Soja 2020

@ steva 1984
Na predzadnjoj slici je napad grinja.
Neznam šta joj je mislim da su to bairi i tu se suši nisu te zemlje kvalitetne ima svega,prošarana je po celoj njivi tacno se vide grede(vrh baira) kako se suše,zato ni nevolim da sejem soju svuda čim malo zasuši ona je gotova.
 
Rubin,za sada se dobro drži,čeka kišu...inače mahuna ima slabo.
3b4c967507884de937f39f089e73514a.jpg
d7f4f2da9f9010c8a0ee46f2daf92ef4.jpg
5922d462056f070ac1df9a55a47afcd3.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Da,baš tako,jedan deo kod nas odma do sela haos od korova da ne kažem 3/4 njiva imaju antene.
I ja vež nekoliko dana šetam motiku.
 
Kod nas oped ove godine ekspanzija sirka, dok ambrozije ni nema nesto. Nadje se i po koji cicak, ali sirak je ove godine definitivno poludeo.
 
Jel radio neko na "golo" od vas soju? I da li imate trave, da je probila?
Kod nas ima, radjeno kad je soja bila čini mi se u trećoj trolisci (doze 1,05l/ha Ikarus;+ 1,9l/ha benzaton; +10g/ha simphony;+ urea,) a korovi u početnom porastu, ali su kasnije izgleda izašli novi korovi ispod soje kako je dobila kišu. Pretpostavljam da je imalo uticaja susno proleće, pa je slabo korova izašlo. Kasnije kad je počela padati, izašli novi.
 
Шта кажете за флековање сирка да ли то радити сад или не? Има га спорадично па бих прешао али опет ако се настави овај сув период да ли је можда боље не поливати соју хемијом
 
Kod mene na par mesta gde ga ima je gust dosta i moracu prskati,uzeo sam focus ultra,manje stete sigurno nego da ostavim da ugusi soju.Ima dosta parcela ka NS gde je prskan sirak do nedavno,susi se a ima preko metar visine.I dosta drugih parcela soje pod sirkom.
 
Nazad
Vrh