Soja 2020

Izgleda da su njoj i ove smrdibube na kraju s... Le znanje pošteno. I kod nas izgleda podbacuje kako je izgledalo. Ja još nisam zakosio.
 
Ali nisam ni potpisao ugovor do kraja, kaze gazda zadruge da ce mi dati redovnu a ne usmeno dogovorenu cenu. Iz tog razloga nisam ni predao nekom drugom ko je u momentu nudio mozda pola dinara vise. Uglavnom juce obracun uradjen ocekujem pareee. :D
 
Jutros predao višak koji nemam gde da skladištim.Ove godine sejani Apolo i Beluga, Apolo dao 2 t/k.j dok Beluga 1.7 t/k.j, vlaga 9.5% na obe.Za sledeću godinu ide samo Apolo u setvu a cenu ne znam, videću kad legnu pare na račun. 😂
 
Niko nije pominja sejačicu i setvu,nego kvalitetno seme.
Mislim sa bi Apolo otres'o zp Laure,Čaure i Babure. :osmeh:
 
Do semena je.To niko još nije vid'o tak'o seme.Kad smo istovarali kući jedno zrno zvrcnulo u svinjac i ubilo suprasnu krmaču na mestu.Drugo zrno udarilo i srušilo klozet pa sam bio prinuđen da odnesem na silos i tamo su imali velikih problema, slomili prikolicu na kamionu kada su presipali iz moje prikolice u njihovu.
 
Šteta za klonju.
Inače u selu se rade Belga,Bendi iz kasnijih rokova setve.Reetko ko prebacuje 2t/kj.
 
Momo u svako doba. 😁Šteta ali šta da se radi.Ove godine su ranije grupe zrenja bolje prošle.Na Belugi je bilo mnogo praznih mahuna, produžila vegetaciju, niko je dočekati a stigao kukuruz pa samo prekačuj heder i adapter k'o lud ku.ac.Apolo mi se sviđa jer stiže ranije i jednako zri, hoće da se otvara dok Beluga ne ali ne može sve biti idealno.
 
Ali nisam ni potpisao ugovor do kraja, kaze gazda zadruge da ce mi dati redovnu a ne usmeno dogovorenu cenu. Iz tog razloga nisam ni predao nekom drugom ko je u momentu nudio mozda pola dinara vise. Uglavnom juce obracun uradjen ocekujem pareee. :D
Nisam ni ja ništa potpisao, isto samo usmeno dogovoreno i na kraju fakturisao po 37,5 + pdv...
 
Nazad
Vrh