви пре две године сам имао оглед 3кј њега, 6кј Белуге...У просеку је дао за 400кг више од ње, али смо се зато напатили да је овршемо...и не можеш да га оставиш за семе, хибрид је...
Ma koji crni hibrid. Kupio sam Palador cim se pojavio pre par godina i sejao posle jos 2 godine neoriginal seme. Nije neka soja ali daleko od toga da je losa. U jesen 2019 vise nisam ostavio za seme. Zasto si se namucio sa vrsidbom?
 
Ma koji crni hibrid. Kupio sam Palador cim se pojavio pre par godina i sejao posle jos 2 godine neoriginal seme. Nije neka soja ali daleko od toga da je losa. U jesen 2019 vise nisam ostavio za seme. Zasto si se namucio sa vrsidbom?
Ја када сам га узео речњно је да је хибрид и да се семе не може остављати ...зато га и нисмо сејали више...

Па зелена била стабљика, а комбај онај мали нем аоригинал сечку, већ прављену па јадна не може да провуче ту зелену масу...а са овим нисам још радио такве соје...сви који су сејали те сорте бар код нас са зелњним стабљикама кажу, да им комбајни миле помњиви, јер ћим потераш хаос направи у добу...преносим како су ми рекли, ја то нисам пасирао још...
 
Imam savu vec 7-8 godina pa zelim da je promenim, neku novu genetiku. Apolo je u planu za sledecu godinu ali sam mislio da jos nesto dodam.
Ja sam Savu zamenio Apolom i nisam ništa dobio. Sve je to isto, osim visine, Sava zna da bude visoka pa ako se rade grinje ili razvlači tifon kroz nju bude štete. Čini mi se da je Sava malo prinosnija.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko sejao soju medijator,kakva su vam iskustva?

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Kod nas u ataru ima baš dosta grinja na soji. Karakteristično za njih je da kreću od uvratina ka dubini njive, ali sinoć dok sam malo kopao wendy primetio sam na dosta mesta u dubini njive (u uvratinama nema) oštećenja na soji koja liče na ona od grinja. Ta oštećenja su za sad mala, radi se o oštećenju na nekolicini stabljika u jednom redu (otprilike dužine 0,5-1m), dok su okolni redovi ok. Ima li ko pojma da li se radi o grinjama ili je nešto drugo u pitanju? Slika nije baš ok jer je sunce učinilo da bude presvetla fotografija i jedva sam ovu jednu našao da nije pregorela od svetla, ali ako se uveliča može bolje da se vidi.
Inače, wendy se baš dobro popravila posle kiše, sad je višlja od kolena a na boljim mestima je do butina, cveta intezivno, ali za sad tek stidljivo kreće sa mahunama (ima 2-3 veće, i više maleckih). Još nije sklopila redove na 70cm.



 
Jesu grinje samo je bujna soja pa se manje vidi na prvu . Otresi na list papira pa ces vidjeti. Kod nas je katastrofa sa buvama tako ih ja zovem jer neko kaze nisu grinje pauk je , neko kontra , uglavnom buve neke
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh