Soja 2020

Večeras sam obišao Wendy. Niža je od Rubina, ali mnogo lepše izgleda od njega. Ima tamniju boju, ne deluje klonulo kao Rubin, ima manje otpalog suvog lišća, ali što se tiče cvetova i mahuna ni ona ne odskače mnogo od Rubina. E sad, udaljenost između Rubina i Wendy je oko 2km vazdušne linije, moguće je da je možda Wendy imala više kiše pa da je to razlog boljeg opšteg stanja.

 
To može biti u sortna odlika, evo slike od juče samo ih kanal deli. Vendy sejana 9.5 a Sinfonija 7.5, teren je takav da se ne može reći da je jesna dobila više kiše od druge. Sinfonija mršava i odbacuje lišće. Fali kiše.


 
I mi umesto more:
5a8606e9d58210c462dd900d2846d553.jpg
 
I kakva je soja?Mrtva tema. Kod mene krenule mahune prva tri sprata ništa dalje ćemo videti
 
kod nas u ataru soja uopste ne izgleda lose. Kod mene palador malo ispod struka, juce sam izbrojao 35 mauna na jednoj stabljici. Veliki je broj mauna sa 4 zrna. Ako bude vlage da nalije zrno ovo bi mogla biti ok godina
 
Pa kod svakog ima mahuna,a naliti te mahune je upravo i najveci problem,sad trebaju padati kise svake nedelje,a kur.. od toga.
 
Generalno sve ce biti losije nego prosle godine. Sad kad joj treba najvise kise sad ce da uprzi. Ja ove godine racunam na max 3 t/H, ako i toliko bude. Ovaj vreo talas ce jos i nekako izdrzati, ali iduci nece sigurno bez kise. Za avgust je onaj moj meteorolog rekao da ce biti suvlji od jula i vreo. Cemu onda da se nadamo kad je kod nas u julu bilo 50 l. Izuzetno suva godina, cak mislim da je daleko suvlja od 2012. samo je sreca u nesreci sto nije bilo bas velikih vrucina osim ono na pocetku jula. Bar kad bi ovo bio zadnji vreli talas :)
 
Ja računam da kod mene neće biti ni 1500 kg/kj, koliko je bilo prošle godine. I to vrlo verovatno može da se desi i znatno ispod toga. Mi smo u julu imali ispod 30l kiše. Jun je bio kišan, ali poslednja junska kiša je bila 22 juna, a za soju su mnogo bitnije julske i avgustovske kiše...
 
50 litara uopste nije tako lose,kod nas veci deo atara je dobio oko 37 litara za ovaj mesec,a mozda i manje,kolicina koju mnogi dobijaju odjednom a ne za ceo mesec jbt ....
 
Nazad
Vrh