Soja 2020

Jedna malo drugacija soja. Sejana bez ikakve obrade u jesen ili u prolece. No Till.

fUrwshu.jpg


SkropSb.jpg
Ima kod nas par takvih njiva sa no till sojom i kukuruzom i suncokretom i to meni ne liči ninašta. 30 % fali, a ovo ostalo od 3 pera pa do 2 metra visine..

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Isto mislim.
Juče sam radio (kopao) jednu parcelu i vidim da soja (Rubin) polako gubi bitku ove godine. Visina je preko kolena, ali ne vidim ni cveta ni mahuna. Plus je sva nekako mlitava, samo što dušu ne ispusti. Ne sviđa mi se uopšte.
 
Kod mene u Apolu nema još mahuna. Krenula i plamenjaca. Ima visinu kako Dukej kaže ali ništa sem toga ni mahuna ni cvet
 
SLažem se sa većinom, bez obzira na sortu i rok setve nisam ove godine video nijednu soju koja me je oduševila. Ima dosta čistih, lepo uradjenih parcela ali soja je svuda manje ili više slaba. Hladan maj je uticao na porast a onda je dočekao vruć talas sa malo padavina krajem juna i početkom jula. Kako se to danas često kaže "ulazimo u ključne dve nedelje". U slučaju kiše i umerenih temperatura mogli bi se nečemu nadati u suprotnom smo nagrabusili.
 
Nazad
Vrh