Soja 2020

Nije valjda da pada kisa

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Bice od cetvrtka kise ,tako bar kazu . Mada kazu da ne ubija grinje nista osim skupih akaricida a Hlorfirikos ubija definitivno bar kod mene , vjerovatno i bifentrin mada nisam probao a izgleds i dimetoat , to jos malo cekam da se uvjerim . Eto da napomenem.
 
Nažalost, kada su posao struke preuzeli prodavci hemije. Plus su mnogo više zastupljeni u poljoprivrednim emisijama u odnosu na ljude koji se bave istraživanjima. Interes medijskih kuća je da zaradjuju novac, a novac se ne zaradjuje snimajući emisije pričanjem o realnom stanju stvari, već pričanjem o proizvodima čije reklamiranje naravno košta. Takvim načinom rada najviše ispaštaju poljoprivredni proizvodjači.
 
Kod mene soja korektna do dobra,sejano Wendy i Pelikan,Pelikan je novija soja od Selsema,00,za sada je perfektna,cvetala kao luda i ima dosta mauna,visine oko 1m,videcemo jos sta kaze u vrsaju.
 
Soja slikana pre dva dana,zemlja ritska zasada se drži videćemo dokle.
Treba joj kiše ...







Neke soje već gube bitku,bolje da su pšenicu posejali na tim mestima.


 
Ружнију сорту нисам видео шпицасто и смежурано ,нуђен ми је али добро је што га нисам посејао
 
Свака она ће дати добар принос ако покисне кад треба,кад то изостане воздра ...да је паладоров паладор на њиви ,мож ' се само сликати за успомену дуго сећање и памћење :haha:
 
Poslednja izmena:
Sreca pa ga nemam puno 1 jutro jedva paladora uzeo da probam za seme,pored je 5 kj apola i 10 kj rubina koji dosta bolje izgledaju od njega,no ostaje da sacekamo jesen i zetvu pa cemo videti. Nadamo se skorijoj kisi ili ce biti hebeno za sve
 
NIje ni za k..c,ja ga imao pored Wendy,pojela ga za uzinu,tesko zri jos teze vrse,sitno zrno,u principu oma otisao u meljavu ;)...Palador
 
Ja sam mu ove godine dao simbolicnu sansu na par Ha.
Wendy je nosilac proizvodnje kod nas u gazdinstvu. Pored nje jedino moze da stane beluga pa smo i njoj dali sansu na 15ak Ha.
 
Moj Rubin polako gubi bitku, sav je nekako klonuo. Već sad mogu da kažem da će prošlogodišnjih 1500 kg/kj biti misaona imenica kod mene ove godine. Wendy nisam išao da vidim pa ne znam kako se ona nosi sa ovom sušom.

 
Nazad
Vrh