Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Soja je do koljena,ima fino mahuna i kako raste tjera cvat po spratovima.Parcela je zakorovljena sijerkom,prskano sa Rafalom puna doza 2l po ha.....što je poklopljeno to je i izgoralo ali se javljaju ponici sijerka iz dubljih slojeva.Smije li se u ovom stadiju soje odraditi jedan tretman Fusiladeom....litra po ha_
 
Uff za samonikli suncokret u soji dusu dalo,ambroziju takodje,ali npr sirak bas i ne verujem da bi bilo efikasno puno.
Inace soja kod mene jako razlicita po visini na parceli,ima je od 30-40cm do preko 100cm...a uglavnom jos nisu redovi zatvoreni kako treba (na 70 medjuredno)....ima gde ima dosta mahuna ,a ima gde i nema bas puno,kao da se osusili,njoj sad treba mnogo kise da naliva.
Sava i Maksimus oko 65 kg/ha semena otislo,krupno bilo.


 
Poslednja izmena:
Jeste sigurni za ovo?meni dobro zahvatilo jedan cosak njive posle skidanja komsijskog zita,prosto vene...
Prati stanje sad posle kiše. Neće rešiti rosulja od par litara, ali par desetina litara kad padne spere sve te žgadije sa biljke...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Soja na 70 nije sklopila zbog uslova a sijerak opet antene vire , nije bas malo
Dali je neko prskao u ovoj fazi , mahune krecu odozdo ? Isplatili se i moze li biti stete ?
 
Soja na 70 nije sklopila zbog uslova a sijerak opet antene vire , nije bas malo
Dali je neko prskao u ovoj fazi , mahune krecu odozdo ? Isplatili se i moze li biti stete ?
Ja sam moju prskao pre ove kiše sa sirakcidom punu dozu ali sam otišao predveče i malo i zanoćao u prskanju. Možeš slobodno samo nemoj preko dana.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kolege da li vi imate na wendy mahune? Obilazio sam ovih dana ali nema ni jedne. Jos uvek ima cveta i nije se osusila soja ali mi je cudno sto nema mahuna. Znam da je kasna sorta ali ne znam posle koliko vremena bi trebala da ih izbaci. Nadam se da se nisu osusile zbog suse… soja je sejana 27.04

85a55e7550eb0ed80dd6a2045ce0163f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
isto wandy cvetaala 14 dana pre kiše u petak ali ni jednu mahunu nisam video, sada ne mogu u atar valjda se nešto pomerilo
 
Kod nas je soja jako loša,više liči na pasulj,ali ima lepu boju,kaze drugar da je dobio savet da jedan deo soje pokosi kako bi se verovatno posle ovih silnih padavina podmladila i ponovo bacila u cvetanje,dali je to neko radio do sada...
 
Obišao danas Apolo.
Lepo izgleda,dok ne uđeš u njivu.Nema mahuna.
Izgleda su joj temperature razvalile cvet.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh